ДОМАШНИТЕ МЕЗЕТА

  • 173 475
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 144
№ 1  готови за окачване

# 76
  • Мнения: 68
№ 1  готови за окачване



Браво.

# 77
  • Мнения: 9 144
мерси  Laughing ето и големите тогава

# 78
  • Мнения: 2 249
Здравейте от една любителка на мезета, която е решила да се пробва с рецептите от темата  Grinning
Имам един въпрос към опитните колбасари  Wink с молба за мнение:
Т.к. нямам майстор в къщи, които да ми направи сушилня, смятам да използвам една стара сушилня за пране от онези от соцвремето. Ще я сложа на остъклен балкон (вход към апартамента), който се проветрява от влизането/излизането и от една двусантиметрова пролука под вратата (към околната среда).
Та въпросът ми е следния - като имаме предвид, че вече е доста студено (в София), дали е необходимо да "увия" по някакъв начин сушилнята с тензух  newsm78 Защото зимата не съм виждала буболечки да лазят/летят на балкона, където е само малко по-топло от околната среда  Grinning

# 79
  • Мнения: 5 001
genovevam,Нямаш проблем с мезетата.Суши на воля каквото искаш! Щом балкона е остъклен никакви грижи не изискват....


Ооооо....Пепчоооо...ухаааа.......Кеф!  Crazy

# 80
  • София
  • Мнения: 10 858
Оф, направо ми потекоха лигите Пепчо  Blush

# 81
  • Стара Загора
  • Мнения: 527
Никъде не откривам видео за това как се транжира и от коя част на животното какво и как се приготвя ?
На първа страница не намерих някакво такова видео /линкове към такова/ или изобщо инфо .
А мисля , че е важно за незнаещите които тепърва са решили да си приготвят нещо такова.
Сигурно има такива от вас които няма да отидат от месарницата да си купуват готово транжирано месо , а ще го купят от някоя баба от село ?
Моля , старите от тази тема ако могат да сложат някой друг линк с подобно инфо ?! Praynig Hug

Те хората от село, които колят животни и продават, знаят най-добре. Като кажеш за какво ти трябва месото, ще ти отрежат от съответната част.

# 82
  • Мнения: 5 001
Маркрит,такова видео няма как да се сложи,защото ще скочат защитниците на животните,че е жестокост.....Не вярвам да транжираш месо сама щом досега не си го правила... Wink

Ако искаш да правиш пастърма искаш в магазина или контрафиле или бонфиле....За наденици,луканки и суджуци все едно...Щото се прави на кайма все пак....

# 83
  • Мнения: 5 462
Ооооооооооооооооо големи сте професорки значи .
Аз или филанкишията ще го транжира , кво значение има.
Аз искам да знам , няма да ми го транжират ... сега кво ме карате да се обяснявам излишно .
Ако някой има подобно инфо , може да ми го прати на лично .Те защитниците на животните /разбирай прасетата/ ще дойдат да ви надничнат във свинската тема.
Вие нещо не сте добре момичета. ooooh!

# 84
  • Мнения: 5 462
Маркрит,такова видео няма как да се сложи,защото ще скочат защитниците на животните,че е жестокост.....Не вярвам да транжираш месо сама щом досега не си го правила... Wink

Ако искаш да правиш пастърма искаш в магазина или контрафиле или бонфиле....За наденици,луканки и суджуци все едно...Щото се прави на кайма все пак....
Ай сега за кви магазини ми говорите бе хора.
Айде оставете , не ми трябва никакво инфо ще се оправя сама .
Лека вечер на всички и успех в правенето  и яденето на джумерки с лук . Mr. Green

# 85
  • Мнения: 5 001
Маркрит,такова видео няма как да се сложи,защото ще скочат защитниците на животните,че е жестокост.....Не вярвам да транжираш месо сама щом досега не си го правила... Wink

Ако искаш да правиш пастърма искаш в магазина или контрафиле или бонфиле....За наденици,луканки и суджуци все едно...Щото се прави на кайма все пак....
Ай сега за кви магазини ми говорите бе хора.
Айде оставете , не ми трябва никакво инфо ще се оправя сама .
Лека вечер на всички и успех в правенето  и яденето на джумерки с лук . Mr. Green

Ооооооооооооооооо големи сте професорки значи .
Аз или филанкишията ще го транжира , кво значение има.
Аз искам да знам , няма да ми го транжират ... сега кво ме карате да се обяснявам излишно .
Ако някой има подобно инфо , може да ми го прати на лично .Те защитниците на животните /разбирай прасетата/ ще дойдат да ви надничнат във свинската тема.
Вие нещо не сте добре момичета. ooooh!
.....Между нас освен "момичетата "  има и  "момчета"  и  "професори"...... hahaha .......Не си чела темата явно......

Аз ли нещо не разбрах или ти нещо си раздразнена не ми стана ясно......Не разбрах само защо така се нахвърли срещу мен при положение,че отделих от времето си да ти пиша какво мисля по повод твоя пост(...Което е признак за неуважение,според етикета за добро възпитание )......
Каквото и да е било не смятам,че е редно да се изсипва такъв гняв и груб език тук.......
 
Благодаря,че все пак тук сме се събрали хора дето искат да направят нещо добро за семействата си... (както и в целият Готварски подфорум) .....Горе-долу се запазва добрия тон все пак и ние,старите дето все отговяряме на всякакви въпроси( и по всякакви готварски теми) не сме загубили вярата в добротата на хората......Затова ще продължаваме да го правим,въпреки провокаторите(на които също някога с нещо сме помогнали,но това е друга тема) ........

Последна редакция: пт, 29 ное 2013, 21:16 от TheNMaster

# 86
  • Мнения: 68
Добре, че Ви има.
Много си подобрих менюто.  bouquet Simple Smile

# 87
  • Мнения: 7 201
Ако искаш да правиш пастърма искаш в магазина или контрафиле или бонфиле....За наденици,луканки и суджуци все едно...Щото се прави на кайма все пак....
Peace
Именно!
Има си месарски магазини все пак.

Нахлувам ви в темата, тъй като вчера мъжо ми подхвърли, че ще вземаме месо да си направим домашна пастърма, та като видях и снимките на пеп-4о ..  мммм, красота!  bouquet

# 88
  • Мнения: 2 059
За тези, които искат да знаят без да дават обяснения излишно има Google, You Tube  и др.  Peace

Радвам ви се момчета и момичета  Heart Eyes

# 89
  • Мнения: 9 144
глупости, там няма кого да пратиш да ма*а пръжки с лук  Mr. Green
Пък после в в другата тема с въпросите едно девойче се сърди, що никой не и отговаря  Laughing пък то явно старите, дето трябвало да отговорят са заети в правенето на сапун от останалите джумерки.

♥Mam4e♥, времето е вече студено и сухо, слагайте, докато не е заваляло.

У нас партида саздърма.  http://pep-4o.blogspot.com/2009/10/blog-post_30.html Ако знаех, с лук щяхме да ядем, язък  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт