Априлките започват да се питат, кога бебоците за първи път ще ритат.

  • 28 767
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 873
Момичета между МЦ Фемина и Марков'с кой да избера?

# 691
  • Мнения: 15
Момичета между МЦ Фемина и Марков'с кой да избера?

Аз съм в Маркови, при Димитър Марков. С предната ми бременност пак бях при него от 27г.с. до края всички прегледи ми бяха ФМ. Много спокоен и адекватен имам му пълно доверие. Simple Smile

# 692
  • Мнения: 2 660
От това, което съм чела - фемина.

Честито ми, ще лежа тези дни. Днес бях на втори лекар - пак не се видя от къде кървя. Плацентата била ниско. Същата терапия - без прогестерон. Сега съм се въоръжила с храна, книга и дистанционно и лежа.  

# 693
  • Мнения: 6
Спокойно Mademoiselle Chocolate, ще си починеш малко Simple Smile

# 694
  • София
  • Мнения: 873
Здравейте момичета,
Може да ме отбележите и мене, че чакам девойка.Втора:) Ще е готино с две момиченца. Едното моята зодия, другата на таткото т.е Близнаци и Овен. В началото исках момченце, за да е шарено и да продължиме фамилията на мъжът ми, но щом ни е писано да е девойка няма да се дърпам. Имам опит поне:)

Аз също се записах за Д-р Врагалева. Но чак на 14,12. Тогава ще съм 22 г.с ,а следващото ми посещение е на 19,12,2013.Имам доста време .Но на ФМ ще водя таткото и детето. Да погледат и те. Въпреки, че на мене ми е доста трудно да различа каквото и да е. Много рядко ми се удава Joy

Иначе прегледа снощи беше добре- бебка е към 225гр:)) Перфектна е. Док ми замери и шийката и каза, че съм ок. понеже му споделих това, което четох че ако имаш инфекция може да се случат неприятни неща. Успокои ме и каза, че няма нужда от доп. процедури и манипулации.

Я, да ви попитам нещо- на мене напоследък ми се случва няколко пъти да ми се схваща прасеца или стъпалото на крака. Не болят, но направо се вдървяват. Доколкото си спомням това е липса на магнезий. Та от къде бих могла да си го набавя? Не искам да пия на таблетки, предпочитам да е естествен. Дао, знаеш ли нещо по въпроса?

Шоколадче почивай докато се стабилизираш и не се впрягай толкова:) После ще си наваксаш.

# 695
  • Мнения: 51
Mademoiselle Chocolate, бързо възстановяване ти желая!

За заглавието на новата тема - на мен всички ми харесват Simple Smile А мисля, мисля... и не ми идва музата да измисля хубаво предложение Blush

 

# 696
  • Сидни
  • Мнения: 721
Здрасти,
поздрави от дъждовна Холандия.
При нас всичко е наред с бебето, няма новости за сега. Все още не съм усетила да мърда.
ето малко предложения за темата  Mr. Green
1.  В ноемврйски дни, априлче пола покажи!
2.  Момче или момиче, що не се покаже туй априлче.
3.  В мразовити ноемврийски дни, иди на доктор и пола на априлче разбери.
4.  В тоя ноемрийски скреж, чудим се – априлска мома или младеж.
 Blush

# 697
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 451
Моля, гласувайте в анкетата  Peace



От това, което съм чела - фемина.

Честито ми, ще лежа тези дни. Днес бях на втори лекар - пак не се видя от къде кървя. Плацентата била ниско. Същата терапия - без прогестерон. Сега съм се въоръжила с храна, книга и дистанционно и лежа. 

+1 за Фемина

Каква е терапията? Как точно те гледаха?



Отн. ФМ 2 в Токуда - Колева прави, само в понеделник, цена 80 лв.  Peace

# 698
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен  Simple Smile Следя ви от самото начало , но докато успях да ви изчета дойде време за новата тема ....
Ще помоля, ако може да ме добавите, с термин съм 19.04 от Пазарджик

# 699
  • София
  • Мнения: 1 402
Bunnie, крампите просто се случват по време на бременността. Не е задължително да е недостиг, но да - магнезият облекчава напълно това състояние, че и много други. Ето къде има магнезий в най-големи количества, подредени са по групи храни:

- пълнозърнести храни - черен и ръжен хляб, бисквити от нерафинирано брашно, мюсли, ечемик, овесени ядки, кафяв ориз, сусам
- варива: леща, боб, булгур, соя
- небелени ядки - бадеми, лешници, орехи, фъстъци, кашу, кедрови ядки, бразилски орех
- какао, черен шоколад, кафе, чешмяна вода
- диня, банани, авокадо, стафиди, смокини, кайсии
- лимонена трева, мента, магданоз, босилек, червен пипер
- спанак и броколи, бамя

Два полезни линка за магнезия:
http://www.zdravoslovno.com/minerals/ (за всички минерали)
http://nanocom-bg.com/test/index.php?option=com_content&view … pii&Itemid=34

Личен опит:
Пила съм го преди години в комбинация с витамин Б като профилактика за детска аритмия, която си имам по рождение и се беше влошила следствие стрес.
В момента съм си купила на таблетки - най-изчистеният, който успях да намеря на нашия пазар е на GNC. Таблетките са по 200 грама. Пия по 1 на ден. Да си призная има дни, в които не пия. Сама си го назначих преди 2 седмици заради по-сериозни болки. Споделих с доки - тя не възрази.

# 700
  • Мнения: 2 660
Магнерот, но шпа и лежане. Гледаха ме на ултразвук през корема.

# 701
  • София
  • Мнения: 1 402
Добре дошла, Mila2528!   bouquet

Шоколадче, исках да ти напиша, че ти желая търпение и после се сетих за твоя подпис. Стискам палци нещата да отшумят бързо. Дай го малко на изцелителен инат:)

# 702
  • София
  • Мнения: 873
Дао много благодаря за изчерпателният отговор!

# 703
  • Мнения: 2 660
Ох, какво търпение ... С малко дете вкъщи. И никой не ти казва какъв е проблемът и кога ще приключи.

# 704
  • София
  • Мнения: 1 402
Bunnie, за нищо, само да се коригирам - таблетките са по 250 милиграма - колкото е препоръчителната дневна доза. Написала съм глупост горе  с грамовете Simple Smile

Шоколадче, това неказване е най-гадното нещо, питай директно когато можеш. И аз така си мълча, все пак са лекари, ама понякога ми пада пердето...

Общи условия

Активация на акаунт