Хидротубация - Цветна снимка!! Да поговорим!! 2

  • 65 733
  • 180
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 485
Евриала, жълтото тяло се образува на мястото на пукнатия фоликул, т.е в яйчника. То отговаря за производството на прогестерон, ако не настъпи бременност, жълтото тяло регресира (изчезва постепенно). Най-лесно смилаемото обяснение за целия цикъл при жената съм чела тук http://invitro-bg.com/files/7813/3001/4112/Nadejdata_za_dete.pdf. Предупреждавам те да прочетеш само първата глава за женската и мъжката система. Ако пробвате от скоро или нямате установен проблем по-добре не чети другите глави, за да не започнеш да се притесняваш.

# 46
  • Мнения: 327
Цялата книга я четох преди време, но не си спомням много, а пък сега не се сетих да я прегледам.  Бях останала с впечатлението, че мехурчето пътува с яйцеклетката, или пък имаше нещо друго с което да се изхранва бъдещия ембрион. Ще я прочета отново, че вече май доста ми се обърка информацията.
Няма да спамя повече!

# 47
  • Мнения: 1 485
 Simple Smile имаш спомен за гранулозните клетки, които обграждат яйцеклетката. Фоликулът се пука и течността се излива и освобождава яйцеклетката, която се поема от подобно на цвете разширение на тръбата. Когато отидеш на преглед и овулацията ти е била съвсем скоро на ехографа се вижда течността от фоликула. На първоначалното ти питане- на ехограф няма как дасе види състоянието на тръбите, за целта винаги е необходимо да има някакво вещество, чието преминаване да се проследи (хидротубация или цветна снимка)

# 48
  • Мнения: 327
Наистина последно - жълто тяло имах предвид , не съм сигурна че  е еквивалентно с жълтъчно мехурче
Аз пак зачетох книгата и стигнах точно там където се споменава точно това, което ме навежда на мисълтта, че то пътува с яйцеклетката.
 " Моят скафандър в открития космос е
изграден от гранулозни клетки, които идват с мен. Тека-клетките оста-
ват в орбиталната станция - там те правят базов лагер, наречен жълто
тяло, с който ще поддържам постоянна връзка. Тека-клетките започват
производството на хормона прогестерон".
По натам се споменава, че именно гранулозите се първата стена на сперматозоидите и така заключвам, че жълтото тяло пътува с яйцеклетката.

# 49
  • Мнения: 1 485
Не миличка, жълтото тяло е в самият яйчник, на ехограф не се вижда яйцеклетката, дори след като се оплоди и превърне в ембрионче минава време преди да е възможно да се види на ехограф около 5-6 г.с когато има вече жълтъчно мехурче - не ги бъркай двете неща, жълто тяло и жълтъчно мехурче.

# 50
  • Мнения: 218
Здравейте,

През март 2014 г. ми правиха хидротубация в Щерев (без упойка) и ми казаха, че имам 2 проходими тръби. Не беше никак приятно, но изтърпях болката, обнадеждена от резултата. Мина обаче година и половина и все още не съм успяла да забременея. Междувременно смених клиниката, защото се подразних от отношението в Щерев - не искаха да търсят причината за безплодието, а препращаха директно към инсеминации, без някакви по-специфични изследвания.

Отскоро съм в Надежда и там не ми признават хидротубацията, а искат да ми направят цветна снимка. Дилемата ми е дали да я направя с упойка или без. Знаете ли каква е цената за едното и за другото? Мисля, че ще изтърпя болката някакси, но ме е страх да не се получи спазъм (чета, че е често срещано) и да не би резултатите да излязат подвеждащи и съответно да се стигне до втора ЦС или лапароскопия. Вие какво ще ме посъветвате?

# 51
  • Мнения: 3 126
Здравейте,

През март 2014 г. ми правиха хидротубация в Щерев (без упойка) и ми казаха, че имам 2 проходими тръби. Не беше никак приятно, но изтърпях болката, обнадеждена от резултата. Мина обаче година и половина и все още не съм успяла да забременея. Междувременно смених клиниката, защото се подразних от отношението в Щерев - не искаха да търсят причината за безплодието, а препращаха директно към инсеминации, без някакви по-специфични изследвания.

Отскоро съм в Надежда и там не ми признават хидротубацията, а искат да ми направят цветна снимка. Дилемата ми е дали да я направя с упойка или без. Знаете ли каква е цената за едното и за другото? Мисля, че ще изтърпя болката някакси, но ме е страх да не се получи спазъм (чета, че е често срещано) и да не би резултатите да излязат подвеждащи и съответно да се стигне до втора ЦС или лапароскопия. Вие какво ще ме посъветвате?

Здравейте , и аз съм с аналогична дилема. Април 2015 направих хидротубация в Щерев. Бях уплашена, но нямах силна болка. Казаха, че тръбите са проходими. Направих 4 инсеминации и сега ме насочват към инвитро. Аз не мога да се оплача от липса на изследвания или внимание, но все забравям да питам док дали да не направя и ЦС. Вие как мислите? Не ми се иска да си облъчвам малкия таз ако хидротубацията е надеждна и действително нямам запушване.

# 52
  • Мнения: 12
  Здравейте,
  Имам следното питане - Може ли да се направи цветна снимка, ако има някаква бактерия във влагалището. По-точно Enterococus spp. От месеци се лекувам, но безуспешно, а бързам със тази снимка. Почти съм решила да рискувам и да си я направя, почнах антибиотик и се надявам да не е фатално. Какво ще ме посъветвате?

# 53
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
  Какво ще ме посъветвате?
Да се консултираш с лекар по въпроса.

# 54
  • Русия
  • Мнения: 862
Днес имам запис за цветна снимка. Правя я за да си проверя тръбите.
Но се питам, а не може ли тази снимка да покаже и други проблеми? Все пак е рентген, би трябвало да се видят много неща. Кой какво знае по въпроса?

# 55
  • Мнения: 12
  Какво ще ме посъветвате?
Да се консултираш с лекар по въпроса.
Благодаря! Естествено това направих първо. Докторът каза, че не пречи:"Ще почистим добре влагалището..." Но исках да се посъветвам и с вас, или някой който е имал такъв проблем или е компетентен.

# 56
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Аз не бих направила снимка при доказана инфекция и вероятно бих се консултирала и с друг лекар по въпроса. Вече, ако и втория лекар потвърди, че е безопасно, тогава бих направила снимката.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 1 195
На мен не ми позволяваха да направя ЦС, докато МБ на ММ не се изчисти. Това при положение, че моята е от месеци чиста. Въобще подобна процедура при наличие на текуща инфекция ми се струва доста рискована.

# 58
  • Мнения: 2 355
Здравейте, днес ми беше снимката, но с доктора ще коментираме резултатите утре. Това според вас добри или лоши резултати са  newsm78

Дясна маточна тръба-стенотична ампуларна част-пропуска слабо в сраствания.
Лява маточна тръба-стенотична и нагъната ампуларна част-пропуска слабо КМ

# 59
  • Русия
  • Мнения: 862
Тъй като никой не отговори на въпроса ми, ще си отговоря сама Grinning : от снимката се вижда формата на матката и тъй да се каже, консистенцията й. Също разположението на яйчниците и тръбите, което може да служи за индикация на евентуални сраствания.

Последна редакция: чт, 08 окт 2015, 10:13 от Naili

Общи условия

Активация на акаунт