Рим - осма тема

  • 70 019
  • 746
  •   1
Отговори
# 615
  • Варна
  • Мнения: 641
Любoff за 100 мин. трябва да си слязал ли от автобуса или да си се качил 2 път
Смятам, че трябва да си се качил 2 или повече пъти на автобуса преди изтичането на билета. Маркираш билета при качване... не съм виждала при слизане някой да маркира билети...

# 616
  • Мнения: 16
Много се извинявам, че пак питам, но не мога да намеря инфо.Сигурна съм, че вчера четох тук някъде за линк, в който има инфо за предстоящите стачки, но сега не го намирам Sad
Моля, ако някой го знае и не го затруднявам много, да ми го даде.С немски език съм, а никой италиански сайт няма опция за немски.Как ще е оправям там вече е друг въпрос, ама пусто желание да видя Рим  newsm78
Благодаря.

# 617
  • Пловдив
  • Мнения: 382
Много се извинявам, че пак питам, но не мога да намеря инфо.Сигурна съм, че вчера четох тук някъде за линк, в който има инфо за предстоящите стачки, но сега не го намирам Sad
Моля, ако някой го знае и не го затруднявам много, да ми го даде.С немски език съм, а никой италиански сайт няма опция за немски.Как ще е оправям там вече е друг въпрос, ама пусто желание да видя Рим  newsm78
Благодаря.
И аз съм резервирала за същия къмпинг от 28.04- ако намериш нещо моля да го споделиш, както и аз. Доколкото прочетох до къмпинга има спирка с която за 30 мин. пише че си в центъра. Но аз все още не съм се занимала интензивно с търсене и разучаване на маршрута, защото имаше време, но вече повече ще поровя и ще пиша като разбера нещо.

# 618
  • Мнения: 16
Много се извинявам, че пак питам, но не мога да намеря инфо.Сигурна съм, че вчера четох тук някъде за линк, в който има инфо за предстоящите стачки, но сега не го намирам Sad
Моля, ако някой го знае и не го затруднявам много, да ми го даде.С немски език съм, а никой италиански сайт няма опция за немски.Как ще е оправям там вече е друг въпрос, ама пусто желание да видя Рим  newsm78
Благодаря.
И аз съм резервирала за същия къмпинг от 28.04- ако намериш нещо моля да го споделиш, както и аз. Доколкото прочетох до къмпинга има спирка с която за 30 мин. пише че си в центъра. Но аз все още не съм се занимала интензивно с търсене и разучаване на маршрута, защото имаше време, но вече повече ще поровя и ще пиша като разбера нещо.

Изглежда приличен вариант, но никъде не намирам цена на пътуването от къмпинга до центъра на Рим примерно, само описание на последователността: метро, автобус.Нямам представа или ли зони с различно таксуване в Рим(както във Виена извън рамките на центъра се таксува още един билет).Ще се радвам да споделиш инфо, ако откриеш нещо.Ще е полезно за всички, решили да изберат варианта с къпминга  Laughing Ако и аз намеря нещо, ще пиша.

# 619
  • Milano
  • Мнения: 3 705
За стачките:

http://www.mit.gov.it/mit/site.php?p=scioperi

Мария къмпинга организира трансфер от летището.
Попитай ги за цената.
Според мен най-добре ще е да вземете такси дотам, защото въпреки че къмпинга е близо до летището, транспорт - няма.
До Фиумичино (селото) от летището е 20 евро, някъде там ще ви излезе.

Не виждам никакъв смисъл да се ходи до Термини, после с метро до Еур и после с автобуса назад в посока летището до къмпинга...9 дена път с камили.

Следващия път, ако искаш къмпинг, ето този: Laughing

http://www.villageflaminio.com/

Естествено, че по Великден никой няма да се прецака с безплатен вход по музеите.
Рим няма никакъв празник на града през април (някъде назад четох), той е на 29.06 - св. Петър и Павел.
На 25.04 е Освобождението на Италия.

Вероятно познатите ви преди година-две са хванали ''седмицата на културата в Италия'', в която всички държавни музеи и т.н. са безплатни...обаче Великден е бил в друг период. Laughing

# 620
  • Мнения: 1 036
Извинявай Реджина би ли ми превела  Praynig за 30.04., че италианския не ми е сила Laughing

# 621
  • Milano
  • Мнения: 3 705
На 30-ти април няма нищо. Laughing

На 30-ти март - 4 часова стачка на тези от Контролната кула (за членуващите в съответната синдакална организация).

# 622
  • Мнения: 16
За стачките:

http://www.mit.gov.it/mit/site.php?p=scioperi

Мария къмпинга организира трансфер от летището.
Попитай ги за цената.
Според мен най-добре ще е да вземете такси дотам, защото въпреки че къмпинга е близо до летището, транспорт - няма.
До Фиумичино (селото) от летището е 20 евро, някъде там ще ви излезе.

Не виждам никакъв смисъл да се ходи до Термини, после с метро до Еур и после с автобуса назад в посока летището до къмпинга...9 дена път с камили.

Следващия път, ако искаш къмпинг, ето този: Laughing

http://www.villageflaminio.com/

Естествено, че по Великден никой няма да се прецака с безплатен вход по музеите.
Рим няма никакъв празник на града през април (някъде назад четох), той е на 29.06 - св. Петър и Павел.
На 25.04 е Освобождението на Италия.

Вероятно познатите ви преди година-две са хванали ''седмицата на културата в Италия'', в която всички държавни музеи и т.н. са безплатни...обаче Великден е бил в друг период. Laughing

Хиляди благодарности Simple Smile
А за "безплатните посещения" прочетох ето тук, на страницата на romapass, не съм разбрала явно, но ми звучеше да е така, лелееее тоя италиански  Embarassed

FREE ADMISSION:
to all visitors during Week of Culture and the anniversary of Rome’s foundation (Natale di Roma, April 21), except for the shows held at the Planetarium of Rome in the Museum of Roman Civilization and the New temporary exhibition space Ara Pacis;

Много ти благодаря, обмислям да отидем до центъра на Рим на 21-и като пристигнем, защото настаняването в къмпинга е чак след 16:00 часа.А ние пристигаме около 09 часа.И после някак да се придвижим до там.А връщането, посока летището, ще е с транспорт от къмпинга, сега ще им пиша да питам.
Много ми помогна   bouquet

# 623
  • Milano
  • Мнения: 3 705
Мария, ето за стачките на английски:

http://www.summerinitaly.com/planning/strike.asp

В случая за цяла безплатна седмица за музеи, не беше към теб, някой беше питал.

Под празник през април имах предвид почивен ден.

Да, на 21 април е Рождеството на града и организират разни шествия на Чирко Массимо и музеите са безплатни...нооо е понеделник, а тогава почти всичко е затворено (с изключение на Колизеума и Терме ди Каракалла).
В случая е и почивен ден, защото е Лунеди' дел Анджело (деня след Великден).

# 624
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
ЛюбОff , много ми хареса локацията на хотела ви, би ли споделила цена на нощувка и как го резервирахте, рових се 1 час и не успях да видя цени, нито на сайта им, нито другаде. Благодаря предварително.

# 625
  • Варна
  • Мнения: 641
 Zornitsa, директно питай на мейла. Мисля, че  отговори още същия ден на нашето запитване. Не знам дали ще те ориентира нашата цена, ние бяхме с две деца, като едното над 12г. , пък и има ценово разграничение според сезона, така че най-добре им пиши. Иначе с кредитна карта се гарантира, а се плаща на место.
 

# 626
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Момичета, дайде идея от къде да намеря апартамент. Ние ще сме 4 човека и предпочитаме апартамент някъде на централно място. Гледах в airbnb, но като чели няма много избор за нашите дати  newsm78

# 627
  • Мнения: 2 255
Момичета, дайде идея от къде да намеря апартамент. Ние ще сме 4 човека и предпочитаме апартамент някъде на централно място. Гледах в airbnb, но като чели няма много избор за нашите дати  newsm78
аз мога да препоръчам тези, в които бяхме http://www.relaiscolosseum226.com/eng/... за мен с идеална локация съвсем близо до Колизеума и доволни от обслужването ....някъде назад из темата съм писала по-подробно, да не се повтарям

# 628
  • Мнения: 100
Здравейте! Другата седмица пътуваме за Рим, много се вълнувам. В момента се занимавам с програмата, чета темите назад и мернах, че ако се използва Рома Пас за Вила Боргезе трябва да се направи предварителна резервация. Като влезна в сайта и започна да резервирам, сайта ми ценообразува билетите и не знам как да отбележа въпросния Рома Пас, така че резервацията да остане само резервация, а не покупка. Дано да се разбира каква ми е чуденката, че нещо май никак не обясних добре.

# 629
  • Мнения: 6 031
Здравейте! Другата седмица пътуваме за Рим, много се вълнувам. В момента се занимавам с програмата, чета темите назад и мернах, че ако се използва Рома Пас за Вила Боргезе трябва да се направи предварителна резервация. Като влезна в сайта и започна да резервирам, сайта ми ценообразува билетите и не знам как да отбележа въпросния Рома Пас, така че резервацията да остане само резервация, а не покупка. Дано да се разбира каква ми е чуденката, че нещо май никак не обясних добре.

Не може през сайта. Или по телефона, или на място(в предходен ден), ако има свободни дати за вашия период.

Общи условия

Активация на акаунт