ДЕКЕМВРИйче още порасни, за среща с мама през декември ти се приготви!

  • 22 609
  • 773
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 23
Оооо ТДИ мн мило от твоя страна,и аз мн искам да дойда...обаче толкова време съм си седяла на дупето,ще устискам още 3-4 седмици,без да мърдам много,много!Инъче ти си толкова мил и лъчезарен човек,но момичетата,който ще дойдат на лекцията ще го разберът не само по цвета на пончотот ти Laughing!Ще се радвам по-нататък да се срещаме... Hug!Но ако идваш към Девата да навестиш мама или някой любим лекар-свиркай да пием кафе!

# 61
  • Мнения: 277
Кремена, защо ако нямате столче за кола, няма да ви изпишат? И наистина чак сега се замислих след изписването до прибирането вкъщи в кошче/столче или на ръце с вързопчето е добре да се приберем вкъщи ? Аз се двоумях за закупуването на количка предварително, защото от една страна едва ли ще я ползваме веднага след раждането, но от друга страна като се замисля мога вкъщи да използвам зимния кош и т.н. Исках да отложим тази покупка и поради факта, че нищо не мога да си харесам. Crossing Arms
 Ние още не сме приключили с ремонтите вкъщи, затова се възпирам от покупки, но леглото вече е избрано и имаме вече едно одеалце, две хавлийки с качулки и няколко комплектчета дрешки. Всъщност дрешките не са ми особен проблем, защото на сестра ми момченцето също беше зимно бебе и имаше супер много дрешки, които сега тя ми е подготвила. Много от нещата му не са обличани дори и веднъж, защото била "изтървала момента"и след това са му били малки. Laughing
 Аз имам проблем с избора на козметика и избора на шишета.Още повече, че искам да кърмя и не мога да разбера колко шишета трябва да имам, от какъв материал да са изработени и т.н.
 Вие на какви сте се спрели?
 
Аз се спрях на Бочко като козметика,взех малки разфасовки от всичко ,така реших от гледна точка че е по-ефтина и е българска козметика,ако не му понесе на бебо и се наложи да я сменям да не ме яд че съм дала много пари,а не се използва.Шишета взех на Nuk,взех едно стъклено и едно пластмасово ,и аз искам да кърмя и ми казаха че кърмата съдържа доста мазнини и е по-удачно ако се използва шише да е стъклено,защото по-лесно се почиства

# 62
  • Мнения: 2 169
Вилхелм Тел, ние за същата цел се спряхме на сгъваема кошарка. Не знам всъщност тя до колко години може да се ползва, иначе дължината на повечето е 120 см., което май я прави подходяща до към втората годинка. А ти щом си искаш сама да си го нарисуваш, защо не? Идеята ти много ми харесва  Peace

# 63
  • Мнения: 8
Вилхелм Тел, ние за същата цел се спряхме на сгъваема кошарка. Не знам всъщност тя до колко години може да се ползва, иначе дължината на повечето е 120 см., което май я прави подходяща до към втората годинка. А ти щом си искаш сама да си го нарисуваш, защо не? Идеята ти много ми харесва  Peace

vio моята етърва все още ползва кошарата, а племенницата сега ще стане на 4год. и вече и е тесничка.Като имаш в предвид,че тя е бая висока за възрастта си.Така,че не се притеснявай може да я ползваш и ти до 3год. горе-долу.

# 64
  • Мнения: 227
аз сам си взела на джонсън козметика майка ще ми праща на авент пфилипс шишета ...последно момиче ще е нашата  радост и тежим килограм и 100,ама вярвам че ще си качим кг до раждането и вс ще е нормално ...а на мен също ми се е случвало да не мърда няколко дена,само ваничка с хавлийка остана матраче ни остана за кошарката и детско скринче,че не стига мястото....абе вс да е наред пък всичко ще си накупим Simple Smile Hug  

# 65
  • Мнения: 534
Да се запиша в новата тема  Grinning

# 66
  • Мнения: 107
Здравеите маминки ....
Значи отчет - снощи тръгвам за болницата ,отидох ...И се върнах , почна да рита ,да ме стяга ,и да хълца...Днес е много деййна...Обадиха се на личната ми и ми каза ако нямам болки да си изчакам датата за преглед ( в сряда)...
Благодаря за подкрепата,наистина не можете да си представите колко ми помогнахте..Поне ми дадохте кратка и бърза представа какво може да е ....
А междудругото миналия ден и вчера бях яла много шоколад и не реагира...Но сега реагира  Party щото гладих 2 ч, оправих багажи,нареждах и капнах..И явно не и е харесало да почна да ме предупреждава да седна...
Остава ми само чуденката защо ми се е вдигнал корема,ритниците ги усещам пак долу нуско...
Благодаря на всички ви   bouquet  bouquet  bouquet

# 67
  • Мнения: 4
Здравейте момичета  Hug
Днес само наминавам да чета , че не мисе пише, но сега ще драсна някой ред  Grinning

Вилхелм Тел, ние за същата цел се спряхме на сгъваема кошарка. Не знам всъщност тя до колко години може да се ползва, иначе дължината на повечето е 120 см., което май я прави подходяща до към втората годинка. А ти щом си искаш сама да си го нарисуваш, защо не? Идеята ти много ми харесва  Peace

Аз с Габи я ползвах до 3 г. Нашата е до 15 кг. /а той сега ми е толкова.../

Козметика...в БГ ползвах на Бюбхен и бях много доволна, на Бочко само кремче със смрадлика бях вземала и слънцезащитен крем.

Шишета и биба съм ползвала преди на НУК , мисля пак такива да взема..моите бяха пластмасови и съм доволна. Аз се цедях и Габи си папаше от шишето, че много се измаряше и понякога го кърмех на един час. Верно кърмата си е много мазна, но пък се имиваха хубаво шишетата, а и има специални четки за тази цел, после ги преварявах.

mammapak   много се радвам, че си добре и бебката ти е активна  Hug

# 68
  • Мнения: 1 298
Здравейте, сега ще почвам да вичета, но ще копна поста ми от фейса първо  Grinning, за да ви кажа новините от днес.
Здравейте, днес цял ден нямахме ток, затова сега се включвам . Днес по план трябваше да звъня на доктора, който съм избрала за раждането, оказа се, че е свободен и каза веднага да ходим до Горна Оряховица, аз съм в Търново и така на бързо се оправихме и хайде. Намерихме болницата и родилното, той там преглежда . Стори ми се много готин, доволна съм, прегледа ме, позна ми термина без да му казвам каквато и да било дата, само като гледа беба, тя е добре. Оказа се, че моите надежди за естествено са напразни, много е опасно да раждам естествено, няма да ви казвам подробности, но са сериозни нещата, за който не помни понеже съм оперирана от миомни възли през ноември 2011 г. и матката ми е рязана . Лекарят ме праща задължително на алерголог и пулмолог, понеже съм с астма и е опасно за упойката, да видим каква ще е най-подходяща и към края на месеца пак съм на преглед и вече да уговорим точна дата за секциото, каза от 25,11 до към 28,11, че ще е датата. Беба по снимките от неговия ехограф върви даже дапред с една седмица, обеждавам се, че всеки ехограф дава различно, понеже по на моя АГ минала седмица бяхме с една назад . Това е от мен, поне вече знам долу-горе къде да отида и какво да направя и че малко остана .

# 69
  • UK
  • Мнения: 5 999
Кадроваче браво, хубави новини Hug Обожавам да чета такива Crazy
А вие, порт бебета за изписването (от тези, които са тип одеало) ще вземате ли за изписването? Изобщо в какво ще увиете бебенцата newsm78 То, все пак, ще е  декември  Blush

# 70
  • Мнения: 277
аз купих на бебчо много сладък,пухен и дебел к-т за изписване и ми дадоха една пелена тип порт бебе и мисля да е в това ,искаше ми се да мога да ви го покажа но тук снимки не могат да се качват или поне аз не съм разбрала как,като изключим опцията с линковете

# 71
  • Мнения: 1 672
аз съм купила ескимос,така,че мисля с него да бъдем

# 72
  • Мнения: 68
Здравейте, момичета Simple Smile
За комплектите за изписване - аз вече имам от свеки купен, обаче май е тънък и ще трябва и дебела пелена. Аз не съм я карала да купува и сега ми е неудобно да искам втори комплект или пък ескимос специално за повода.. Ако аз си купя друг комплект, може да я обидя, не знам..
За козметиката и аз мисля първо да сме на Бочко, защото е българска, ако му понася добре - ок, ако не, тогава ще му мисля.
kadrova4kata браво за добрите новини  Hug
mammapak супер, че сте добре и бебката пак е активна  Hug

# 73
  • Мнения: 1
mammapak - радвам се, че са се наредили нещата. Аз постоянно се плаша дали е мърдало скоро. Моят доктор каза 10 движения на ден, че не е страшно ако дълго време не го усещам. Това не ми е много полезно като информация ако в една от книгите ми пише, че ако 8 часа не усетя бебето да ходя в болницата. До момента не съм стигала до там, защото то се събужда. Много се радвам, че сте добре.

kadrova4kata - аз мислех, че ти си знаеш, че няма да минеш без секцио. Хубаво е, че сте си паснали с доктора. А колкото до седмиците на бебето, аз знам, че това е някаква статистика и формули. Даже на една от снимките пишеше по коя формула се смята. На друга снимка пишеше примерно 22 седмица и 1 ден +-10 дни. Е това +-10 дни не ми изглежда сериозно.

Аз имам едно шише на Авент от комплект с помпа и мисля да си взема второ за резерва ако се наложи. Залъгалка ще взема на НУК, защото от вас останах с впечатление, че са най-добри. А шишетата на МАМ добри ли са. Моя приятелка ми ги похвали, дъщеря ѝ само тях харесвала. И се чудя ако взема такова дали ще стане на помпата на Авент.

Силвето_85 какъв ескимос взе? Аз гледах всевъзможни и почнах да се бъркам жестоко. Ако взема до 3 месеца ми изглеждат огромни и новородено ще се изгуби в него. Ако взема до 1-2 се страхувам, че март ако е студен няма да мога да го ползвам. Пък и имам съмнения, че първите месеци ще го ползвам често.

# 74
  • Мнения: 1 672
ескимоса е 0-3 месеца,а като умалее ще вземем друг.Така в него детето е по защитено от вятър и студ

Общи условия

Активация на акаунт