Изпъкнало пъпче

  • 3 334
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте мили мами.Пиша ви защото имаме проблем с пъпчето на дъщря ми която е на 1 месец. Лекарката каза че има изпъкнало пъпче ,било отрязано високо и ми препоръча да лепя лепенки за пъпче.Вече 10 дни лепя и всяка вечер сменям лепенката мисля ,че има някакъв макък ефект.Ао сте имали подобен проблем с вашите бебоци споделете опита си.Много съм притеснена дали ще се прибере пъпчето.Акъла ми е все в това пъпче.

# 1
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Ето една тема, която сигурно ще ти е от полза. В нея са дадени линкове на още 2-3  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=419856

# 2
  • София
  • Мнения: 1 183
И нашето беше така. Лекарката ни лепи лепенката два пъти, но аз не съм я махала, а я оставях сама да се отлепи. Това ставаше за около 3 седмици. След второто лепене вече всичко беше ОК при нас.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 757
И нашето беше така. Лекарката ни лепи лепенката два пъти, но аз не съм я махала, а я оставях сама да се отлепи.
Точно така!Те са толкова силни тези лепенки,че ще направи рани на кожата на бебето ако ги махаш принудително!Никакво отлепяне!Тя лепенката с течение на времето сама ще си падне.Ти какви лепенки слагаш?Има си специални за тази цел.И при нас нещата се оправиха след втората лепенка! Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 484
От нашата отчетна тема, мамите слагаха и монета под лепенката, за да има  допълнително натиск върху пъпчето

# 5
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте мили мами.Пиша ви защото имаме проблем с пъпчето на дъщря ми която е на 1 месец. Лекарката каза че има изпъкнало пъпче ,било отрязано високо и ми препоръча да лепя лепенки за пъпче.Вече 10 дни лепя и всяка вечер сменям лепенката мисля ,че има някакъв макък ефект.Ао сте имали подобен проблем с вашите бебоци споделете опита си.Много съм притеснена дали ще се прибере пъпчето.Акъла ми е все в това пъпче.
Защо изобщо махаш лепенката?
Не е необходимо,целта и именно да придържа.
Правилно ли я поставяш?
Метода е следния:с два пръста присвиваш коремната стена околко пъпчето,да стане като фунийка и веднага залепваш лепенката.В началото може някой да ти помогне,ако не си сигурна.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Вече 10 дни лепя и всяка вечер сменям лепенката мисля ,че има някакъв макък ефект.

Дъщеря ми е на 5 мес. От първия до четвъртия месец беше с лепенка. Пъпчето се прибра и вече няма проблем.

Но - не трябва ти да го лепиш, а лекар. И не трябва да се сменя всяка вечер, а само 2-3 пъти в месеца. Иначе ефектът се губи. Когато лепенката е хубава и пъпчето се натисне и залепи както трябва, няма проблем за кожата, дъщеря ми има много нежна кожа, нищо не ѝ е станало от това, че два пъти в месеца само е сменяна лепенката. От честото лепене и отлепяне първо се губи ефектът на прибиране и второ много се раздразва кожата.
Това е моят опит. Съвсем пресен при това. И повтръден от мненията на добри лекари, не съм решила аз сама така да правя. Първо бях решила, че не може детето цял месец да стои с една лепенка и трябва редовно да ги сменям. После обаче реших да послушам лекарите. И не сгреших. Оправиха се нещата.
Намери читав лекар, който да натисне, прибере и залепи пъпчето както трябва. И после не го пипай повече. След 2-3 седмици или когато лепенката тръгне сама да се разлепва отиди да я сменят. И така докато се оправи.
Успех  Hug

п.п. И не се шашкай толкова, не е страшно, като се вземат навреме мерки за няколко месеца проблемът се решава.

# 7
  • Мнения: 7
Здр.и от мен!Моето момченце е на 3 мес.и 1/2.И ние имахме до скоро същия.Оправихме се след 2 лепенки Peace

# 8
  • Мнения: X
И моя син имаше такъв проблем. ЛЛ ми каза да лепя лепенки, но те трябваше да се сменят често, защото се замърсяваше, а кожата почервеняваше.Питах частния ни педиатъра и тя ме посъветва да го оставя, когато детето започнело да се изправя само, коремната мускулатура заяква и пъпчето само се прибира.
Послушах я и така стана.

# 9
  • Varna
  • Мнения: 2 595
И при моя синковец имаше такъв проблем, ама неговия от много реване ooooh! се получи. Голяма напрягане, голямо нещо на никой не пожелавам такъв ревлЮ ooooh!
Педиатърката залепи лепенката,  но при нас сравнително бързо мина....за около три седмици. Но при всяко продължително реване се изправях на нокти Laughing Слава Богу, нямаше повече проблеми. А аз като чета сега, че имало бебенца които по дълго носят лепенката.....милинките мишленца...Ама се оправя работата бе newsm47

# 10
  • Мнения: 8
Ние бяхме със същия проблем. От първия месец до сега (4м) бяхме с лепенка, вече нямаме проблем Simple Smile  Laughing
Но да ти кажа, недей да сменяш лепенката всяка вечер, така дразниш нежната му кожичка и може да получи обрив или разраняване, лепиш я като хубаво притискаш навътре пъпчето и когато сама започне да се отлепя я махаш, оставяш 2-3 дни да "подиша" кожата и пак лепиш.

# 11
  • Мнения: 5 723
Моят племенник е на 4 месеца и от раждането си е такава лепенка. Вече пъпчето му се е прибрало.
и аз като другите майки ще те посъветвам да не я отлепяш , а да я оставиш сама да си падне. И най-добре да я постави педиатър защото си има метод на поставяне.

Общи условия

Активация на акаунт