"Шоколадова" коса - 4

  • 151 254
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 18 589
4-ка тъмнокестеняво

# 691
  • Мнения: 520
Според мен ще ти стане доста по-тъмна от твоята, почти черна. Всички бои стават по-тъмни отколкото е показано на кутията. За освежаване и наситен цвят, но без съществена промяна трябваше да вземеш по-светъл цвят. Иначе отзивите, които съм чувала за самата боя са много хубави. Казват, че не изгаряла косата, придавала блясък, мекота и естествен цвят, а също така покривала равномерно. Въпросът е да не станеш по-тъмна отколкото очакваш, че после няма махане. Няма ли опция да я смениш?

# 692
  • Мнения: 18 589
 Мъгла,аз това искам -почти черен цвят.Затова и взех този номер.Тя моята коса е много тъмно кестеняво,почти черно просто  в момента съм с шоколадов цвят.Боята съм сигурна,че лесно ще се отмие.Цвета не ми поф въпрос,колебая се от това как ще се отрази.Мога да я сменя с друга,но истината,че докато не пробвам няма дазнам и никога не мога да съм сигурна как ще ми се отрази боята.

# 693
  • Мнения: 520
Ами, щом това е желаният от теб цвят, действай смело и не се колебай. Имаш хубава и дълга коса, та разбирам страха ти, но не смятам, че тази боя спада към агресивните, които биха я повредили.

# 694
  • Мнения: 2 352
Според мен при този номер боя е почти невъзможно да си съсипеш косата. Номерът е тъмен, боята безамонячна, не изсветляваш че да имаш притеснения от изтощаване. Дори /макар че не вярвам/ да имаш някакво изсушаване, ще е за кратко, косата ще си възвърне вида от преди боядисването до седмица. Според мен не можеш да си съсипеш косата с едно боядисване.

# 695
  • Мнения: 18 589
Момичета благодаря ви, до известна степен ме успокоихте.Знам, че нищо няма да ми стане от едно боядисване, но....просто четох ужасяващи неща, че ня накаква жена и капели цели кичури коса, че си унищожила косата и прочие.Аз не вярвам и цвета да се задържи дълго. Много се колебая,защото ми предстои сватба след три месеца и ако не си харесам цвета после ще има да се чудя какво да правя.  Rolling Eyes
Но бихте ли ми обяснили защо пише, че е перманетна боя като е без амоняк?Аз си мислех, че щом е без амоняк не е перманетна.Или това няма нищо общо?

# 696
  • Мнения: X
Момичета благодаря ви, до известна степен ме успокоихте.Знам, че нищо няма да ми стане от едно боядисване, но....просто четох ужасяващи неща, че ня накаква жена и капели цели кичури коса, че си унищожила косата и прочие.Аз не вярвам и цвета да се задържи дълго.Аз много се колебая,защото ми предстои сватба и ако не си харесам цвета после ще има да се чудя какво да правя.  Rolling Eyes
Но бихте ли ми обяснили защо пише, че е перманетна боя като е без амоняк?Аз си мислех, че щом е без амоняк не е перманетна.Или това няма нищо общо?

За всяко нещо винаги има и положителни и отрицателни отзиви Simple SmileНе гледай само отрицателните и това не трябва да те плаши.  Simple Smile

# 697
  • Мнения: X
Има два вида безамонячни бои. Едните имат заместител на амоняк, другите нямат. Едните са тон върху тон, цветът е повърхностен и лесно се отмива, другите са перманентните, цветът навлиза между кутикулните люспи, задържайки се по-дълго. Не зависи толкова от амоняка, колкото от общите съставки на боята. Първопричина да се премахне амоняка от боите е лошата миризма, след това всичко останало. В крайна сметка има значение каква е самата боя, както и как се възприема от косата. Тъмните цветове рядко увреждат. Както е казала Бръм най-много да има сухота след боядисването, която лесно се премахва с хубава козметика. Единствения необратим процес, който съсипва косата е обезцветяването с блондор. Но пак има лъч надежда в зависимост от състоянието на косата преди това, полаганите грижи преди, по време и след. Мен лично вече от нищо не ме е страх  Mr. Green  

# 698
  • Мнения: X
Ами безамонячните бои не са чак толкова щадящи. За да са трайни пак се ползва някаква химия .
  Преди време моята фризьорка ми обясняваше нещо такова ,а и на практика от безамонячни при мен косата ми пада повече.

# 699
  • Мнения: 18 589
Да, наистина не са толкова щадящи.Но на всяка коса е различно.И на мен фризьорки са ми казвали, че кой знае каква разлика няма между двата вида бои.В безамонячните също има малък процент амоняк.Мене единственото, което ме притенсява е косопад да не ми се получи,тъй като преди няколко години ме беше нападнал и сега много внимавам за всичко.Това е и единственото, което ме спира да се откажа да си боядисвам често косата/освен и факта, че нямам нито един бял косъм/.
Момичета благодяря ви за съветите, пък ако се усмеля и си разреша "дилемата "задължително ще има снимков материал.  Mr. Green Laughing
Еххх, пуста суета!!!

# 700
  • Мнения: 2 352
Никой не е казал че безамонячните бои са по-щадящи от амонячните. Има амонячни бои, които мисля за по-щадящи от някой безамонячни. Според мен това е като с безкофеиновото и кофеиновото кафе, заместителя на амоняка не е по-безобиден от амоняка, така смятам, просто защото все пак има изсветляване, потъмнявате и т.н., т.е. нещо въздейства на косата така или иначе в степен да я промени.

Мис Бингли, ако искаш боя която да не ти уврежда косъма си вземи професионална боя, от по-скъпите и си се боядисвай с нея, не си купувай от масовите бои по магазините.

Фрея, не знаех за разликата при безамонячните бои. И аз като тебе вече не се страхувам от и блондора даже.

# 701
  • Мнения: 434
 Miss_Bingley и аз вчера направих импулсивна покупка, взех си Гарниер Олиа 4ка. Не можех да си гледам изсветлелите кичури. Не е лоша боята, получи се тъмно кафяво, но аз това исках. Качвам три снимки, първите две не са много добри, но сама се снимах  Mr. Green Едната е на дневна светлина и изглежда по-светло от колкото е, другата е вътре в стаята. За третата помолих дъщеря ми да ме щракне, но и тя е на лампа.
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Последната снимка е най-реална  Grinning Hug

# 702
  • Мнения: X
Мерим 16 - колко бои ползва за тази дължина - 1 или 2?
  И аз се колебая дали да не пробвам с Олиа. Моята коса обаче е черна и цвета ще е друг.
Имаш хубава коса.

# 703
  • Мнения: 434
Благодаря Hug Използвах една боя, но на снимката леко съм се навела назад. И аз като гледам, доста ми е пораснала косата Laughing За сега една боя ми стига.

# 704
  • Мнения: X
Miss_Bingley и аз вчера направих импулсивна покупка, взех си Гарниер Олиа 4ка. Не можех да си гледам изсветлелите кичури. Не е лоша боята, получи се тъмно кафяво, но аз това исках. Качвам три снимки, първите две не са много добри, но сама се снимах  Mr. Green Едната е на дневна светлина и изглежда по-светло от колкото е, другата е вътре в стаята. За третата помолих дъщеря ми да ме щракне, но и тя е на лампа.
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Последната снимка е най-реална  Grinning Hug
Много готин цвят се е получило.Аз също се правих с 4 ката но ми стана почти черно.След почти два месеца и отгоре косата ми като цвят вече е нещо подобно на твоята.Дали защото използвах две бои и затова цвета ми стана по тъмен и наситен  newsm78 .
Мерим 16 - колко бои ползва за тази дължина - 1 или 2?
  И аз се колебая дали да не пробвам с Олиа. Моята коса обаче е черна и цвета ще е друг.
Имаш хубава коса.
Може да изпробваш дават на самата боя ако не се лъжа ,че може да из светли до 2 или до 4 тона .Нямам спомен .В момента съм в издирване на цвета който искам.Много се колебая между  червено - кестеняво , едно виолетово   Joy по точно наситено като черно с много хубав оттенък и между вела тон 6,1 пепелно русо  newsm78 .Единствено не ми харесва ,че пепелно русото на кестенявата коса след време започва страшно много да рижавее.

Общи условия

Активация на акаунт