Приучване към гърне - част 3

  • 79 468
  • 1 486
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 383
Записвам се в темата. Моя хубостник е на 2 и 7 и гърнето за нищо го няма. В яслата до скоро не ги слагаха понеже още не бяха разделили групите. Имаха към 30 и нещо деца в групата и естествено недостиг на персонал. Лятото го пробвах без памперс за седмица и нещо. Никакъв ефект. Казва след като свърши работата. Детето е с нарушена чревна флора. Ака минимум 2 пъти дневно и му е по разхлабено изпражнението. Това най много ме спира да го оставям без памперс. Как ще я караме за напред - не знам.

# 16
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Кими,има ли причина за стомашния проблем?
Специалист/гастро/ посещавали ли сте?
С режима на хранене как сте?

# 17
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Здравейте!И аз се записвам в темата да ви следя.Моята беба е на 7 месеца и половина и ни предтои да я слагам на гърнето.Но все още не седи юного стабилно и се притеснявам.Доста мами на нейни връстничета са започнали вече и повечето се радват на успех и дечицата им къде съзнателно,къде-не,имат 'попадения'.Надявам се и ние до седмица-две да започнем.Благодаря за полезната тема!

# 18
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 804
Записвам се и аз в новата темичка.

# 19
  • Мнения: 1 383
Кими,има ли причина за стомашния проблем?
Специалист/гастро/ посещавали ли сте?
С режима на хранене как сте?


На двама сме ходили до сега. Според тях нищо сериозно. По страшен бил запека. Днес отново бяхме. По читава е тази гастро. Адекватни изследвания назначи. Та един вид почваме лечение и чакаме резултати. Според лекарката докато не се оправи акането да не сме били махали памперса. Е той може и до 5 годишна възраст да не се оправи.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Кими, важното е стомахчето на детето да се оправи. То като почне да разбира повече, ще махнете памперса от самосебе си. Важното е детето да може и да иска да казва като има ако.

# 21
  • София
  • Мнения: 909
Адски ни е болно на всички вкъщи.


Това много ме засмя. Hug Бива ли пропуснатото пиш да е такава драма. Майчета, стига сте се вторачвали в памперса. Щом има пропуски, значи детето още не е готово. Това че е на две години и според вас сте закъснели - това ли ви притеснява? Чета по - горе, едно майче се тюхка, че току-що проседялото й бебе (7м.) е закъсняло с приучването на гърне.  ooooh! Уау... Защо - защото връстничетата били вече пробвани. Питала съм се - с какво ще навреди памперса, ако се носи и в по - късна възраст от 2,5 г. Не говоря за постоянното носене, а в случаите на сън, когато децата са уморени, стресирани от ДГ и пр. Моля не ме нападайте, говоря от свое име - моята майка и досега ми споменава гордо, че аз на година и половина съм махнала пелените, седяла съм си на гърне и т.н. Да, но не споменава, че до 6 години често се напишквах нощем, а баба ми през лятото, когато бях при нея, ВСЯКА нощ ме будеше от сън, за да пишкам. Искам, не искам, ходи ми се, не ми се ходи - ставай. Още ми е омразно като се сетя. Още помня вината, че съм се напишкала.
За протокола - детето ми носеше памперс почти постоянно до 2г.10м. Въобще не съм се занимавала да го слагам на гърне, само му купих едно да си го гледа, ако иска да сяда. Отказ. После, САМ пожела да махне памперса през деня и да пикае в тоалетната. Стана като игра. И досега не желае гърне - от раз на тоалетната чиния. Хареса му да е чист след акане. Два - три фала в рамките на седмица - две, сега е железен. Следобеден сън - без. Нощен памперс - задължителен. Сутрин памперса е подгизнал - още не готов. Без драма, без сълзи и принуда.

# 22
  • Мнения: 1 383
Кими, важното е стомахчето на детето да се оправи. То като почне да разбира повече, ще махнете памперса от самосебе си. Важното е детето да може и да иска да казва като има ако.

Той казва, но вече след свършен факт. На мен лично не ми пречи да е с памперс като изключим подсичането от време на време. Страхувам се, че догодина живот и здраве ще е първа група в детската градина, а там не ги искат с памперси.

# 23
  • UK
  • Мнения: 4 311
Адски ни е болно на всички вкъщи.


Това много ме засмя. Hug Бива ли пропуснатото пиш да е такава драма.

Хубаво си се посмяла за наша сметка.  Laughing Всъщност проблемът ни е доста по-голям, драмата е в това как преживява яслата и се сещаш, че му се отразява изцяло по всякакви начини, пишото е само една малка част, която съм описала в тази тема, а другото съм пропуснала или нахвърляла набързо, защото не му е тук мястото и да не спамя. Описала съм в предната тема как се събужда и реве със сълзи и как не мога да го успокоя, защото се е напишкал в памперса, а не където трябва и на мен това не ми е смешно. Няма да се обяснявам надълго и нашироко, ни най-малко проблемът не ми е в памперса, той е само още един признак за него.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Момичета, не се ядосвайте. Всяко дете си е индивидуално и по различен начин приема света около него и в частност махането на памперса. Ако нещо за едни е лесно или смешно, за други е трудно и мъчно. Нека се поставим в ситуацията на другия и да дадем добър съвет, вместо да се "караме".
До тук със спама.
А по темата: и аз смятам, че приучването към гърне е индивидуален подход итрябва да се усети от майката кога детето е готово за това. Лошото е наистина, когато детето трябва да посещава детско заведение (ясла или градина), където има правила и никой не се занимава конкретно с Нашето дете. Тогава това, че то не е научено да пишка на гърне, е проблем най-вече за детето, а и за родителите. По-чувствително деца, като моето, със сигурност преживяват тежко насилственото слагане на куко и това си личи най-много вкъщи. Не е лесно и трябва много търпение.
Аз също предполагам, че ние ще минем директно на голямата тоалетна, като прескочим кукото, което сега ни служи само за игра.  Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 909
Адски ни е болно на всички вкъщи.


Това много ме засмя. Hug Бива ли пропуснатото пиш да е такава драма.

Хубаво си се посмяла за наша сметка.  Laughing Всъщност проблемът ни е доста по-голям, драмата е в това как преживява яслата и се сещаш, че му се отразява изцяло по всякакви начини, пишото е само една малка част, която съм описала в тази тема, а другото съм пропуснала или нахвърляла набързо, защото не му е тук мястото и да не спамя. Описала съм в предната тема как се събужда и реве със сълзи и как не мога да го успокоя, защото се е напишкал в памперса, а не където трябва и на мен това не ми е смешно. Няма да се обяснявам надълго и нашироко, ни най-малко проблемът не ми е в памперса, той е само още един признак за него.
Съжалявам! Наистина! Дано детето свикне бързо и нещата се оправят. Не го написах с лоши чувства. Наистина знам какво е  - детето ми се будеше с рев и търсейки ме, стряскаше, без причина плачеше беззвучно (на въпроса ми защо плачкаш и защо плачкаш така - "не иска гАдинааа..." и "да не се карат"). Беше период и за малко. Наистина и на мен ми беше "адски болно"!  Пожелавам ти сили.Hug

# 26
  • Мнения: 2 197
И моето дете е от чувствителните...Не знам един ден,живот и здраве,като тръгне на градина какво ще е ooooh!Дали ще сме махнали памперса до тогава newsm78
Единствения напредък през последните няколко дни е,че казва когато ще @к@ или когато вече е приключил с начинанието,но при поканата ми да отидем до тоалетната (на гърне не иска) казва дежурното "не,не,не" т.е. с това,че казва предполагам,че усеща кога,но не иска явно все още да ходи в тоалетната и там да си свърши работата ooooh!
Беше много смешен вчера като се беше наак@л и ме дърпаше за ръката,води ме при памперсите и мокрите кърпи да го бърша и сменям Mr. Green

# 27
  • UK
  • Мнения: 4 311
Аз си мислех, че като сме махнали памперса 3-4 месеца преди яслата, сме решили един проблем в адаптацията по-малко, а то... Не че не съм чувала и за други такива случаи, но едно е да чуеш, друго да изпиташ на свой гръб. Наистина насилственото слагане на гърне там също оказа влияние, той отдавна е забравил какво е да вървя след него да го питам има ли нужда или не, още повече да го слагам под час и режим и подобни, това никога не е било. Има нужда, казва си, сяда и това е. Сега вкъщи опитвам да го моля, да го подсещам да свършим някаква работа, когато видя, че е минало време от последния път, категорично отказва, винаги отговорът е "няма пишо". Нощем се справя доста по-добре, останал му е подсъзнателен навик, тази нощ два пъти пишка в гърнето, като единия път ме събуди с думите "лельо, пишо".  Laughing Там си ходи с памперс, сменят го, казват ми, че не иска да сяда и си върши всичко в него, поне успях да им обясня, че има проблем и вече не го насилват. От днес е със сополи и го оставих в нас, сутринта стоя по гащички, но и това ми отказва вече, страх го е да не ги намокри и си иска памперса.
Freya_na, благодаря.   bouquet

# 28
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Freya_na, не съм се тюхкала. Притеснявам съм употребила в смисъл, че се притеснявам да я сложа още, защото не седи стабилно. не съм се изказала ясно изглежда. Когато стане, стане, не бързам и далеч не се сравнявам и догонвам с други мами..Тук повечето от майките са с опит, а аз такъв все още трупам, затова се записах и в темата, а не да карам някой да се пляска по челото от почуда... Peace
Извинете, че спамя.

# 29
  • Мнения: 680
Запис и от мен. Моя е почна да си събува гащите, но като го сложа нищо не прави. Явно се усеща за какво става въпрос, но вече го е свършил в памперса. Не казва нищо0, на  2 години и 9 месеца е.

Общи условия

Активация на акаунт