Трудно проговаряне! - Тема 15

  • 64 780
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 140
На Хриси още слагам нощен памперс, но отскоро е сух вече сигурно седмица.Още не мога да се престраша да й го махна, въпреки че една вечер ме събуди в 3 часа и каза, че има "а*о". bowuu
Галактическа принцеса , когато му дойде времето! Wink

# 676
  • Мнения: 29
  bouquet
За памперсите..ах,ма мъка бяхме.то не бяха тренировъчни гащи,то говорящи гърнета,седалки за тоалетна,то оставяне с мокро бельо-тц,нищо..Хватката стана с монтиране на истински писуар в тоалетната и показно от таткото.А номер 2 стана с умален пластмасов вид на тоалетна чиния...А за да не станат фалове през ноща,не обувам гащички-направо долнище на пижама. Embarassed
Оттогава-нито един фал bowuu

# 677
  • Мнения: 3 453
matsutka,
добре дошла!  bouquet
Бих потърсила логопед, когато навърши 2г. и няма да спра да търся, докато не намеря такъв, който е готов да започне работа с дете на тази възраст. Хубаво е да знаеш, че логопедите се делят на стара и нова школа. Ако попаднеш на представител от първата група, ще се засмее и отпрати с лека ръка. А времето си е от значение. Благодарение на такъв логопед ние загубихме една година, през която можеше да се свърши много работа.
Продължавай с активните занимания у дома, въпреки, че е доста трудно на този етап, не се отказвай. Но те съветвам да потърсиш и мнение на специалист след някой друг месец.
Премахнете пасивните удоволствия - филмчета и телевизия въобще, компютри, телефони. Виж, ще има ли ефект, при нас това много помогна.
За подражаването на звуци, добре би било първо ти да имитираш него, после той сам ще започне да имитира теб.
mibobo е дала ценни насоки, на 1-ва страница има много линкове, поразгледай. В началото наистина е много бавен процеса, но с времето става все по-добре.  Peace

Manuela 77,
добре дошла!  bouquet
трудно е, да, но с времето ще става все по-добре. Хубаво е, че сте започнали терапия, но трябва да се занимавате и у дома. Всичко ще си дойде на мястото.  Peace

При нас проблема с нощното напикаване е само през лятото. Тогава такова наливане с течности пада, че нощем реките преливат. През зимата спи без памперс. Надявам се следващото лято да не се повтори миналогодишното.
Галактическа принцеса,
може би е инцидентно. Детето не е спало там наобяд и няма навика да се буди.

Да се похваля - дребната се превърна във виртуоз с ножицата.  Laughing До вчера не я държеше правилно и дъвчеше хартията, а снощи режеше по контур - прави линии и зигзагообразни. Напълни ми душата. После защипа всички щипки на картонена кутия, не се е случвало преди. За финал зададе първия си въпрос "защо"  - "мамо, защо пипаш пъзела".  Mr. Green  Захвата при писане е станал съвсем правилен, а когато подкара по старому, казвам да се оправи ръчичката и тя оправя захвата.

# 678
  • Мнения: 161
Да споделя, че сякаш вече има ефект от витамините дето поръчахме - определено има увеличение при издаваните от сина ми звуци. Започна да имитира звуците на кола, докато играе с нея. Онзи ден ми отговори на въпроси с да и не, при това осъзнато. Засега отговарянето е инцидентно и непредсказуемо, но се надявам да се промени с времето. Днес каза на сестра си "вей", което трябва да е здравей, като го взимахме от яслата. Миниатюрни стъпчици, но все пак е нещо. Отдавам го на витамините, тъй като нищо друго не съм променила в ежедневието му за момента. Има и негативен ефект, който със сигурност се дължи на витамините - спрял е да спи на обед. Одеве ме "зарадва" сестрата в яслата. Последната седмица не е спал изобщо на обед и скачал по леглата на децата, та ги будел. Вкъщи като го прибера се държи както обикновено, но не знаех че не спи. Винаги е имал здрав сън и ако пропусне спане на обед е ужасно кисел. Но сега положението не е такова. Дори трудно заспива вечер, върти се по около час в леглото. Давам две таблетки дневно - една сутрин в 8 ч. и една вечер в 18 ч. Той е на 2 г и 5 м. Някой има ли подобен проблем и някакви идеи какво да предприема.

# 679
  • Мнения: 29
Момичета,преди да хлопна половинката с тигана-да попитам-давали ли сте Центрум джуниър?Пратих го за витамини,нямало от ''нашите'',аптекарката му предложила Центрум,и нашия ги взел..Че са витамини,витамини са,че са деца-за деца са..ама файда от тях ще има ли?!

# 680
  • Мнения: 304
Момичета и аз искам още витамини, даже две опаковки. Моят е голям и давам повече. Проблем ли е според вас, че сутрин давам три витамина?

# 681
  • Мнения: 233
Момичета имате ли представа от коя аптека ( за Варна става въпрос) мога да поръчам тези витамини???   bouquet

# 682
  • Мнения: 161
glorybg, в България ги няма тези витамини, ние ги поръчахме през интернет от Белгия. Момичета май се заформя нова поръчка. Ако искате дайте да се организираме и да поръчаме. Ако успеем да съберем парите до сряда, има шанс да ги получим преди Коледа.

# 683
  • Мнения: 161
Който иска витамини да ми пусне ЛС с имена, брой на опаковки и адрес, на който да ги получи. Миналия път ни излязоха точно по 23 лв. (без доставката до всеки на наша територия). Парите пак ще ги събирам в банковата сметка и по Еконт, като трябва да ги пуснете във вторник най-късно, за да са при мен в сряда. Който няма данните да ми го пише в съобщението.

# 684
  • Мнения: 3 453
Привет, дами!  Hug

Получих чудесен предколеден подарък.  Wink ATEC теста към днешна дата е 14 точки. Стартирахме от 63т. през януари тази година. Най-после смело мога да кажа, че ми се отпусна душата. Всичките нерви, търпение и усилия си заслужаваха. Много се гордея с дребната хуна.  Heart Eyes

# 685
  • Мнения: 616
Поздравления  Hug

# 686
  • София
  • Мнения: 3 249
браво!!! Hug

# 687
  • София
  • Мнения: 254
Браво на детето!

# 688
  • Мнения: 11 906
_Hope_ чудесни предколедни новини Peace , хубаво е когато виждаш че всички положени усилия дават резултати и то много добри  Hug

Днес взех на дребен тази къща   съседско дете я има и той е във възторг от нея, търсихме я къде ли не и я нямаше и сега ще е повече от щастлив  Heart Eyes и дано му дойде и стимул да оцветява. Иначе ушите му минаха, сега пък кашля и е с температура и пие втори АБ  Rolling Eyes

# 689
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
Ох, писна ми от проблеми. Миро е сополив почти през цялата учебна година и съответно е на капки през повечето време. Тази сутрин като се събуди и гледам в нослето му засъхнала кръв. Измих ги, забърсах го и установих, че вече не му тече, но явно му е текло. Направо изпаднах в паника в началото, после се замислих, че вероятно е от прекалената употреба на капки за нос. Смятам да мина само на спрей с морка вода за известно време. Мислите ли, че трябва да го заведа на лекар?

Общи условия

Активация на акаунт