Koe e училището с най-модерна база в БГ?

  • 5 144
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Koe e училището с най-модерна база според вас.

Последна редакция: сб, 12 окт 2013, 20:34 от Фран Джонсън

# 1
  • Мнения: 5 691
Вероятно ще е някое частно училище. Държавните, общинските училища са с доста "овехтяла" материална база.
Защо питаш?

# 2
  • Мнения: 25 610
Аз бих попитала кое е училището с най-добрите учители.
Базата не учи децата, особено ако липсва човешкият фактор. Ако ставаше така, никой нямаше да е толкова луд, че да плаща заплати на учители, когато за същите пари може да купи компютри. Или космически совалки.

# 3
  • Мнения: 12
От любопитство сега нали печелят европроекти и имат възможност да извършват ремонти. Имаше видео материал за едно училище във Враца и изглеждаше доста модерно а е държавно

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Няма мода в оборудването на едно училище. Да е снабдено то с нови технологии и изобщо нови мебели и материали подходящи за учебния процес не е мода, а необходимост.
Има директори, които честно или нечестно съумяват да докарат доста добър вид на училището, което управляват, а други само мрънкат, че няма пари.
И да, съгласна съм със Сия, кадровото оборудване е също от голямо значение.

# 5
  • Мнения: 12
Ок, няма спор за това което казвате, просто исках хората да посочат за пример училища които се управляват добре и в резултат на това инвестират повече в базата си

# 6
  • София
  • Мнения: 4 412
Училището е "Христо Ботев" в гр. Враца - http://hristobotev.org/2012/en/node/438 . Преди години имах възможност да го видя набързо и от тогава е незабравимо за мен Simple Smile А пък после имах възможност и да го опозная малко по-добре и да разбера, че е най- красивото в Бг и се водят много делегации, за да им се показва.

# 7
  • Мнения: 12
Има ли и други подобни училища

# 8
  • София
  • Мнения: 4 412
Когато го видях за пръв път, реших, че и други директори са достигнали такива висоти в усвояването и преобразяването в провинцията. Търсех и не открих друго такова преди 3 години. А наскоро моя позната ми каза, че това е най-хубавото и го показват за пример. Вече може да има и други - четох за едно в Сандански, може да има и други нови училища.
Въпросното врачанско училище е в една стара сграда и е невероятно преобразено, но е запазена архитектурата.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Училището е "Христо Ботев" в гр. Враца - http://hristobotev.org/2012/en/node/438 . Преди години имах възможност да го видя набързо и от тогава е незабравимо за мен Simple Smile А пък после имах възможност и да го опозная малко по-добре и да разбера, че е най- красивото в Бг и се водят много делегации, за да им се показва.

Не мисля, че на такава дъска е много удобно да се пише урок и да се чете под ъгъл:
Скрит текст:

А това тук трябва да е час по рисуване:
Скрит текст:
Можеше да е в някакъв по-удобен и по-подходящ кабинет и не по 3 на чин.

Единствено за кабинета по история разбрах, че е нещо по-специално, останалото не е много различно и "модерно".

Има ли и други подобни училища
Има, навсякъде.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 412
Кабинет по история - http://bnt.bg/bg/news/view/92505/naj_modernijat_kabinet_po_istorija

Кабинет по химия

Проект за кабинет по биология

И външен вид на училището- впечатляващото за мен е възрастта на сградата и реставрацията.

Като аз съм малко с резерви към това училище, защото го бях харесала много и съответно много го проучвах. Най-добре е да си остана с красивите снимки, без много допълнителни разсъждения.

Ще е много хубаво да има и други такива училища и да дадем линкове Simple Smile Дори и да не е всичко идеално, ако има 5-6 много добри неща пак е повод за похвала.

# 11
  • Мнения: 93
В другите градове незнам как е, но в София едно от училищата, със страхотна материална база, е Втора Английска Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 776
Koe e училището с най-модерна база според вас.

ЧУ Дружба, София.
Чудесен пример как страхотната  база няма пряка връзка с просперитета  на училището.

# 13
  • Мнения: 12
a v Pleven ima li takiva ucilishta

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Имаш такава тема.
И изобщо много странни теми пускаш.
В кой клас си?
Какво точно те интересува?
Или така само - да видиш кой ще ти отговори?

На този сайт: http://www.riobg.com -> избиращ Плевен, после горе от менютата - Учебни заведения -> въвеждаш Плевен и ще ти излязат всички училища в Плевен в табличка. В най-дясната колона на тази таблица има всяко училище сайт. копираш и разглеждаш.

Общи условия

Активация на акаунт