Учители и училища ВАРНА 2014

  • 170 159
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 384
здравейте на всички!
Колебая се между Антон Страшимиров и Гео Милев. Клоня към първото. Ще съм благодарна за информация относно учителите, които ще поемат първокласници тази година..
За Гео Милев от миналата година информацията ми е , че директорката е изключително амбициозна и създава "преса" върху учители, родители и деца. Дали е вярно-не знам.

# 16
  • Мнения: 2 096
Антон страшимиров имат насоченост към хореографски профили, Гео Милев езици. Да директорката на Гео е сериозна жена.,което аз лично отчитам като плюс, а не минус.

# 17
  • Мнения: 238
Благодаря за темата на Sky  Simple Smile
И аз следя старите теми, но е време да се информираме и за учителите, които ще поемат първолаците.
Някой да има идея какво се случва в Климент? Чух нещо за някакви изпити, което ми се струва абсурдно, но си признавам, че не съм се информирала лично.
Имам мнооого горчив спомен от детските градини и се надявам с училищата да не е същата простотия...

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 903
Моля за информация за учителите, които поемат 1 клас в Славейков. Интересуват ме и отзиви за паралелката с рисуване.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 107
Да се запиша и аз при вас, че... наесен, с песен.

# 20
  • Мнения: 2 096
Някой има ли информация за учителите от Чинтулов и Вапцаров, които сега са 4-ти клас?

# 21
  • Мнения: 80
Здравейте и от мен.
Малкият ми син е набор 2007. Училището ще е Раковски със сигурност, тъй като големия е първокласник там в момента. Интересува ме информация за учителите. Май съм се насочила към Михайлова...но нищо конкретно не знам и за нея. Просто препоръка от друга майка.
Успех на всички с избора на училища и учители  Hug

# 22
  • Мнения: 2 018
Априлов - трябва де сме там в 7:15, защото започват в 7:30. Сутрин ставаме в 6ч. за да закуси (моят син не тръгва без да е сложил нещо в уста) и да сме навреме там.
Още в началото се разписвате, че искате детето ви да е целодневно и после нямате право да си го взимате по-рано (ако ви се отвори възможност). "Родителите трябва да разберат, че това обучение е целодневно, а не занималня и те са дали съгласието си за това." Друг е въпроса, че аз потърсих някаква регламентация за целодневно обучение и не открих такава. От 7:30 до 17часа. Ако детето е записано на някакъв спорт например (извън училищно занимание), то е необходимо да занесете бележка с подписи и печат за дните в които ще си го взимате и по колко часа ще отсъства.  
Стол с кетъринг храна - синът ми в началото много я хареса, но сега се оказва, че много често в супата му има само фиде. За десерт им дават нещо като кисел и почти никой не го яде.. явно хапва много малко, защото като гледам и грамажът им е малък 150гр супа, 150гр основно. Като махнем супата, защото явно е гола водичка и десерта отпиши.. - остава му само хляб със 150гр основно. Винаги му слагам допълнително сандвич и плод. В училището им раздават отделно по някаква допълнителна тестяна закуска и досега никога не се е похвалил, че са им дали плод.... странно!
Когато се купуват помагала и каквото и да се купува - униформи (в момента се въвеждат) или друго нещо общо - отстъпките отиват в полза на училището... което е повод за съмнения от моя страна, че се избират доставчици с по-големи отстъпки (разбирай, по-големи надценки, взети от родителите).
Една от хубавите страни е добрата охрана - мъж, който не пуска току-така. Лошата е, че дори и родителите, чиито деца учат там нямат право да влизат в училището!
От 7.30 до 17 часа децата са станали от чиновете само по време на междучасията, физкултурата и обяда. Вечер се прибират (коментирала съм и с други майки) толкова изтощени, че моя заспива още в колата, докато се приберем за 5 минути. После докато приготвям вечерята - пак е заспал на телевизора.. чувала съм, че някои деца дори не успяват да се навечерят!
Аз понеже нямам възможност да си го прибирам на обед и бях длъжна да избера целодневното, но разговарях с друга майка, която още в началото е заявила, че ще иска да е само на занятия - без да посещава занималня, а сега вече не и позволяват и детето и трябва да стои цял ден там.
Хубаво проучете дали ще ви позволят да си взимате детето на обед (ако искате то да е следобед у дома си)... да знаете, че целодневното е убийствено за децата. Сега като си помисля, че ще трябва и да ходи с ботушки зимата там и 9-10 часа трябва да стои с тях.. не ми се мисли!
Има много извънкласни дейности в самото училище - една от хубавите страни. Рисуване, пеене, модерни танци, оцеляване, спорт... Нещо като съвет от мен - децата, които са по-добре подготвени за първи клас, могат да си позволят повече от една извънкласна дейност. Защото те се провеждат следобед, след като са си написали домашните. Ако детето тепърва ще се учи да смята до 10 или пък да учи буквите, то ви съветвам само на 1 извънкласна дейност да го запишете. Но другите деца - нека се намери начин да излязат децата и да подскачат (било на спорт), да попеят или потанцуват.  Simple Smile Записването става само в началото, после не може, защото се заемат бройките.

За учители не ви пиша, тъй като имам впечатление само от нашите. За моя радост случихме на класна и помощник учител (от следобедната смяна) , които се приближават до моите разбирания за учител и възпитание!  Peace

Успех на всички! Simple Smile

леле колко много съм писала  Shocked

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 903
Бо, много много благодаря, това е едно от училищата, които обмислям, и определено научих доста нови неща.
Това, че не може да се взима детето по-рано, хич не ми харесва. В кварталното ни, т.е. най-близкото училище е същото. В Априлов не ми харесва и този начален час 7.30, зимата във виелица направо не си представям как ще се справим.

# 24
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 648
Търся инфо за учителите, които ще водят 1-ви клас от следващата учебна година в ОУ "Кирил и Методий". Чух за Табакова, но други не зная, а и нямам никакви отзиви за който и да било.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Някой да има идея какво се случва в Климент? Чух нещо за някакви изпити, което ми се струва абсурдно, но си признавам, че не съм се информирала лично.

Какво да се случва в Климент?! Wink Не съм чула за никакви изпити,но тези дни ще попитам от извора и ще дам инфо тук.
Иначе се учи здраво,имат високи изисквания учителите,няма отличници на килограм и на матурите след 7ми клас са 1ви в града.Друго не се сещам. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 635
Моята дъщеря догодина също ще е първи клас , по адрес сми в Добри Чинтулов, събирам отзиви, как става записването, избирането на учетил ! Също така ме интересува , ако искам да я запиша в друго училище , насочила съм се Славейков , какъв е шанса ! ?

# 27
  • Мнения: 2 096
Например за Славейков - никакъв. Иначе за Чинтулов ако имаш иманана учители за първи клас, може да ги проучим. На мен ми е резервен вариант.

# 28
  • Мнения: 134
Бо,  аз имам двама сина в Априлов - единият 4 клас, малкият в предучилищна.На нас не ни тежи ставането, училището ни е много близко.Занималнята ни е добре дошла, защото няма кой да ги гледа.Не може да се отсъства от занималня без причина, но като поискаш, винаги разрешават.Може да се вземат и по-рано, но трябва да е в междучасие.Моят яде в стола, но им деца, които носят домашна храна в кутия.Колко ще седят седнали зависи от госпожата в занималнята.Ние имахме една, при която разпускаха с игри, имаха килим и много ИКД, както си писала.Сигурно е уморително,но е индивидуално.Има деца, които дори остават да играят с родителите след занималнята.Много съм доволна и аз от охраната.Харесва ми реда в училището, допълнителните занимания,  близостта до дома.За учителите - писала съм вече.

# 29
  • Мнения: 2 018
Търся инфо за учителите, които ще водят 1-ви клас от следващата учебна година в ОУ "Кирил и Методий". Чух за Табакова, но други не зная, а и нямам никакви отзиви за който и да било.

Табакова беше моя класна преди доста години... прекрасна. Но, впечатленията ми са от отдавна.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт