Как да помогна на човек обсебен от секта ?

  • 31 954
  • 210
  •   1
Отговори
# 165
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Фея Кръстница, не смятам, така звучиш. Дано Дядо Господ да ти прости, не си единствената тук религиозно неопределена изпаднала в духовна нищета.

Делфина, нека да не изкарваме авторката виновна, че е изявила желание да помогне по някакъв начин на тази жена. Няма как да се определи кое е по страшно, домашното насилие или членството в секта.
И в двата случая потърпевшия е обезличен.

# 166
  • Мнения: 1 384
опитвам се да помогна на момичето , защото също съм била тормозена от мъж , но съм намерила начина , а я виждам как потъва и завлича децата си  Sad
 
Значи, да преговорим. Ти искаш "да помогнеш" не заради побоищата и алкохола, а заради сектата, така ли? Т.е. другите проблеми са на втори план? newsm78

Вече ти обясних, че агенцията няма да ти обърне внимание. Пробвай със сигнал за домашно насилие, ако толкова ти се помага.
И очаквай съседката да те изрита от живота си, защото се бъркаш.
не обобщавайте ако обичате . Според мен сектата е тази която кара съседката ми да търпи побоищата ,наясно съм че тя е стигнала до там заради тях , но тези Свидетели както тя ми каза я учат на търпимост . Сигнали вече са подавани от мен и от майка ми , но не се случва нищо. Искам да разбере че не Йеховистите са начина за спасението , аз съм успяла да си помогна навремето когато имах този семеен проблем , тя не е по-малко човек от мен ,че да не може да си помогне и да се справи

# 167
  • Мнения: 96
Ето една статия за децата на алкохолици:
http://vda.dir.bg/_wm/library/item.php?did=323205&df=8&dflid=3
Не бих се учудила, ако съпругът насилник е следствие от това, а сектата е спасението...
Как да помогнеш на някого да приеме отговорността за живота си?! Дали изобщо е възможно, ако този човек не го иска? А дали би могъл да го понесе?

# 168
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
От Трън на Глог, че на по висок. От какво се е спасила и къде се е нахендрила?

В случая мъжът продължава да я тормози, а тя да затъва още повече в тази секта.

# 169
  • Мнения: 1 384
шаляляля  статията  ме озадачи дота , излиза че голям процент от българите са ДДД

# 170
  • Мнения: 96
От Трън на Глог, че на по висок. От какво се е спасила и къде се е нахендрила?
Имах предвид, че тя си вярва, че това е спасението.

шаляляля  статията  ме озадачи дота , излиза че голям процент от българите са ДДД
Ако е така, значи доста домове са "дисфункционални".

За да се помогне на човек с такива сериозни проблеми (ако приемем, че се отнасят към тази жена), то ще й е нужно страшно много помощ, подкрепа и т.н. и то за доста дълго време. Тя явно не може да се справи сама. Иначе излиза като да кажеш "скочи във водата", а после да се запиташ дали жената може да плува или не.

Последна редакция: пт, 04 окт 2013, 16:47 от шаляляля

# 171
  • Мнения: 7 837
Фея Кръстница, не смятам, така звучиш. Дано Дядо Господ да ти прости, не си единствената тук религиозно неопределена изпаднала в духовна нищета.


Да ме извини Феята, която ще се пърже а Ада на духовната нищета, но вече не мога да си сдържа смеха. Глитерът, освен клишета, ражда и бисери.

Изумявам се, как хората от нашето поколение, че и по-млади, затъват в религиозност, независимо от вида й. Аз, колкото повече остарявам, поумнявам и чета, толкова по-голям атеист ставам.

# 172
  • Мнения: 8 163
Фея Кръстница, ... Дано Дядо Господ да ти прости, не си единствената тук религиозно неопределена изпаднала в духовна нищета.

Искрено благодаря за загрижеността ти, Мадам, защото знам, че влагаш сърцето си в нея.

Но обясни ми, моля те, какво разбираш под „духовна нищета”? Според теб преставители на всякакви религии ли могат да страдат от нея или само хората, които не изповядват твоята вяра? Или може би „духовната нищета” е "заболяване" на атеистите?

Според мен:

  • духовната нищета е равносилна на неспособността да бъдеш щастлив. Било то защото не си намерил целта и посоката в живота си, било то защото си ги загубил;
  • духовна нищета е неспособността да виждаш красотата в себе си, неспособността да разбираш, че всичко е живо, че всичко е свързано;
  • духовна нищета е нежеланието да се учиш, отказът да ставаш все по-добър и пренебрегването на необходимостта да имаш контрол над самата себе си.

Следователно смятам, че всеки, независимо от вярата или неверието си може да страда от „духовна нищета”.

Кейси, Hug и аз съм като теб - с поумняването ставам все по-упорит атеист. И все по-щастлива и по-свободна. По'  това, което съм тук, за да бъда - себе си.

# 173
  • Мнения: 2 674
Не знам дали съм точно атеист, но ходих два пъти на религиoзни сбирки по мое желание. Опитвах се да се държа естествено и на двете. На едната ме наричаха почетен гост. Laughing

Отидох да другата сбирка, първо ми казха дай пет лева. Wink Дадох! След това започна религиозният ритуал, при което ми бе заповядано да стоя докато песнопеят. Аз седнах, защото не мога да стоя на крак продължително време, при което една тётка се засили да ми се скара да съм била станела, щото не знам си кой песнопеел божествените думи. Joy  Мисля, че им дадох шанс. Laughing Ама не може ли да ме спасят без петте лева и заповедите да стоя мирно?!

Лошото е, че всички са такива, независимо колко много искат да се разграничат от "другите".

Или като един мъдър човек се изказа по въпроса: Atheism is a non-prophet organization. Peace

# 174
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Фея Кръстница,  би ли ми обяснила значението на думата "кръстница"  с която си се назовала. Знаеш ли няма как да разбера хората, които не почита християнските празници,  онези семейните, а не всички по канон.


Кейси, теб ще те поръся с глитер, ей така за разкош да блеснеш малко,  че си толкова постна и в изказ,  и в заяждане. И свали най после този дебил който си сложила за аватар.

# 175
  • Мнения: 2 674
Аз бих обяснила значението на кръстница само в замяна, ако може да ми се обясни метреса, че и религиозна отгоре на всичкото. Трябва с един аршин и себе си и другите да мерите, защото после се получават засечки от типа аз съм нещо, а тя е нищо.

# 176
  • Мнения: 8 163
Фея Кръстница,  би ли ми обяснила значението на думата "кръстница"  с която си се назовала. Знаеш ли няма как да разбера хората, които не почита християнските празници,  онези семейните, а не всички по канон.


Кейси, теб ще те поръся с глитер, ей така за разкош да блеснеш малко,  че си толкова постна и в изказ,  и в заяждане. И свали най после този дебил който си сложила за аватар.

 Laughing Гениален отговор на моя въпрос и напълно в контекста на темата.

Нищо де, всеки има свободата да упражнява собствената си лудост.

Да живее разнообразието! Peace

# 177
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
След твоята тирада на тема : Що е то Духовна нищета?  Аз християнката- лицемерка / нали така ни определи ?/ какво да кажа повече?
Дерзай момиче и нека е светло в душата ти  Laughing Заблудените стригали далеч, щото нямали път пред себе си.

Цонке, не се напъвай душа няма да те огрее.

# 178
  • Мнения: 8 163
След твоята тирада на тема : Що е то Духовна нищета?  Аз християнката- лицемерка / нали така ни определи ?/ какво да кажа повече?
Би ли могла, ако обичаш, да добавиш цитат, където съм дала подобно определение?

Всеки намира това, което търси. Затова и до момента не си видяла добронамереността във всеки мой пост, нито опитът ми да създам основа за интелектуален диалог, а не за кръчмарска свада.

Здраве да е! Както се казва, "Live long and prosper!"

Мир!

# 179
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....поумнявам и чета, толкова по-голям атеист ставам.
Знаех си аз. И по-умна ще станеш, щом вече си разбрала горното. Искрено ти го пожелавам, без ирония.

Общи условия

Активация на акаунт