za temperetura

  • 2 587
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 221
Консултацията с лекар е ясна-трябав да се направи.... А иначе-давам Ефералган сироп и слагам на крачетата оцетени чорапки.

# 16
  • Мнения: 1 113
Панадол, ако се качи над тази Ефералган свещички.
И аз действам така.
Аз знам, че Панадол и Ефералган (без значение дали е на свещички или на сироп) не бива да се дават едно след друго, освен ако не са минали 4 часа от приема на едното, защото съдържат едно и също активно вещество - Парацетамол и съществува опасност от предозиране. По-добрият вариант, според мен, е да използваш Нурофен (видях, че бебчето ти е на повече от 6 месеца), ако не помогне Панадола.
Много добре действат и хомеопатичните свещички, особенно при никнене на зъбки.

# 17
# 18
  • Мнения: 8 585
Аз не бих давала нищо докато не вдигне 39...39,5
Иначе само вода и мокри компреси...
Да- и малинов сироп, ако има....също и лайка
Абсолютна и тотална грешка...->>39-39.5-не е сериозно изобщо...
Малинов сироп-още по-несериозно...

# 19
  • Мнения: 261
Аз не съм сигурна от какво е тази температура, пък не сме и доктори, нали?  Laughing
Обаче ми се е случвало и освен стандартните редувания на Нурофен и Калпол прилагам един бабешки метод: обтриване с хладка сапунена вода. Смъква я за отрицателно време.

# 20
  • Мнения: 1 809
мами кажете какво да правя и давам на бебо за темперетура ooooh!(38.5").няма други болки,нито хрема,нито гърло.може би е от зъбите,незнам?даите съвет.благодаря

И моят син беше така,когато беше на 1,5 г.Направиха му изледване на урината-стерилна урина обаче!!Причината за темпрературата беше бактерии в урината...лежахме в болница и т.н.Не искам да те плаша с това с болницата,но те съветвам да му пуснеш изследвания!

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз не бих давала нищо докато не вдигне 39...39,5
Иначе само вода и мокри компреси...
Да- и малинов сироп, ако има....също и лайка
Абсолютна и тотална грешка...->>39-39.5-не е сериозно изобщо...
Малинов сироп-още по-несериозно...

А какво е сериозно?
Колко трябва да вдигне, за да давам лекарство?
Мен бабите много ме плашат и съвсем лека температура да има ме карат да давам, едва издържам на напрежението.........и като стигне 39,5 давам сироп

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Аз не бих давала нищо докато не вдигне 39...39,5
Иначе само вода и мокри компреси...

 yes точно това правя и аз, не давам нищо, ако е под 39.

# 23
  • Мнения: 65
аз знам, че се дава температуропонижаващо средство - сироп или свещичка, над 38.3 - 38.5 smile3535

# 24
  • Мнения: 8 585
Аз не бих давала нищо докато не вдигне 39...39,5
Иначе само вода и мокри компреси...
Да- и малинов сироп, ако има....също и лайка
Абсолютна и тотална грешка...->>39-39.5-не е сериозно изобщо...
Малинов сироп-още по-несериозно...

А какво е сериозно?
Колко трябва да вдигне, за да давам лекарство?
Мен бабите много ме плашат и съвсем лека температура да има ме карат да давам, едва издържам на напрежението.........и като стигне 39,5 давам сироп
Простете, но Вие колко време можете да издържите с температура да кажем 38.5 без да вземете нещо? Да оставим факта, че при 39 една част от децата са изложени на риск от температурен гърч...
НЕ СЕ БОРИМ С ТЕМПЕРАТУРАТА! Стремим се детето да се чувства комфортно и да не се усложняват иначе всекидневни по характер заболявания с ексцесивни дехидратации, безапетитие с дни и всички съпровождащи това проблеми.

Последна редакция: ср, 08 фев 2006, 18:33 от Birdie

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз не бих давала нищо докато не вдигне 39...39,5
Иначе само вода и мокри компреси...
Да- и малинов сироп, ако има....също и лайка
Абсолютна и тотална грешка...->>39-39.5-не е сериозно изобщо...
Малинов сироп-още по-несериозно...

А какво е сериозно?
Колко трябва да вдигне, за да давам лекарство?
Мен бабите много ме плашат и съвсем лека температура да има ме карат да давам, едва издържам на напрежението.........и като стигне 39,5 давам сироп
Простете, но Вие колко време можете да издържите с температура да кажем 38.5 без да вземете нещо? Да оставим факта, че при 39 една част от децата са изложени на риск от температурен гърч...
НЕ СЕ БОРИМ С ТЕМПЕРАТУРАТА! Стремим се детето да се чувства комфортно и да не се усложняват иначе всекидневни по характер заболявания с ексцесивни дехидратации, безапетитие с дни и съпътсващи на това проблеми.

Честно да ти кажа не съм вдигала такава температура от дете ( да чукна на дърво) и изобщо не си спомням........защото още в началото започвам да се наливам с много чай с мед, цитруси и ми разминава....
Наистина е кофти, че детето се чувства некомфортно, но все пак нали за това вдига температура, за да помогне на организма да се пребори с вируса....ако свалим температурата какво остава, детето е болно, а организма му няма как да се бори......
Освен това в книгата по която се водя се препоръчва точно това, даже и до 40 да се изчака, но мен ме е страх....
И един въпрос- фебрилния гърч не се ли получава при рязко вдигане на температура или се лъжа?

# 26
  • Мнения: 417
Аз също избягвам температуро понижаващи лекарства и не правя нищо преди да е над 39 С. Стремя се да установя причината за температурата и ако е вирусна инфекция /за зъби ни е малко късно/ тя по-скоро помага на организма да се бори. Забелязала съм, че с температура вирусните инфекции са по-кратки от тези, който протичат без температура.

# 27
  • Мнения: 953
Ако нищо не помогне по една капка на килограм от теглото на детето течен аналгин и ако и това не помогне увиване с чаршафи. Това е моя съвет, но докато е до 38 градуса не давай нищо. Само я следи. При нас от зъбите вдигахме 38,5 температура. Колкото и странно да звучи след като излезнаха зъбите без причина не сме вдигали такава температера. Малката вече е на 2 и6м. УСПЕХ

# 28
  • Мнения: 1 113
Birdie, по принцип съм съгласна с теб и понеже знам, че даваш професионално мнение, те моля да посочиш до каква температура е редно според теб да изчакваме преди да даваме нещо за свалянето й.
Аз лично давам лекарство при Т над 38.

# 29
  • Мнения: 8 585
@Safo
Няма НИТО ЕДНО достоверно научно доказателство, показващо, че от две деца с еднакви заболявания (вирусни, например грип) това, което оставим с температура без контрол ще се възстанови по-бързо. Всички тези тези за "положителното въздействие на температурата" са чисто хипотетични. Това е известно на всички.
Една майка преди време беше превела едно Френско "ръководство" по въпроса-принципа е- даваме антипиретик над тази температура, при която детето не се чувства комфортно, почва да губи интензивно течности и отпада. Особено това важи за повтарящи се температури 3, 4 пъти дневно.

Коя е температурата, при която да се даде? Индивидуално всяка майка знае, но над 38 аз винаги препоръчвам да се дава. Под 38 зависи от времето с температура->>над 1 час, аз винаги давам антипиретик, също и ако температурата е под 38, но за 15-20 минути се качва стремително.
С особена сила важат тези "правила" за деца под 1 година. Там аз лично над 37.5 давам винаги парацетамол.

Общи условия

Активация на акаунт