Ноемврийски бебета честит трети рожден ден - тема 17

  • 42 935
  • 154
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0

Предстои РОЖДЕН ДЕН номер 3!


Профил в bg-mamma - Ноември 2010
Поща в abv.bg - noemvri2010@abv.bg
Профил в snimka.bg - noemvri2010
Фейсбук Група - пишете на Mishinatorka или Дарка Подробната
Ние сме 135 ноемврийски мами и 2 татковци









Полезни връзки

Имунизационен календар
Болести при децата
 Лични лекари в София
Лични лекари в България
Кой е моя личен лекар според НЗОК
Електронен бебешки дневник
Детски песнички
Текстове на детски песнички
Детски приказки
Информационна система за обслужване на детските заведения - София
За децата
Голямото приключение на малкото таласъмче - приказка игра
За децата - портал

Стари теми - 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16

Стари теми докато очаквахме с трепет нашите малки слънчица -1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20

Последна редакция: ср, 20 ное 2013, 08:46 от Ноември 2010

# 1
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Запис  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 878
Еййй, за една година една тема! Много бавни сме станали. Като се сетя, как преди ги изписвасвахме за седмица! Heart Eyes

Виви, защо не пробваш с Шуслерови соли. Има комбинации за имунитет, за сополи и т.н. Превантивно давах на Йоан 3-ката, по едно на ден. Лъжа го, че са бонбони! :mrgreen и ги получава само, ако е слушал! Mr. Green Да чукна на дърво, но ходи от месец на градината и засега не е боледувал. Да не казвам голяма дума, че ще ми се довлече със сополите само, за да ме опровергае! Mr. Green

Засега го записахме на плуване и футбол, да хаби енергията. Имам мерак и за народни танци, но ще видим по-късно.

Да ви питам, мислите ли вече за подаръци за РД? Дайте някоя идея!  Hug

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 272
Josefin при кой я водихте на УНГ ? Аз водя Крис при Христо Петров (преглежда в един блок на сточна гара), много се чака за него но е един от най-добрите в Пловдив. Казвам ти го защото иписва хомеопатия - боаронски. Слабото място на моя син са сливиците и преди месец ми изписа 5 вида боаронски всички са за сливици или за чести бронхити (моя син ги прави за часове). Иди за мнение при него и без час ще те вземе. Аз се чудих между Должиков(дано не бъркам името) в Тракия и Пълмед работи- изписва хомеопатия и ходиш с едно направление не 2 пъти а колко трябва и Петров е така. Чудих се и за Милинич, ... но в последстиве се отказах от нея , преглежда в Хипократ и Каспела.
Аз сега давам изопринозин че моя син е от рекордьорите с болестите. Дано помогне  Praynig
Благодаря за новата тема , нека е напълним бързо само с положителни емоции и хубави новини!
  bouquet

# 4
# 5
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Биби, къде го записа на плуване и футбол? В детската градина ли или някъде другаде? Много искам да запиша Мартин на едно от двете, но навсякъде ми казват, че е още малък. В неговата детска предлагат само латино танци и ще го записвам на тях, че другата опция е английски език Crazy Той български не знае още да говори като хората, та тоя английски ще ми дойде в повече  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 878
Кате, в детската градина.  Peace Той много обича и двата спорта Simple Smile.
И на мен английския ми идва в повече. Нека първо българския да научи! Mr. Green Освен това аз имам мераци да почне с немския, но не с уроци, а ще го пращам при леля му, но като порасне.

# 7
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Ех, надявах се да ме зарадваш, че има някъде извън детските заведения  Laughing А по въпроса - дали някой знае къде тренират поне футбол деца под 5г.?  newsm78

# 8
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Kölsches Mädel я дай малко повече инфо за Шуслеровите. Все мислех да ги чета, но още не съм се ограмотила за тяхното приемане.
Аз давам в момента Бронховаксон - 2 прием и рибено масло. Снощи леко му беше запушен носа но няма сополи. Пръснах два пъти преди да заспи и си спа спокойно. Сутринта като го оставих пак порева. Според г-жите в ДГ не знаят кое дете го е захапало защото било станало докато са ги обличали след следобедния сън.
Плуване - мисля от пролетта да запишем. При нас децата ги водят в Лозичка и ме е страх да не настине сега зимата. Футбол също ще бъде в градината, но останах с впечатление че ще бъде от пролетта, затова сложих народните танци.

# 9
  • Мнения: 1 878
Изи, общо взето съм много начинаеща със солите. От една комшийка знам само за 3-ката, че действа при бистри сополи, наченки на настинка и за имунитет. При гъсти, зелени сополи се дава друга комбинация, но не знам, коя точно. И аз трябва да попрочета в нета.

# 10
  • Мнения: 3 961
Да ви питам, мислите ли вече за подаръци за РД? Дайте някоя идея!  Hug

Аз си мисля, че ето го къде е - след 20-на дена. Чудя се дали да не ѝ взема пъзел.На телефона редеше и се справяше, така че мисля да пробвам. Разбира се и още нещо, но това ще го решавам в магазина.

# 11
  • Мнения: 425
Ние записахме Ивета на плуване и народни танци. Плуването ще почне след нова година за нашите мъници от 1 гр., за да може тези, които не са свикнали с градината да свикнат. И после ще имат занимания по плуване до към април - докато е пуснато парното. И аз смятам, че за английски е рано. Нека първо научат български. А и онзи ден на родителската среща слушах 2 майки си говореха и едната разправяше на другата, че голямто и дете ходело на английски, понаучило някой неща и сега в първи и втори клас учат същите неща и не му е интересно на детето.
Аз за сега съм много доволна от градината, Ивета ходи с голямо желание. До колкото разбрах неините възпитатели (госпожа и господин  Mr. Green) са един от най-добрите екипи в градината, учели ги на много неща, до нова година нямало да можем да си познаем децата, така ми казаха Simple Smile

И аз съм в чуденка за подарък за РД. Ще следя тук за идеи, така, че давайте  Laughing

Ооо и да се похваля - вече си имаме детска стая, от 2 дни Ивета си спи сама в нея. Спи си по цяла нощ от около месец, и ако не се отвиваше постоянно можеше и аз да спя по цяла нощ  Mr. Green.

# 12
# 13
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Добре че има нова тема та да се обадите Simple Smile
Беруш честита стая. Моя син спи още при нас, ама нали ни е трудно заспиването Simple Smile)))
За РД и аз съм в голяма чуденка - ако питам него сигурно таблет ще иска но не играчка. Научил се е да играе на него и само чака да се появи кака му и се започва голямата игра. Иначе пъзелите вече не са му толкова интересни. Реди ги, но може би защото си ги знае тези които имаме и не го прави с толкова голямо желание. Количките няма ннужда от коментар - спокойно може да се запълни буферен паркинг Simple Smile
Днес правихме сладки бонбони - бисквитени топчета основен талант за орехите беше Венко.

# 14
  • Торонто/София
  • Мнения: 251

 Hug

# 15
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
На нас за подаръците няма да ни е трудно.  Tired Като го питаме какво иска, винаги се чува едно и също - кола  Simple Smile И то не каква да е, ами някоя от детското Колите  Crazy Та съм намислила да му търся някаква голяма кола и друго ще го мислим.

# 16
  • Мнения: 1 878
И Йоан е голям фен на колите, но има много интереси: топки, трактори, животни, книжки...затова ми е интересно другите, какво ще вземат.

Рецепта, как да научиш детето да спи в чувал!:
Правиш си второ, мушкаш второто в чувал. Първото ще види и то ще поиска!  Mr. Green

# 17
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Да, Бибс, ама пред подарък кола, другите подаръци ще му се видят простички, дори и да е нещо любимо  Joy
Рецептата ти за чувалено дете е много точна  Laughing

# 18
  • Мнения: 908
За хапането и аз да споделя - в понеделник бяхме на лекар и докато чакахме имаше едно момиченце на 2 годинки  и Боби както си играе и се занимава онова отиде и го захапа за рамото, чак кръв му пусна. Майката нищо не каза, освен да му се извини. То дойде и почна да го удря. Знам, че има деца и деца. Някои са по-агресивни, но не може детето ти да хапе и бие наред и ти нищо да не казваш. Не искам да го бие, да му се кара, просто с думи да му обясни.

За подаръците - мисля мозайка да му взема. Да има с какво да се занимаваме през зимата. Иначе той има желание за Дядо Коледа - червена кола без покрив Wink Та като дойде време ще пишем писмо Wink

беруш, честито за Иветка. Как я навихте да спи сама? Simple Smile

# 19
  • Мнения: 94
Момичета за шуслеровите соли и аз знам доста мои дружки са доволни ,но аз не давам нищо без да съм се консултирала с доки поне тази за сега си я харесвам и я слушам .И всеки път ще я питам за тях  и всеки път забравям . Просто искам да чуя мнението и за тях дано се сетя другия път да я питам ....
В нашата детска градина не разрешават никакви рождени дни никакви торти да се носят ....така ,че  в къщи ще се забавляваме ...
Това с хапането и аз не доумявам да ви кажа....да - децата може да ги избие на всякакви неща и хапане и щипане ...Бях свидетел как едно момченце на детски кът в едно заведение нахапа до кръв няколко деца и то доста по-малки от него ...майката си пиеше кафето и чак ,когато се развикаха мамите тогава стана и му се "скара" ,но не го прибра (той така се научил от градината)
Това не е оправдание за мен
1.Като го знаеш ,че прави така ще го наблюдаваш постоянно
2.Ще се стараеш да го отучиш от това независимо от къде го е научило
3.Постави се на мястото на другата майка ,която сега се опитва да утеши бебето си ,което е на 1г и половина и му тече кръв от ръката ,на която са отбелязани зъбите  му ...дали ще ти се вижда нормално тогава такова нещо ????
Не не разбирам такива майки ,които казват "Ми той си е такъв какво да направя...."
Ох да не зачеквам тая тема ,че много може да се изприказва за нея ,но пък е много актуална в днешно време....

# 20
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Ами аз направих една снимка, мислех да го покажа във фейса как са го разкрасили, но се спрях. Добре че вече само малка синина остана.
Днес ми казаха че било момченце на ръст доста по-малко от него, но не разбрах как са разбрали кое е детето. Може и друго да е пострадало. Според мен като знаят че детето им прави така трябва да се опитат да го откажат от този навик - детските зъби са много остри.
За количките - миналата коледа събрахме много подаръци с количките - кой каквото се сети такъв подарък му взе - чаршафи, колички, книжки за четене, за оцветяване и тази мисля да не повтаряме. Ще ми се да е нещо което да го занимава с повече творчески неща - има желание да апликира, мисля да го пробвам тази седмица.
Биби а вариант без второ и спане в чувалче? Simple Smile

# 21
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Момичета искате ли да си сложим колаж със снимките на децата на 1-ва страничка?

# 22
  • Мнения: 1 878
Изи, хахахаха, не знам друг метод! Mr. Green За колаж съм ок. Кой ще го прави?

# 23
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
http://www.photovisi.com/collage/choose_template/wallpapers

ей тук гледам че може да се правят - въпреки че не съм правила досега. Ако някой има опит ще се радвам да го направи също Simple Smile

# 24
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
Аз мога да го направя, и без това ми е скучно Simple Smile

# 25
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Да ти пращаме снимки тогава Simple Smile

# 26
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
В снимка.бг нали имахме нещо си? Ако съществува все още, най-добре направо там - снимката със заглавие името на детето. До края на другата седмица, примерно.

# 27
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Намерихме паролата за снимка Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 878
А във фейса не е ли по- добре, в групата?

# 29
  • Мнения: 425
Аз мога да го направя, и без това ми е скучно Simple Smile


Май ти е време за трето  Mr. Green Ей така, за да не скучаеш  Whistling

беруш, честито за Иветка. Как я навихте да спи сама? Simple Smile

Преместихме и леглото и започна да си спи там. Само първата нощ спах при нея, щото още нямаше врата и то главно да я пазя от котака, че я закача докато спи. На другия ден сложихме вратата и си спи там. Е ставам по 1-2 пъти, че сънува разни сънища и ме вика. Нощес например ми обясняваше, че детската прахосмукачка (една играчка от зайо байо) и е в крачола на пижама и ревеше, че не може да я извади  Laughing Аз реших да се направя на хитра, за да ходя по-бързо да си лягам и бръкнах в крачола да я извадя и я хвърлих уж на някъде и викам "Готова махнах я". Еййй това като писна, че си я иска  Crazy добре, че бързо я видях къде е тъпата прахосмукачка, дадох и я, гушна си я и заспа. И цялото това действие се развива някъде към 3,30-4,00 през нощта, кеф голям. Но съм доволна, че си спи сама в стаята, през деня си играе там, въобще проявява някаква самостоятелност.

Кажете последно къде да се качват снимки, в снимката или във фейса?

# 30
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
Беруш, хахаха, да, някоя ако ми го роди и ми го даде поне на 2 години - с удоволствие Grinning

И във фейса става, аз си го помислих, обаче нали имам изкривяване и като си представих как смачква снимките, направо ми стана зле  Mr. Green Ама пък те ще са малки и няма да личи. Ако може да се направи отделен албум ще е най-добре, сигурно ще да може.

# 31
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Мен ме няма в групата и не мога да я намеря  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 11 567
Мен ме няма в групата и не мога да я намеря  Simple Smile

Исках да ти пратя покана, но ми излиза че си блокирана. Не знам що така.

# 33
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Мен ме няма в групата и не мога да я намеря  Simple Smile

Исках да ти пратя покана, но ми излиза че си блокирана. Не знам що така.

 Преди време имахме малки пререкания с администраторката/ Hug/, после се оправихме, но сме забравили за блокирането  Laughing Нищо, ако прочете да ме има в предвид  Hug

# 34
  • Мнения: 3 961
И аз бях изпратила заявка за включване в групата, но не ме одобриха. Сигурно защотото не пиша често. Но изкарахме заедно бременностите и отглеждането на децата в тая тема  Peace

# 35
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Ами да се надяваме администраторите на групата да се включат (аз нямам права там Simple Smile ) иначе качих две в снимката че не знам коя ще е по удобна за обработка.

# 36
  • Мнения: 35
Моята госпожица иска за РД пиано с микрофон  #Crazy Още се чудя дали да си го причиня   Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 209
Здравейте... Колко съм изпуснала не е истина, ама ще се връщам да чета... Моите мишки още нямат претенции за подаръци освен да са розов и син , каквито и да са ...  ooooh! Лятото криво ляво мина с две влизания в инфекциозна - първо рота вирус и после вирус с неясен произход.. И между това един ларингит на сина ми, от който гласа му се промени, все едно е пубер с мутиращ глас.. Ларингита мина, момчето ми продължава да грачи .. Между рота вируса и ларингитът на мен ми махнаха липома от едната гърда..поне това се оказа безобидно, слава Богу... егати и болестите и чудото. Оплаках се. На градина няма да ги пускам, работа така и не си намирам, ще се гледаме в къщи и ще си намирам занимавки надомно - малко преводи, малко картички .. Така.. Целувки на всички пораснали и не толкова бебоци и техните прекрасни мами Simple Smile

# 38
# 39
  • Мнения: 94
Е тръгнахме на градина и Теди е много доволна и очарована нищо ,че г-жите им са строги и държат на дисциплината Simple Smile Даже каквато ми е поспалана все не мога да я събудя рано ама сега от  желание като ме чуе, че ставам и скача да се обличала за градината хихихи .
Това ме радва - щом тя е доволна и аз съм доволна .

# 40
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
A така Виви:)
Ние днес ходихме да платим - нали сме болнични нищо че детето е по-добре от мама.  Joy
и след като се прибрахме Венко обяснява на баба си как сме ходили до градината и започва да скача от радост викайки - "и мама не ме остави там"
Какво ли ме чака другата седмица от сега започвам да се подготвям психически.
Иначе вчера паднах от смях. След неговия преглед отиваме при моята лична и минахме преглед и си тръгваме. Жената много му се кефи и му вика - "Чао Венко да дойдете пак но с хубав повод!"
Детето обаче безкомпромисно - "Чао, пак ще дойдем, мама като е болна!"

# 41
  • Мнения: 41
Здравейтееее!
Не съм влизала от толкова много време в темата, ама сега видях, че има нова и се е раздвижила. Никол ходи в новата си градина втора седмица, но все още не е особено очарована от факта, че трябва да е там през деня. Всеки път като я взема следобед и ме пита: "А ти къде беше, докато аз бях на градина, какво прави?" Обяснявам нещо, че съм имала работа - вече отивам подготвена с версия, но тя знае, че само тати ходи на работа, аз още не съм започнала и ме гледа доста подозрително.  Grinning Големи са хитреци.
За рождения ден и аз обмислях вариант за музикална уредба с микрофон, защото тя много обича да пее и хубавото е, че пее много вярно - госпожите я хвалят колко е музикална.
В градината сме я записали на спортни танци, като курса е в комбинация с народни  Mr. Green - показва ми какво са танцували - върти се и тропа с ръчички отзад. Тя обаче се "самозаписала" на английски - като ги вземала госпожата да ги води в кабинета и казала на нейните госпожи, че мама е казала и тя да отиде и настоявала, докато не я пуснали  Laughing. После ми обясни какво са учили, много беше доволна, та този месец ще я оставя, другия вече едва ли.
За Шуслеровите соли съм чела тук: http://drmaneva.com/%d0%a0%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d0%b0-%d0%b4%d0%b5% … %d0%b1%d0%be.html , но още не съм ги ползвала. Сега давам хомеопатични превантивно - веднъж седмично, че изкара вече едно възпаление на ухото и пи антибиотик. Давам всеки ден и клеева тинктира, пак за имунитет. Дано да не боледуват често дечицата ни.

# 42
  • София
  • Мнения: 676
 Браво за новата темичка и по-бързичко да се изпише  Hug.

 Валко свикна с детската градина. В началото поплакваше (за кратко), но сега е по-добре.  По този повод малко смях: Една сутрин баща му казал да си сменят местата, т.е. Валко на работа, а тати на градина. Детето изпълнило заповедта. Пред градината Валко заел шофьорското място, докато мъжът ми слизал да му отвори вратата  Laughing.
  Допълнителните дейности, които посещава са: футбол и латино танци.

# 43
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Браво за новата темичка и по-бързичко да се изпише  Hug.

 Валко свикна с детската градина. В началото поплакваше (за кратко), но сега е по-добре.  По този повод малко смях: Една сутрин баща му казал да си сменят местата, т.е. Валко на работа, а тати на градина. Детето изпълнило заповедта. Пред градината Валко заел шофьорското място, докато мъжът ми слизал да му отвори вратата  Laughing.
  Допълнителните дейности, които посещава са: футбол и латино танци.


 hahaha hahaha hahaha hahaha Определено детето е изпълнило предложението. Аз го бях вземала два дни на работа - направо луда станах - детето си иска своето иска да си говорим да си играем, аз имах нещо много важно което нямаше как да оставя, телефони зеънят, Венко бръмчи с колички и нищо не се чува - веселба. Иначе тази седмица нали съм болнични голяма веселба двамата. Откакто гледа "Играта на играчките" вече сам си играе с фигурки и колички и даже истории си измисля с тях. Днес му взех две колички от типа на лего за рождения ден, че като знам с колко малко време без той да е с мен разполагам няма да успея да му взема подарък. А в магазин с него е мноооого трудно, само в началото се засичаме и докато успея за видя нещо количката вече полупълна с неща които той е избрал чака на касата  #Crazy

# 44
  • Мнения: 154
Да се запиша да не ви изгубя.
Катенцето, точно с администраторката ли намери да се заяждаш  Laughing Пробвах да те добавя, но не ми разрешава, защото имаш бан, а администраторката(ако е мишинаторката) си е изтрила фейсбука. Мисля, че всеки може да добавя, ако някой иска да ми пише на лични.

Последна редакция: пт, 11 окт 2013, 14:09 от Terminator

# 45
  • Мнения: 94
Ох не можахме да довършим седмицата пак тръгнаха сополи яко е задръстена ........
Дано да мине леко-  другата  седмица сме в къщи

# 46
  • Дъблин
  • Мнения: 331
Голямо раздвижване в темата Simple Smile Но няма нужда да бързаме, имаме цяла година до 4-тия РД да я изпишем  hahaha

И Ива тръгна на градина, третият ден й беше най-труден, но после свикна и си ходи с желание. Рекордът й е две седмици ходене без прекъсване. Тази седмица обаче се заседя вкъщи със сополи и кашлица, явно "страничните ефекти" от градината не ни подминават и нас. Допълнително я записах на народни танци и приложни изкуства, вече мачкаха глина веднъж.
За подарък за РД не сме мислили още, но сега е на вълна влакчета и си ги прави от други играчки, та може и това да вземем.

# 47
  • Мнения: 41
Момичета, аз доколкото си спомням имаше един период, в който администратор на групата във фейса беше и Дарка. Не знам дали са двете с мишинаторката сега, но ако Дарка чете тук ....може да я помолим да "удари" едно рамо на тези, които искат да се присъединят.

# 48
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Тъкмо това и аз се сетих - Дарррррр тя също е администратор на групата.
Абе ние имахме и чат Simple Smile

# 49
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Дарчето даде права за групата - Катенце имаш покана. Тези които не са добавени пратете по едно лс да ви добавя Simple Smile

# 50
  • Мнения: 280
tiptoe   


... добре че е скайпа  Joy , ей ме на  ... да се запиша срам не срам след 100 години липса  Mr. Green

# 51
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
 hahaha hahaha hahaha Бях започнала да се замислям дали не си се приготвила за трето та затова да те няма Simple Smile

# 52
  • Мнения: 280
Ооооо, няма шанс това третото  Mr. Green

Гледам за РД сте отворили тема ... аз вече поръчах тортата Гъми беар  Mr. Green и запазихме клубче , та във вторник след градината ги взимам и ги водя на купона . За подарък ... човека иска колело , та това и му взехме , а иначе си пада много по енгри бърдс , самолетите , пъзели реди всякакви ... никак не ми е трудно в избора на подаръци , само пари да има  Joy
Преди няколко седмици каза на баща си , че искал "баба" Коледа да му донесе коте и баща му намерил едно бездомно пред офиса и го домъкна у дома , та вече и коте имаме  hahaha

# 53
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
OOO това с котето е опасна тема при нас. Напоследък ме поглежда жално и ми вика че искал коте, днес и на баща си заяви че иска коте за домашен любимец. Според мен единия колега му е повлиял лошо защото се опитваше да даде котето си, ама то избяга от него.
Чудя се дали на рибките ще се кефи така, че искаме да вземем  newsm78

# 54
  • Мнения: 1 878
Ооо, Дарич  Hug!
За коте- никакъв шанс! Само това ми липсваше и ще се гръмна! Mr. Green

# 55
  • Мнения: 280
 Hug

Бибс, и аз така , ама на ... пред свършен факт съм  Mr. Green Обаче явно извадихне голям късмет с този 4 месечен уличен котьо  Joy Мъжо като го донесе у дома му беше взел и легълце , та този бъхльо (вече е обезпаразитен и скоро ваксиниран) от раз си го хареса и си спи само там в кухнята под една масичка , до него е храната му, а котешката тоалетна му е в коридорчето до тоалетната ни и само в нея си върши работата. Не ми се е налагало да чистя и грам подир него , сякаш не е уличен  Shocked  При пукването на пролетта ще бъде и кастриран  Twisted Evil ама няма да му обяснявам от сега , че ...  Joy

# 56
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Изабел, много благодаря за поканата  Hug

И Мартин изкара една седмица и отново е със сополи и кашлица. Сега трябва да го мъкна с мен на училище, че ми е трудно да пропускам часове, а на детегледачката ще й дойде в повече с бебето и Мартин, който не се спира по цял ден  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 280
Аз да чукам на дърво , от как е тръгнал на градина , Виктор е само с лека хрема , но не мога по никакъв начин да я спра тотално. Все има сопол , редувам Отривин и Виброцил гел , но няма подобрение. Вие какво давате за сопола?

# 58
  • Мнения: 288
Хайде и аз да се запиша след 100 години липса  Embarassed
Юлияна я пуснах първоначално на ясла преди около 6 месеца , от 1 месец в  градината . Здравичка ми е за сега , и сополи даже не я ловят . Лятото изкара за 3 дни чревния вирус на морето , но мина леко . Обаче големият ни проблем е ходенето на градина - така и не може да свикне , всяка сутрин се буди с рев , че не иска да ходи , докато я заведем си реве непрекъснато . После , като я взема , още докато я обувам в градината започва да се пазари , че на следващия ден няма да ходи , вече е идвала и сега трябва да е почивка . Вечерта ме пита непрекъснато " Утре ще ходя ли , нали няма да ходя ?" . Не казва нищо конкретно да я притеснява или някое дете да й е направило нещо , а и тя не е от тези които се дават лесно . Та за сега иска - не иска да ходи , няма друг начин , декември , януари и февруари може би ще я спра , че видим . Но много бърбори , непрекъснато ръси бисери и понякога използва някакви по-сложни думи . Вчера например си пее докато си играе " Мама ми купи днес нова книжка с картинки , гледам я В ИНТЕРНЕТ ...."   Joy
И последно , че стана много дълго  Sunglasses - за имунитета давам и на двете деца ехинацея по схема плюс клеева тинктура . През последните две години не сме имали тежки заболявания зимата . Визирам най-вече баткото , че все имаше покрай него нещо .

# 59
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Дарче, слагах Виброцил и сега е на Назик кидс...не, че има промяна, ама те сополите са си досадни по принцип и трудно се махат.

# 60
  • Мнения: 280
Ако до няколко дни не се пооправи ще пробвам и този Назик .

tonivil , пазаренето и ревовете при нас бяха само първите две седмици , но госпожите са ни много яки и успяват така да ги забаламосат сутрин, че дори и чао вече не ми казва ... тича вътре , гушка си госпожата и си я целува  #Crazy Иначе в началото имаше " Не искам в градината , защото ще ме оставиш и ще ме забравиш"  ooooh! Свикна много бързо , макар че не се е отделял от мен изобщо и вече нямаме грижи , слава Богу.  Mr. Green

# 61
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Ох отсега се плаша как ще го водя утре на градина. Пак ще има рев голям. Нашите госпожи са също много мили. Даже го засякох че ходи да се гушка в тях, но въпреки това не иска да ходи. Още има леко синьо на бузата от захапването обаче утре го пращам. Последно за сополи давах - СПЕРСАДЕКС капки 5 мл.

# 62
  • Мнения: 1 878
Тонивил, е, не е истина! Моя пее по същия начин песничката!  Joy
Дори вчера я пя цял ден и си викам, трябва да го запиша тоя "интернет"!  Joy

# 63
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
ООО да се похваля (дано и следващите дни да е така) днес без рев влезе в градината.

# 64
  • Мнения: 41
Честит рожден ден на Вико на Дарка! Да е здрав, усмихнат, палав и много щастлив!   ura

# 65
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Честит рожден ден и тук на Вико!

# 66
  • Мнения: 288
Еха , има рожденици вече  newsm59  party023 Бях забравила , че имаше толкова подранили човечета ( моята е след почти месец и половина ) Честит празник и от мен   party002               

Тонивил, е, не е истина! Моя пее по същия начин песничката!  Joy
Дори вчера я пя цял ден и си викам, трябва да го запиша тоя "интернет"!  Joy
 

Ами технологично поколение  Laughing
Юлияна днес за първи път не мрънка като я взех от градината . Имали са театър и е много впечатлена от това , цяла вечер говори за Кума Биса (Кума Лиса  Grinning ) Та имам надежда , явно все някой ден ще се адаптира към градината .

# 67
  • Мнения: 280
Благодаря, момичета  Hug след вчерашния купон апартамента се превърна в площадка за игра на Angry Birds ... всичко е в птички, писти , прасета ... голяма мания са ни тия  Mr. Green , а  децата изкараха страхотно и се забавляваха много.
Пожелавам на всички рожденици ,които предстоят ,да си изкарат страхотен празник  Hug

# 68
  • Мнения: 94
О да верно имаме си рожденици вече !
Честит рожден ден на патерици вече ! Дарка да ви е жив и здрав и много весели игри и щастливо детство му пожелавам!
Момичета ние приключихме с градината !
Идвахме в София  при детски пулмолог д-р Слави Филчев (страхотен лекар ) и той потвърди мнението на наща педи ,че трябва да спра Теди от градината до предучилищна възраст за да ограничим възможно най -много честите боледувания ,защото работата отива на към асма .
Милата ми тя толкова беше радостна за градината сега чака да оздравеела и да отива пак .Как да и кажа ,че няма да ходи вече ?!
Какво ще правим ние не мога да започна работа ...... ще трябва да се справяме някак ...

# 69
  • Мнения: 280
Да мина да честитя и тук на днешните рожденици  Heart Eyes  Весел празник им желая   bouquet

viviq , много кофти ситуация , но здравето е най-важно  Hug пожелавам ви само здраве , а другите проблеми ще се решат все някак  Hug

# 70
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Честит рожден ден на всички вече големи мъници  Simple Smile  newsm59

# 71
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Честит рожден ден на Валко и Нико!

# 72
  • Мнения: 1
Здравейте искам и аз да се включа в ноемрийските майки 2010година Simple Smile Казвам се Ели Simple Smile и съм мама на Кристин и Ванеса родени на 1 Ноември 2010.Моите момичета се родиха в седмия месец,
Криси се роди 1,150кг и 40см а Неси 1000кг и 39см.

# 73
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Добре дошла Лате!

Честит рожден ден Никол!



Моля който иска да се присъедини към фейс групата да ми прати едно лс със линк, мейл или имена за да пусна покана.

# 74
  • Мнения: 11 567
Здравейте искам и аз да се включа в ноемрийските майки 2010година Simple Smile Казвам се Ели Simple Smile и съм мама на Кристин и Ванеса родени на 1 Ноември 2010.Моите момичета се родиха в седмия месец,
Криси се роди 1,150кг и 40см а Неси 1000кг и 39см.

Добре дошла! Hug

# 75
  • Мнения: 35
Здравейте искам и аз да се включа в ноемрийските майки 2010година Simple Smile Казвам се Ели Simple Smile и съм мама на Кристин и Ванеса родени на 1 Ноември 2010.Моите момичета се родиха в седмия месец,
Криси се роди 1,150кг и 40см а Неси 1000кг и 39см.
Добре дошла, Лате!  Hug
Лека бременност ти пожелавам!

# 76
  • Мнения: 1
Благодаря ви момичета  Hug

# 77
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Честит рожден ден на Дора, Ели и Преслав!

# 78
  • Мнения: 41
Тъй като няма да успея да влизам всеки ден и да поздравявам малките ни рожденици, искам да отправя едно общо пожелание за всички прекрасни дечица:

Честит рожден ден на всички отминали и бъдещи рожденици! Мили дечица, пожелавам ви много здраве, щастливи мигове, радостни викове, безброй весели игри и да не преставате да сгрявате сърцата ни с топлите си и прекрасни усмивки! Весел празник и на всички горди родители на Ноемврийчета Simple Smile!!!

# 79
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Честит рожден ден на Рая, Алекс и Алекс!



Честита втора радост на Биби!

# 80
  • Мнения: 1 085
Появявам се особенно щастлива да съобщя, че на 16.10.13 в 11,50 се роди прекрасната ни дъщеря Габриела   Heart Eyes
Мерки:  3,270 и 49см.
Леко естествено раждане с малък шев за спомен. Засука веднага след като се роди и оттогава сме изцяло на кърма  Heart Eyes

Благодаря ти Ysabell  Hug

# 81
  • Мнения: 94
Честито на рождениците !
Честита втора рожба на Биляна ! Много здраве на всички пожелавам!

# 82
  • Мнения: 10
Честито бебче Биляна! Да е жива и здрава, да папка и да слушка  Grinning

За сополите аз открих много ефикасно средство. Цинапсин се казва, хомеопатично е и веднага ги пресича  Peace За болки в гърлото и при червено гърло - Тонзилотрен
Лично съм пробвала и двете, върху малкия също.

Аз нещо да ви питам извън бебешката тема. Някоя от вас да е ходила на Ендокринолог в София?
Имам проблем с теглото и съм се навила да ходя да си правя разните му там изследвания. Та въпросът ми е - препоръчайте ми някой, от когото сте доволни.

И да питам за колажа до къде стигнахте, че не следих темата. Имам ли още шанс да пратя снимка и къде. Ако може на лични нейм и паролката за качването  Embarassed

За детската градина - и ние ревем сутрин. Прави ми номера още като стане - не иска на гърнето, не иска да мием зъбите, не иска да се облича (всичко това правя като го влача напред - назад и с рев). Като тръгнем и стигнем вече зависи коя госпожа е на смяна. Ако е тази, която харесваме, влиза с усмивка. Даже целувка ми дава.
С другата нещо не се спогаждат и веднага почва да реве като я види и да ми вика - Мамо искам сега да ме вземеш...

# 83
  • Мнения: 288

Аз нещо да ви питам извън бебешката тема. Някоя от вас да е ходила на Ендокринолог в София?
Имам проблем с теглото и съм се навила да ходя да си правя разните му там изследвания. Та въпросът ми е - препоръчайте ми някой, от когото сте доволни.


Д-р Катя Тодорова - страхотен специалист и човек  Peace Лошото е , че да си запишеш час трябва да чакаш месец - два , че и повече . Давам ти линк с координати и на други ендокринолози - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=743068.0 .

# 84
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
За колажчето може да качиш снимка в групата във фейса или снимка.

# 85
  • Мнения: 540
ЗАЩО не съм разбрала, че имаме нова тема  Shocked

Хайде привет и от нас с Никола в новата тема.  Hug

Охх Биби, като ти чета метода за приучване към спане в чувал ми се приисква още 1 дете  Mr. Green
не бе шегувам се!! Искам просто, даже и да не се спи с чувал  Laughing

Никола в градината ходи на таекуондо, народни танци, приложни изкуства и английски. Най-впечатлен е от "куондо"-то. Покланя се, мъчи се да брои (на корейски) , понеже баткото, който им води уроците ги учи. После прави по някоя стойка. Прилича на кунг-фу панда, умирам от смях и умиление като започне  Laughing А след всеки урок им подаряват по някоя лепенка с дракон.

Мисля, че никого не съм пропуснала във фейса, но все пак - Да са живи и здрави малките рожденичета, които не съм поздравила по невнимание  Embarassed  Hug  bouquet

# 86
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Мравче   bouquet

Честит рожден ден на Борко, Божидар и Калоян!

# 87
  • Мнения: 155
Здравейте, търся аниматор за детски рожден ден. Рожденникът става на 3 години и е луд по "Колите" на Дисни. Някой да има препоръки? Партито ще е у дома и в София.

Благодаря!   bouquet  bouquet  bouquet

# 88
  • Мнения: 11 567
Ех, че сладък Никола!
Аз пропускам да честитя понякога, извинявайте за което.
Ние сме на футбол, керамика и народни танци.
Ама футболист няма да стане, така каза баткото. Почти през цялото време на пейката седял.

# 89
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
А ние ходим само заради футбола  #Crazy.
Иначе от народните танци нищо не иска да показва - а днес като плащах не ми поискаха пари за тях били му малко часовете и започнах да си мисля дали не са го пропуснали в списъка  newsm78

# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
  bouquet

Последна редакция: ср, 08 яну 2014, 23:16 от Josefin

# 91
  • Мнения: 288
Josefin   Shocked Sad , в  приключения сте се видели , ужас  ooooh! Аз миналата година имах големи с баткото с ушите - не знам колко вида антибиотик , температура , промивки , хоспитализиране , изследвания - около месец и половина всичко , оказа се накрая , че има гъбички в ушите посред зима и поради засегнатата мембрана имаше опасност от нарушение на слуха . Кошмар преживяхме тогава , слава богу всичко отмина , но той е с трета сливица та и заради нея се стигна до това състояние . Не сме я махнали още , наблюдаваме я , правихме и аудиометрия , за сега няма проблеми със слуха и сливицата се е посвила малко , но много ме е страх от операция , надявам се да не се стихне до там и най-лошото да е минало вече .

# 92
  • Мнения: 908
Josefin, изживели сте нещо кошмарно Sad Но важното е, че всичко е наред вече! ПРавилно сте направили като сте заминали!!! Охх, горкото детенце Cry
Много е трудно да се разбере има ли им нещо на децата или не. Примерно Боби дори ако го боли ухото не казва, защото знае, че ще му капя капки, а той не иска. А аз как мога да разбера дали го боли? Sad Ужасни са тези сополи, такива поразии правят  ooooh! А няма отърване от тях  Thinking

# 93
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Josefin, голям ужас сте изживели. Миналата година ние само се разминавахме с капки и АБ и зинат и аугметин е пил заради точно такива инфекции тръгващи от сополи, но до там успявахме да спрем нещата. Добре че сте се решили да заминете и детето да се стабилизира. Поради много причини тук живота не е ценен, та дори и на малките деца. Трудно може да ги накараме да пуснат изследвания, да прегледат както трябва и още по трудно да са в крак с новостите в областта. Важното е малката да се оправи и дано повече да няма проблеми.
В групата на малкия от понеделник има варицела, до вчера беше само едно дете, но днес вече са 5. Засега той е добре, но много ме притеснява ако се разболее как ще възстановяваме имунитета. Миналата година минаха 3-4 месеца докато се оправи.

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
tonivil, не се притеснявай. на нас сливицата също ни беше проблема, в бг изчакват с махането, но то не е страшно, трябва да се махне щом има. така за всеки сопол треперите сега, ние не искахме това, бързо стана, вярно е шашкащо, но след като минахме мога да кажа, че инфекцията беше по-страшна от операцията на сливицата и докато имахме тази сливица, можеше пак да стават инфекции, тя запушва всичко! кураж и я махайте само в исул, ако се престрашиш. там са в час.

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 272
Josefin  важното е че вече всичко е ок  Hug
При кой УНГ лекар ходите тук в Бг? Ние ще махаме носната защото след последния преглед лекаря каза че започва да пречи на ушите , аз знам че ни е проблемна и хич не я искам тази трета сливица, мои приятелки викат иди и търси и др мнения- не я искам да я спасявам писна ми вече, та ще я махаме.

# 96
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Честит рожден ден на всички дечица  newsm59

Жалина, ужасни неща са ви се случили за щастие с добър край.  Hug

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Josefin  важното е че вече всичко е ок  Hug
При кой УНГ лекар ходите тук в Бг? Ние ще махаме носната защото след последния преглед лекаря каза че започва да пречи на ушите , аз знам че ни е проблемна и хич не я искам тази трета сливица, мои приятелки викат иди и търси и др мнения- не я искам да я спасявам писна ми вече, та ще я махаме.

при д-р Гюлев във ВМИ. НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ! Но не знам къде бих махнала трета сливица, на тези малки деца им правят интубация, пълни упойки и т.н - трябва да е чисто, с хубава реанимация и отношение...вми разбира се е ужасно откъм хигиена, специалисти има, от тях сме доволни, но хлебарки и прочие в детско отделение, самото отделение най-голямата депресия  Sad  за жалост!

Последна редакция: ср, 08 яну 2014, 23:18 от Josefin

# 98
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен след 100 години отсъствие :*

Да честитя рожденните дни на прекрасните ни, слънчеви деца и да им пожелая много здраве, щастливо детство и весели игри!

Нашия подарък за София е уроци по балет с комплекта дрехи за балерина  Heart Eyes Тя нали не ходи на градина, заради безумните такси тук и няма много занимания с деца, че моя малко го мързи да я води по групите за игра напоследък. Та това ще й дойде идеално. Иначе колело й купих края на лятото и много бързо се научи (с помощните колела е още). Напоследък и доста играчки и книжки й накупих и сега малко ще разнообразим с активен подарък Simple Smile

Иначе партито ще е вкъщи с децата от квартала и две други български семейства, че нямаме клубчета, та дано преживеем лудницата.

Лека от мен и дано се сещам по-често да ви поглеждам и тук!

# 99
  • Мнения: 94
Здравейте на всички рожденици ! Да са ни здрави и весели дечицата ! Пожелавам страхотни игри и много щастливи дни на всички пораснали вече дечица!

# 100
  • Мнения: 11 567
Привет, момичета!
Давайте до 4- ия рожден ден да изпишем темата. Mr. Green
Купихте ли подаръците?

# 101
  • Мнения: 280
Мале , Josefin ,какво ви е минало през главата  Hug

И от мен честито на всички рожденици , които съм пропуснала тук или във фейса  Hug живи и здрави да сте всички Simple Smile

Подаръците ги купихме , ама зор видях с подаръка на малкия ... баткото е лесен , има си концепция човека / за РД искам това, за Коледа -това /и се приключва , а малкия "писал" в градината , че иска чудовище и обувки  ooooh! сега му взех една игра с чудовищата от Таласъми ООД или както там се води поредния им филм  , ама обувки си има и мисля да потърся от тия домашни пантофи дето са като животни , то и те мязат на чудовища ...  Mr. Green

Иначе и ние прекарахме на два пъти един гаден вирус с много сополи, кашлици и Т , но за сега сме ок... да чукам на дърво. Чакам с нетърпение да идва 20ти и да приключваме с градината , да си поседят малко вкъщи и да ги позасиля с хомеопатия , че да изкарат зимата , ако може без повече болести.

# 102
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Ние нищо не сме взели още. Планираме да бъде аквариум с живи рибки. Засега има само аквариум и камъчета  Joy. Иначе след варицелата не съм го пускала на градина, искам малко да се закрепи и да няма изненади. След нова година ще го пращам пак.
Дар интересен подарък си е избрал Вико Simple Smile

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Ние засега сме супер, но няма да я пускам на градина зимния период, после ще видим. Тя и без това ходи в частна градина, после или пак в частна или в някоя занималня до обяд, набелязала съм една, където им говорят само и изцяло на английски (щя събирам отзиви).

Малко сме в лош период - доста е станала егоистична (така да се каже), нищо не дава, не дава и на мен никъде да ходя, говори на децата заплашителни неща (ще ти счупя играчки, дядо коледа няма да ти донесе подарък) и най-вече опитва се да обижда, обаче не разполага с много обидни думи (слава богу) и нарича хората "тоалетна", "букво", "лош".... ooooh!
сега зимата ще изтрещи, толкова е свикнала с хора и разнообразие, че малкото изолация ще я повреди направо, т.е разлигави още повече  Confused

# 104
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Josefin, нормална е реакцията след месеците на лечение. Венко от градината научи само как да е бие и да обижда. Напоследък от детските филмчета се е научил да използва "Лазиш ми по нервите"; "Дразниш ме" и още други изрази наред с "Нали си ми приятел"; "Стига де човек". В момента ми показва как летял бас светлинна година - скача от един стол на леглото.

# 105
  • Мнения: 38
Хайде и от мен здравейтИ!  Mr. Green

Аз срам, не срам, не съм влизала в темичката ни от много време, и сега повече от зор тръгнах да ровя по форуми, но пък винаги ми е приятно да се върщам в нашата отчетна  Heart Eyes

Малко ще се по-оплача, че ми е много тъпо в момента  ooooh! Пусках в петъка една поръчка на Спортсдирект-а, обаче щот съм вече изморена и забляна предпразнично, объркала съм адреса за доставка и чак като ми цъкна, че поръчката ми е приета и тогава видях, че съм посочила едва ли не несъществуващ адрес в Англия на първата фирма, която съм ползвала някога за доставки. Писах им веднага за канселиране, и че е грешен адреса и прочие, а те смотаните, не че не я канселираха, ами и днеска ми писаха, че са я изпратили вече поръчката на посочения адрес!!! Дорева ми се, че не са малко парите, които може и да не видя, но тъй като не мога на мъжо да му кажа, 'кви съм ги сътворила, че той и така не ги долюбва онлайн сайтовете и ще побеснее сигур, реших на вас да се оплача, току виж някоя каже нещо оптимистично!  Rolling Eyes

Дано всички дечица да са здравички, че много гадно с тези болести. И Вико беше до преди някоя седмица със сополи и с кашлица, но му попоминаха без АБ-ци. Аз пък преди месец, бях на едно изложение за 3 дни, където имаше много гадно течение на щанда, та си навлякох и аз яка хрема, яка изстинка, гърло, сополи, кашлици, възпалено уШо, та не ми се разминаха антибиотиците миналата седмица и даже още не се чувствам идеално здрава.

Относно подаръците за в градината, нашия скромен Вико си беше поръчал топка. Ама не каквато и да е, ами синя, голяма, на черешки  Crazy  Разбира се, не намерихме такава, и купихме само синя, че сега е на синя вълна. Всичките му торти и подаръци бяха сини или поне опаковани в синьо  Mr. Green Много се чудихме с ММ дали да е само топка, че ни се стори прекалено скромно, та купихме и една книжка с приказки-синя на цвят и днеска ще ги посещава дядото Коледа, та ще разправя до довечера дали е доволен от подаръка си Simple Smile

Много поздрави и целувки на всички  Hug

# 106
  • Мнения: 111
Здравейте и Честита НГ!

Влизам да се похваля, че на 8.12.13 се роди синът ми Кристиан, с мерки 3870, 52 см.

В момента си ги гледам сама с каката, която спряхме от градина ииии се опитвам да се справям някакси Simple Smile

# 107
  • Мнения: 540
Честито, Вергиния!!! Да ви е живо и здраво момчето!!  Heart Eyes  bouquet

# 108
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Честито Virginia2401!

Мравче   bouquet Hug!

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
честито и от мен!

останахме ли майки само с по едно тук?  Crazy

ние също сме вкъщи след всичко, което преживяхме и няма да ходим на градина за момента, даже и след това ще видим....като всички сме у нас така да се каже, няма да я давам в близко бъдеще

# 110
  • Мнения: 11 567
Има с по едно, споко.
Благородно завиждам за вторите деца. И аз искам, ама няма засега.
Честит имен ден на именниците!

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
и аз искам, но не сега, затова питах има ли такива с едно, без да правят опити, разликата в годините не е още много голяма или така се успокоявам  Rolling Eyes

# 112
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Има спокойно Simple Smile

# 113
  • Мнения: 519
има,има Peace
хем искам, хем отлагам опитите Crazy
Мравче,честито и тук  Hug

# 114
  • Мнения: 540
Благодаря ви  Hug

# 115
  • Мнения: 111
Благодаря ви! Много исках децата ни да са с по-малка разлика.

Мравче, честито и на теб!   bouquet

# 116
  • Мнения: 1 679
здравейте, записвам се към вашата темичка. И аз имам едно момиченце само (засега) родено през Ноември 2010. Търсех подобна тема и намерих Simple Smile
  bouquet

# 117
  • Мнения: 1 085
Ееее Мравче, добре дошла в отбора!  Hug Много е весело да знаеш  Mr. Green
Пожелавам ти лека бременност и още едно такова красиво детенце като баткото да си имате на финала!

Virginia2401, честито и от мен  Hug Ние вече сме си в ритъм, но каката ни е ревнивка  Wink

kremika, добре си ни дошла  Hug

# 118
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Момичета, днес се замислих по въпроса с детските и детската градина на Марти. Не трябваше ли като е бил приет в ДГ да уведомя за това в социалните, защото аз изобщо не съм се сетила, нито пък съм била запозната, за да го направя и сега при това положение сигурно съм в нарушение?  newsm78 Какво трябва да направя и ще има ли глоби или нещо друго?

# 119
  • Мнения: 1 679
Katencetoo според мен си в нарушение, наистина ако получаваш 1/2 от детските на месец които са без да бъде прието в ДГ детенцето, за глоби не знам, не съм толкова запозната

# 120
  • Мнения: 3 961
За какво става въпрос, за детските от 35 лв ли говорите?

# 121
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
За какво става въпрос, за детските от 35 лв ли говорите?

Да,  Хриси, за тях става дума  Peace

# 122
  • Мнения: 3 961
Аз ги получавам и детето си ходи на градина. И на ясла ходеше, но не съм казвала на социалните. А всъщност защо се налага?

# 123
  • Мнения: 425
Не се налага да уведомяваш социалните. Детските надбавки се получават на база доход и няма значение детето ходи ли на ясла или градина или не ходи.

Аз пък си мислех, че се гледат доходите и на бащата (когато няма брак) и не бях подавала молба за детски, докато не ме светнаха, че като нямаме брак доходите на бащата не се гледат и тъй като ме осигуряват на по-малко пари, се оказа, че имам право на детски. И така от лятото някъде получавам и "големите" 35 лв  Crazy

# 124
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
ЕЕЕ ако беше хубава мургавелка с няколко чавета щеше да знаеш по рано че имаш право на тези големи пари  hahaha

# 125
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Благодаря за отговорите  Hug А кога се уведомяват иначе социалните?  В предучилищна и след това като тръгне на училище ли?
Беруш, и аз бях като твоя случай, ама ме светнаха 6 месеца след раждането на Марти Simple Smile

# 126
  • Мнения: 1 878
Детските не се ли получават до 18-годишна възраст? Нали имаше нещо такова, че ако децата не ходят на градина /училище им се спират детските.

# 127
  • Мнения: 3 961
Мисля, че за 1 и 2 група не е от значение, защото в социалните не съм давала сведения за градина, нито те са ме питали. А от детската градина ми казаха, че може да отсъства по семейни причини неопределено, докато в 3 и 4 има някакъв срок - 10 или 15 дена, но не знам по болест ли.

# 128
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Мисля че по семейни причини в градината може да отсъства до 20 дни за цялата година. А лекар може даде бележка за месец. Аз се възползвах вече за моя за януари.

# 129
  • Мнения: 425
За учениците знам, че има значение колко неизвинени отсъствия имат и при определен брой спират детските, може би и за предучилищната е така, но не мога да кажа със сигурност. Като му дойде времето ще се поинтересувам  Mr. Green


А вие водили ли сте децата на профилактичен преглед при офталмолог? И ако някой е ходил - как протича прегледа. Аз записах час на Ивета и ми е интересно как протича един такъв преглед.

# 130
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Скоро четох че на 5г. трябва да се водят на профилактичен.

# 131
  • София
  • Мнения: 209
За учениците знам, че има значение колко неизвинени отсъствия имат и при определен брой спират детските, може би и за предучилищната е така, но не мога да кажа със сигурност. Като му дойде времето ще се поинтересувам  Mr. Green


А вие водили ли сте децата на профилактичен преглед при офталмолог? И ако някой е ходил - как протича прегледа. Аз записах час на Ивета и ми е интересно как протича един такъв преглед.

Аз ги водих моите миналото лято, в детската офталмологията в александровска болница, попаднахме на много печен доктор. Прегледа ги на компютъра, кара да гледат в едни мигащи светлинки, забавно им беше. Струваше 20 лв на дете, реших да платя, за да не чакаме месеци. Оказа се, че сина ми има астигматизъм, но не мога да го накарам да носи очила  ooooh!

# 132
  • Мнения: 94
Аз водих моята Теди когато беше мисля на 2 г или малко преди да ги навърши ,защото имаме фамилна обремененост  и исках да я заведа по- рано .Търсеха евентуално вродено перде .Слава Богу нищо не намериха тогава .Гледаха я на една  машина където трябваше да заклещим главата на детето и да не мърда никак Док се притесняваше ,че няма да стане номера ,но тя нали е кротанка стоя спокойно .Също и онова със светлинките  правиха .Прегледа си го платих личната не пожела да ме прати с направление нищо ,че и казах  защо искам .

# 133
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
 pironi

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
в тази тема вече пирони ли да ковем, вратички ли да разтваряме, няма движение!
 Laughing

ние сме 6 , цяла зима без една хрема, но я гледах и я пазих мега !
сега ще тръгваме от юни на градина, но голяма чуденка на старата ли, на нова ли,то в нашия град няма изобилие на частни лицензирани градини...та така!

# 135
  • Мнения: 11 567
 Hug
Замря ни темичката.
Жози- браво на вас! Нали вие бяхте ходили на лечение в Германия?

# 136
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Реших да почукам, пък случайно някой да се появи Grinning

Ние зимата я минахме почти цялата я със сополи, я с кашлица, която още си влачим и се надявам вече да утихне. Иначе сме добре. Ходи с кеф на детска градина, учи стихчета, песни и от време на време някоя глупост като например как скача спайдърмен, туширайки сестра си на леглото Grinning Бърбори прекалено много,  но още не може да казва Р, чудя се как да го науча ама май не ставам за логопед Simple Smile

# 137
  • Мнения: 11 567
Ние цяла зима минахме без боледуване, нооо от днес е на капки за нос и сироп- покашля, ама не е сериозно според мен.
Р не казва, нито нещо от градината. А знае всички стихчета и песни, като е сам тогава си ги казва. Срамува се.
Благородно завиждам за вторите ви  деца, и аз исках, ама няма.

# 138
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
в австрия

това с момченцата и неказването на р е масово около мен, ще си кажат де, няма къде да ходят  Laughing

сега на село тази седмица толкова ми е добре, че не знам в града дали ще се адаптирам  Whistling

# 139
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Дари, никога не се знае - може някой ден, когато всичко е наред и се подреди, да се радваш на второ фърфалаче  Hug

# 140
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
И моя не казва Р. Като малък като проговори го казваше много чисто, после нещата се промениха.
Иначе на градина малко е ходил. А там е един добричък, кротичък направо не мога да повярвам че е моето дете. В къщи просто не се спира. Много го мъчат все хреми и гърло.

# 141
  • Мнения: 1 679
Моята казва "Р"  но само ако се старае, даже някой път се престаРРАва и става смешно..  Joy Няма места по градините за нас и хем се гледаме малко, хем ползваме жокер от други, хем и работя от къщи..

# 142
  • Пловдив
  • Мнения: 272
Момичета станах майка на една малка принцеса , роди се на 23.04.14г. , 3,800кг, 50см.
Вече сме си вкъщи и баткото е много мил и внимателен  Hug

# 143
  • Мнения: 540
Честито Мими!! Много се радвам за вас! Да ви е жива и здрава!!  Hug  bouquet

Как я кръстихте?

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 272
Мерси Мравчето
Казва се  Андреа   Heart Eyes
Роди се секцио, и въпреки че всички ме бяха наплашили че повече боли и т.н. не, възстанових се веднага и все едно не ме бяха рязали, чувствам се чудесно!  Heart Eyes
Хайде след някой друг месец и теб чакаме  Hug

# 145
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Честито, Мими  Hug Да ви е жива и здрава.

# 146
  • Мнения: 1 878
Ееее, честитоооо! Да ви е жива и здрава малката дъщеричка!   bouquet
Пусни някоя снимчица във ФБ групата!  Hug

# 147
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Честита принцеса Simple Smile

# 148
  • Мнения: 1 679
честита сладуранка   bouquet

# 149
  • Мнения: 1 085
mimata14, много се радвам на хубавата новина! Бъдете здрави цялото семейство и се радвайте на кротко бебе  Heart Eyes  Hug

d. h. и това ще стане. Противно на очакванията ми втория път забременях много по-трудно. Тъкмо вече мислех да се отказвам и хоп взе че стана  Mr. Green  Hug

Мравче, още малко останало. Смело напред  Hug

# 150
  • Мнения: 154
Честито Мимата! Много радост вкъщи ви пожелавам!
Мравче, кога ти беше термина на теб, да знам да затая дъх Simple Smile
Боби още си е зле с говоренето, но поне говори и двата езика, еднакво неправилно Simple Smile Също така хубаво си ги омешва, и конструкцита на изреченията е една ..... Не може да казва много звуци, по принцип повечето може да ги произнася, но в думи някак си не става винаги. Отказва да рецитира и учи стихчета в детската, според мен осъзнава ограничените си езикови възможности и го е срам. За сметка на това пък, децата около него учат английски, така де, все някак си трябва да се разберат Simple Smile

# 151
  • Мнения: 540
Терминатор, още 6-7 седмици до крайния срок. Но ако е бързак като батко си, трябва да са по-малко. Ще видим Simple Smile

Боби ще се научи да говори перфектно и на 2та езика, на двуезичните деца им е малко по-трудно проговарянето, но пък после ще му е много лесно  Sunglasses

# 152
  • Мнения: 1 085
И Иза има проблем с езика  Sad
Тъй като си говорим на български в къщи и е много трудно да общува на гръцки с децата. Отказва да говори гръцки, едва от скоро прояви интерес да го учи, при това едновремнно иска да знае значението и на английски. Абе шантава скорпионска му работа  Wink Интересното е, че изобщо не се бърка. Знае кое е на гръцки, кое на английски.
Есента я гласим най-после за детска градина, така че трябва да има поне основа  Whistling

# 153
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Ние сме другата протвоположност - говори със всички не се притеснява да говори с някой човек на спирката, в трамвая или някъде другаде. Понякога и се изчервявам от неговите въпроси към хората. Обаче на тържествата в детската градина отказва да участва - стои си на стола и изобщо не става нито иска да танцува нито да пее. Стихчетата ги казва. В къщи като се приберем показва че знае и танците и песните.

# 154
  • Мнения: 111
Мимата, Честито! Да вие  жива и здрава малката   bouquet

При нас каката хвана един вирус преди месец, изкашля се два пъти в лицето на бебето и като резултат малкият пи Панцеф. Не можах да го опазя  Confused  Иначе много се радват един на друг, не усещам ревност. На Ивана също много й харесва в градината, много слуша учителките, има си едно приятелче от групата и само я целува по цял ден  Grinning

Аз започнах да я уча на някои думички на английски, т.като ни предстои местене в чужбина и за сега й е интерсно.

Общи условия

Активация на акаунт