Късно ли е да родиш на 40?

  • 157 208
  • 4 586
  •   1
Отговори
# 3 285
  • Мнения: 934
Е то утре ако стане модерно и социално прието да се ражда след 50,пък видите ли природата не разбира от мода?

# 3 286
  • sofia
  • Мнения: 8 955
Не става въпрос за мода. С покачването на продължителността на живота се качва и възрастта, в която е "прието" да се ражда.
Ако на 50 не си в климактериум (или в началните му фази) - що да не може да се роди?

То една бременност или раждане понякога отключва разни "скрити" заболявания - случи се с две мои приятелки. Човек никога не знае какво ще му дойде до главата.

# 3 287
  • Мнения: X
Е то утре ако стане модерно и социално прието да се ражда след 50,пък видите ли природата не разбира от мода?

Само и продължителността на живота да се разтегли докъм 100, 120, и сичко ше е шес.

# 3 288
  • Мнения: 14 654
Тя може и да се разтегли, ама какво от това - няма да станеш по-здрав и по-млад. Имам си едно наум, че може да не доживея дори 50 и жизнерадостните страчета на мотори никак не ми дават кураж.

# 3 289
  • Мнения: 6 365
Да, медицината може да се намеси. Номерът е там, че може би за предпочитане е да не се намесва.

Това, че нещо е социално прието, не го прави "нормално", нито снижава риска.

Съгласна съм, че медицината е по-добре да не се намесва много, както при млади, така и при възрастни.

Нормално е точно това, което е социално прието. Обществото определя нормите.



Обади ми се, когато с референдум променим силата на гравитацията. Щото има общества, в които например е прието да биеш жена си, ама не знам дали е нормално. Обществото може и да не разсъждава трезво. Спомняш си- живяли сме в такова общество, с всичките му лудости за светло бъдеще и как реките ще потекат наопаки, ако поискаме и изпълнение на петилетката за три години.

Coming 2 Life, откъде си сигурна, че в рамките на 4 години не мога да родя 1-2 деца, без да прибягвам до асистирана репродукция? Това имах предвид под "медицината да се намеси". Иначе разбира се, че няма да ги родя на къра, а в болница, но въпросът е, че няма да ми е първо, нито пък са минали много години.

Имах предвид, че доста от късните бременности нямаше да се случат без много активна употреба на техники за асистирана репродукция. Лошото е, че погледнато отстрани и на идейно ниво са "модерни" и "приети", но това не ги прави по-малко гадни, ако трябва да се подложиш на тях. Колкото и да си прогресивна в мисленето, едва ли ще се израдваш на хиперстимулация, пункции, цветни снимки и други красоти на модерната медицина.

# 3 290
  • Мнения: 14 654
Имам едно близко семейство, не можеха да имат дете. След 7 години и 4 опита ин-витро успяха да си родят, но пък започнаха опитите, когато жената беше на 24. Така че фелен, нефелен - ако го знаеш отрано, имаш повече време.

# 3 291
  • София
  • Мнения: 2 901
Имах предвид, че доста от късните бременности нямаше да се случат без много активна употреба на техники за асистирана репродукция. Лошото е, че погледнато отстрани и на идейно ниво са "модерни" и "приети", но това не ги прави по-малко гадни, ако трябва да се подложиш на тях. Колкото и да си прогресивна в мисленето, едва ли ще се израдваш на хиперстимулация, пункции, цветни снимки и други красоти на модерната медицина.

Защо си мислиш, че жените, които отчаяно искат да имат дете, няма да се подложат и на това и няма и гък да кажат, ако това е цената?

# 3 292
  • Мнения: 9 861
Имам едно близко семейство, не можеха да имат дете. След 7 години и 4 опита ин-витро успяха да си родят, но пък започнаха опитите, когато жената беше на 24. Така че фелен, нефелен - ако го знаеш отрано, имаш повече време.
Аз съм съгласна, че по-добре по-рано, но детето не е само да го родиш. Каквото и да се говори, според мен, трябва да му осигуриш и стабилна среда, в която да расте. Трябва и да срещнеш и човека, на когото би родила деца. Таткото също е важен. Нали детето на него ще прилича - и физически, и като поведение, и като здравословно състояние.

# 3 293
  • Мнения: 6 365
Със сигурност ще се подложат и със сигурност няма да се оплакват. Но едно е да искаш отчаяно, друго е да искаш отчаяно, след като си си губила времето и на идейно ниво си потривала ръце колко е напреднала медицината.

Защото цената може да е и друга: няколко години от младостта, загуба на кариера или други възможности. И някои жени също плащат тая цена доста охотно.

Аз пък знам за случай на един, който въртя гаджето си да се подлага на какви ли не процедури и накрая я заряза. Така че всяко "отчаяние" си е до време и трябва да се ползва малко здрав разум.

Алудра, глупости говориш...никой не казва да станем самотни майки или да нехаем какъв е бащата. На мен са ми по-странни случаите, когато жени на възраст забременяват от донор и по желание стават самотни майки. Именно защото бащата е важен, колкото и да е богата жената.

# 3 294
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Имах предвид, че доста от късните бременности нямаше да се случат без много активна употреба на техники за асистирана репродукция. Лошото е, че погледнато отстрани и на идейно ниво са "модерни" и "приети", но това не ги прави по-малко гадни, ако трябва да се подложиш на тях. Колкото и да си прогресивна в мисленето, едва ли ще се израдваш на хиперстимулация, пункции, цветни снимки и други красоти на модерната медицина.

Защо си мислиш, че жените, които отчаяно искат да имат дете, няма да се подложат и на това и няма и гък да кажат, ако това е цената?
Сега ако излезе, че и това е по-готиния, сигурен и прекрасен начин да се сдобиеш с дете (както и се оказа, че 40-50 годишните създават по-осигурени, умни, обгрижени, обичани и т.н деца, в сравнение с малоумниците, дето раждат на по 25-30), ще ви призная правотата Crazy.

# 3 295
  • Мнения: 14 654
А казахме ли някъде, че таткото не е важен? Ако трябва да сме честни, без татко раждат точно закъснелите сингълки, които искат дете, ама нямат време да търсят и татко.

# 3 296
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
На мен са ми по-странни случаите, когато жени на възраст забременяват от донор и по желание стават самотни майки. Именно защото бащата е важен, колкото и да е богата жената.
Е, не, сега ще ти обяснят, че това е обмислен избор и щом има желание, що пък да не си роди както и от когото си иска, нали има и възможности... Но да се ожениш на 23 за гаджето си и да родиш след година, а после да се разведеш по стечение на обстоятелства, е върха на простотията и "раждане от първия срещнат".

# 3 297
  • София
  • Мнения: 2 901
Имах предвид, че доста от късните бременности нямаше да се случат без много активна употреба на техники за асистирана репродукция. Лошото е, че погледнато отстрани и на идейно ниво са "модерни" и "приети", но това не ги прави по-малко гадни, ако трябва да се подложиш на тях. Колкото и да си прогресивна в мисленето, едва ли ще се израдваш на хиперстимулация, пункции, цветни снимки и други красоти на модерната медицина.

Защо си мислиш, че жените, които отчаяно искат да имат дете, няма да се подложат и на това и няма и гък да кажат, ако това е цената?
Сега ако излезе, че и това е по-готиния, сигурен и прекрасен начин да се сдобиеш с дете (както и се оказа, че 40-50 годишните създават по-осигурени, умни, обгрижени, обичани и т.н деца, в сравнение с малоумниците, дето раждат на по 25-30), ще ви призная правотата Crazy.

Колкото и да ме боли да ми признаеш правотата, няма да го кажа. Но иначе вас ви признахме вече - ако не става по естествен път, значи съдбата така е решила и жената трябва да схване, че не трябва да има дете.  hahaha Върхът на философията за живота. Дано децата ви могат естествено да забременеят до 25-30, че не знам как ще им го кажете.

# 3 298
  • Мнения: 9 861
Е, ако не намериш подходящия, а времето изтича, какъв избор ти остава?
На мен тезата ми беше, че не всеки има късмета да срещне половинката директно.

Малко е пошло да се сравняваме една с друга. Всеки за себе си гледа в паницата какво има. За себе си на 20 трудно бих се справила. И тогава и сега няма на кого да разчитам, освен на таткото. 

# 3 299
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
То ако беше само до късмет...

Общи условия

Активация на акаунт