Есенна КАНАДскА малко преди зимата ;-)

  • 42 631
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 271
Ще споделя, разбира се! Само да мине всичко!

# 706
  • Мнения: 417
Миленка, това е много навременен въпрос и ще следя темата. Ние сме канили последно през 2008. Сега с този визов център в София сигурно е по-лесно.
Има ли някакви големи промени отпреди?
Покана, документи, евентуално бележки от пенсионно или работодател. Друго какво?
Пораждясала съм на тази тема Simple Smile

# 707
  • Мнения: 86
Миленка, успех на теста за гражданство. На мен ми се стори супер елементарен. Когато ние каним някой от БГ аз се захващам с всичко. Така се случва, че от 2009 всяка година попълвам документи за бащи и майки  Laughing Ето например април идва свекър ми. Миналата седмица му купих билета. Не съм попълвала на линия, защото нямам време да седна да чета как става и какво се иска. За сметка на това знам с най-малки подробности какво се иска и как се пускат.В косулството в София гледат документите под микроскоп #2gunfire
Няма да изпадам тук в подробности, но ако те интересува теб или някой друг ми пишете на лични.

Момичета искам да ви питам гледате ли БГ телевизия, платено или не? Ние никога не сме се интересували, но ни попадна някакъв сайт онлайн тв, безплатно. Казва се drundoo. Имате ли впечатления, колко интернет харчи и т.н?

Малка почерпка за нашите 11 години в Канада

# 708
  • Мнения: 3 271
Честити ви 11 години в Канада! Много щастливи да сте!

Аз за визовия център чух някакви абсурди като цени и какви документи искат. А пък за сметка на това ми похвалиха колко бързо и лесно става онлайн, затова искам така да опитам този път. Но се чудя на подробности като подписване на документите. Предполагам, че трябва да ги принтнем, подпишем и сканираме отново. Ей такива неща.

Ако на някой му се дискутира, можем да разпишем и тази процедура и да си я сложим някъде в основните линкове в темичката   bouquet

П.П. А за теста вече всички казват, че далеч не е така елементарен като преди и примерните такива онлайн, последно променени през Феб 2014, го доказват. Може би на самия тест ще са по-лесни въпросите, но на примерните ни побъркват с дати и имена, които определено ни е трудно да запомним. Ще докладвам в сряда.

# 709
  • Мнения: 417
Милена, Визовият център не работи ли по вече обявени цени за визи, според официално обявените?
Ние там си подновихме канадските паспорти, взеха ни точно толкова, колкото беше обявено на сайта на Паспорт Канада, за паспорти издадени извън Канада.
Само да кажа, че този визов център е на супер куцо място и понеже много добре са номерирани улиците на София (с голяма ирония го казвам) се лутах доста.

Успех на теста!  smile3523

# 710
  • Мнения: 753
Момичетат, бихте споделили и тук, не само на лични, за подробностите за онлайн подаването и проблемите с консулството? Вярвам ще е полезно и на други.

А за зимата, писна ми и още как! От година на година по-трудно ги издържам и ако идващото лято е толкова куцо като предишното просто не знам...

# 711
  • Мнения: 5 713
За теста - ние лично се спукахме да учим 10 дена; освен книжката, търсихме и допълнително инфо; отделно решаване на тестове, гледахме и едни документални филмчета, бяхме извадили всички дати. На самия изпит ми се стори много по-лесно от това, което предварително решавах - почти нямаше дати и имена в моя вариант. Мъжът ми беше се затруднил на 2-3 въпроса, но в крайна сметка нямахме грешки.
Въпреки юркането, което си организирах и лесния изпит, не съжалявам за ученето, тъй като ми беше интересно.

Въпросите, които помня бяха: зимен национален спорт на Канада, за НАФТА, за Г-8, първия министър-председател; ако тръгнем на пътешествие от най-източната точка на Канада и стигнем до най-западната, кои ще бъдат те; държавно устройство на Канада (парламентарна демокрация, конституционна монархия с федерално управление); мисля, че имаше въпроси около избороте, съдебната власт, 1-ви юли.

# 712
  • Мнения: 3 271
Вери, благодаря ти! И ние така се спукахме от учене. Миналата седмица беше лонг уикенд при нас, плюс този и всяка вечер. Решили сме не мога да ти кажа колко тестове и колко пъти. Датите ги учим като чужди думи - от едната страна дата или име, от друга какво е важното. Вече се чувствам доста по-спокойно и аз като теб не съжалявам за ученето и намирам, че е полезно и интересно да ги знаем тези неща.
Надявам се и на нас да ни се види лесно!

# 713
  • Мнения: 5 713
Ще се справите, сигурна съм. Simple Smile Успех!
Един приятел мина също на 100% сега в четвъртък. Беше се ошашкал, защото и той знаеше, че вече не е така елементарно. Отдели време за учене може би месец и половина преди изпита. Много беше притеснен, но на практика нямаше за какво. Каза, че е било лесно.

# 714
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
nikolovaВери, благодаря за отговорите.   bouquet Казват че в първи клас децата са уморени, поради дължината на учебния ден, а и материала им идвал в повече. В нашето у-ще ни бяха предупредили да не записваме децата на след училищни занимания поне в началото на първи клас за да видим как ще го понесе детето и как ще се справя с умората.

Мен обаче ме тревожи след училищната грижа, тъй че се интересувам как стой въпроса и с по-горните класове, и те ли са уморени, имат ли сили за домашни и т.н. Изобщо как един работещ родител се справя? Не е ли много стресиращо за децата? Нещо не ми е ясно, а толкова хора минават през това.

Millena, успех на изпита.

# 715
  • Мнения: 3 932
.....................
Аз ще се връщам на работа в края на март и отсега ме е налегнала вече депресия. Има вероятност да местят моят отдел в Лашин, което ми идва много далеч. Опитвам се да остана на старата локация, знаете ли къде мога да прочета за връщането от майчинство, имаше нещо че трябва да осигурят същата работа или същите условия, бля бля... търсих с гуглето, но не намерих точно което ми трябва. Ако някой има линк, моля да сподели.  Praynig

Официалния сайт:...

Loi sur les normes de travail Québec:
http://www.cnt.gouv.qc.ca/conges-et-absences/evenements-familiau … nge-de-maternite/

RETOUR AU TRAVAIL

À la fin du congé de maternité, l’employeur doit réintégrer la salariée dans son poste habituel et lui donner le salaire et les avantages auxquels elle aurait droit si elle était restée au travail.

Si son poste a été aboli, la salariée conserve les mêmes droits et privilèges que ceux dont elle aurait bénéficié si elle était demeurée au travail.

Ces dispositions ne doivent cependant pas donner à la salariée un avantage dont elle n’aurait pas bénéficié si elle était restée au travail.

La salariée peut revenir au travail avant la date mentionnée dans l’avis qu’elle a fourni à son employeur avant son départ. Elle doit lui faire parvenir, 3 semaines avant, un nouvel avis indiquant la date de son retour.

И тук:....

http://www.educaloi.qc.ca/capsules/le-retour-au-travail-suite-au … e-ou-de-paternite
Est-ce qu'une personne peut perdre son emploi ou se voir rétrogradée, déplacée ou autrement pénalisée du fait qu'elle a pris un congé de maternité, de paternité ou parental?

Non. La loi interdit à un employeur de congédier ou de sanctionner une personne au motif qu'elle a pris un tel congé. Il existe d'ailleurs des recours en faveur d'un employé victime de telles mesures. Il a 45 jours pour porter plainte à la Commission des normes du travail.

# 716
  • Мнения: 429
Мен обаче ме тревожи след училищната грижа, тъй че се интересувам как стой въпроса и с по-горните класове, и те ли са уморени, имат ли сили за домашни и т.н. Изобщо как един работещ родител се справя? Не е ли много стресиращо за децата? Нещо не ми е ясно, а толкова хора минават през това.

Мишел е с before and after care за 15 мин сутрин и 20 мин следобед. Добре се чувства детето. Аз много се тревожех че ще й липсва следобедния сън но тя се справи с адаптацията още първите 2 седмици. Ако обаче трябва детето да ходи от 7 до 6 ми се вижда ужасно. А има деца на които се налага. Сутрин като я заведа има вече 15 деца доведени от 20 общо. Следобед я вземам първа а в малкото пъти в които ми се е налагало да я взема в 5 и 30 винаги е имало отново поне 15 деца още невзети. Това са 11 часа в училище и ми се вижда ужасно. Няма начин да не се изморяват.

За домашните аз като че ли не се тревожа. Особено сега като ще е във френско училище. На информационната среща разказаха че почти няма домашни и програмата е направена така че да не се налага да се помага у дома защото се приема че родителят не знае език.  Simple Smile

От опита който имам виждам че домашните не отнемат повече от половин най-много един час. И то не всяка вечер. Често в аджендата пише само - 20 мин - четене. Което отлично може да се случи преди заспиване и без да ти го напомня аджендата. Най-често имат проект за довършване у дома което се гледа да се дава за уикенда. През седмицата им се дава да си довършат някой work sheet и това е.   Grinning  

# 717
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Благодаря Jennie  bouquet За съжаление става въпрос за стоене след у-ще от 3:15 до 5:30, вероятно 6:00 (сутрин от към 7:00 до 8:15). И за домашни и четене след това, които не са малко да се правят вечер. През деня в най-добрия случай отнема един час, но може и два да откара. Но все пак детето е по-свежо (според мен).

# 718
  • Мнения: 49
nikolovaВери, благодаря за отговорите.   bouquet Казват че в първи клас децата са уморени, поради дължината на учебния ден, а и материала им идвал в повече. В нашето у-ще ни бяха предупредили да не записваме децата на след училищни занимания поне в началото на първи клас за да видим как ще го понесе детето и как ще се справя с умората.

Мен обаче ме тревожи след училищната грижа, тъй че се интересувам как стой въпроса и с по-горните класове, и те ли са уморени, имат ли сили за домашни и т.н. Изобщо как един работещ родител се справя? Не е ли много стресиращо за децата? Нещо не ми е ясно, а толкова хора минават през това.

Millena, успех на изпита.


Мамамия,при нас домашните никога не са били проблем,защото още от първи клас им ги даваха в петък за цялата седмица .Като всяка домашна трябваше да е готова за определен ден.Ама ги правехме с Аделина през уикенда ,за да е свободна след у-ще .Сега им ги дават в сряда и всички трябва да са готови за следващата сряда(4 клас ).Рядко прави някоя домашна през седмицата,само е била забравила нещо в у-ще.Учим през седмицата само глаголите и думите ,които са им дали за диктето.
Иначе за умората,уморяват се децата.Много пъти се е случвало като ходеше на у-ще с автобуса ,като се прибере и да полегне за час ,час и 30 мин.Тази уч.година и се е случвало само 1-2 пъти в началото,ама сега пък нямаме автобус и аз карам почти в последния момент,та става и малко по-късно.Но и аз не разрешавам лягане по-късно от 21ч.,като приготвянето започва поне час по-рано,защото сме многоооооооо бавнииииии Grinning

Милена ,късмет утре!

# 719
  • Мнения: 958
Да споделя опит с визовия център в София, приятелка пуска документи сега, стана супер бързо за неориентирани и заети хора.
Тя само си е набавила разните му копия на документи, аз щракнах в последният момент с телефона документите от моя страна, 140 кинта виза + още толкова за прием на документи (145) , те са и помогнали да попълни всичко, мисля че за около 2 часа се беше справила с всичко. Не съм канила до сега и не съм се занимавала с попълване та не знам дали е добра оферта или не и колко отнема попълването онлайн.
След 10 дена отговор. (да се коригирам, да не объркам някой, документите се пращат в Букурещ, не се взима решение в визовият център) 

Последна редакция: вт, 18 фев 2014, 20:02 от joya

Общи условия

Активация на акаунт