Болничен по време на бременост

  • 12 830
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Много ти благодаря и още един въпрос болничните отразяват ли се на майчинството

# 16
  • Мнения: 167
ако са непрекъснати до раждането-НЕ
Болничните и майчинството се изчисляват от една и съща основа, само че едното е 80%, а др. 90%

# 17
  • Мнения: 14
Много благодаря за помощта Hug

# 18
  • Мнения: 4
Здравейте!Бременна съм в 15 седм. в болничен съм от ЛКК.Налага ми се да се приместя да живея в друг град.Искам да попитам възможно ли е да се запиша в новия град при друг АГ за ЖК и може ли пак да ми се издава болничен от ЛКК.Или трябва всеки месец да идвам до София за болничен?Благодаря предварително!

# 19
  • Мнения: 327
Здравейте!Бременна съм в 15 седм. в болничен съм от ЛКК.Налага ми се да се приместя да живея в друг град.Искам да попитам възможно ли е да се запиша в новия град при друг АГ за ЖК и може ли пак да ми се издава болничен от ЛКК.Или трябва всеки месец да идвам до София за болничен?Благодаря предварително!

Никакъв проблем - от личният си лекар взимаш направление за смяна на специалист за ЖК и се записваш при новият АГ.

# 20
  • Мнения: 54
Здравейте,аз съм в самото начало но ме интересува кога мога да изляза в болничен, кога мога да прекъсна работа?

# 21
  • Мнения: 327
Здравейте,аз съм в самото начало но ме интересува кога мога да изляза в болничен, кога мога да прекъсна работа?


Това е въпрос към наблюдаващият те лекар. В най-общият случай АГ-то има право да издаде болн.лист за 30дни, който се продължава с нови болн.листи издадени от лекарска комисия (ЛКК). През календарната година можеш да бъдеш до 180дни в болнични издадени от лекари и ЛКК (в тези 180 дни не се включва болничният преди термин), а за да ползваш болнични над тези дни трябва да минеш ТЕЛК. Леко бременеене!

# 22
  • Мнения: 2 850
В третия месец излязох в болничен.

# 23
  • София
  • Мнения: 710
Здравейте  Hug
Работата ми е изключително стресираща - работим с клиенти, които плащат луди пари и напрежението и отговорността са огромни - всичко е спешно и за веднага.  Шефката ми категорично отказа да ми облекчи задълженията, даже започна да ми намеква за напускане. Освен това работим в един офис - общо помещение над 60 човека и сега с тези вируси само треперя да не се заразя
Искам да си пусна непрекъснат болничен до раждането от страх за здравето на бебо, пък и моето.
Гинеколожката, при която ходя отказа да ми дава болнични, докато не ми се случи нещо!!! А аз точно това искам да предотвратя!!! Вече съм с всекидневни болки в кръстта и корема...
Не знам накъде да хвана - не ми се обикаля по произволни лекари и от вратата да ги питам ще ми дадат ли болничен...Вече пробвах още двама лекари без успех...
Ако някой може да ми препоръча лекар в София, който ще ми влезе в положение и ще ми пуска болнични и ще ми ги удължава с комисия моля ви пишете ми на ЛС.
Ако може само да работи с НЗОК или фонд Доверие (като предпочитам фонда, защото не се занимавам с направления и т.н.), защото съм осигурена и ми се иска да събирам парички за самото раждане и за бебо, а не да ги давам за прегледи.
Много ви благодаря предварително!!!!
Прекрасен ден!

# 24
  • Мнения: X
Пиша ти ЛС.

# 25
  • София
  • Мнения: 710

Здрасти Лекси,
Много ти благодаря Hug
Запазих си първия свободен час на 8 ми и се надявам всичко да се нареди, защото вече не се издържа на работа:(
Хубава вечер!

# 26
  • Мнения: X
Стискам палци, дано ти свърши работа.  Flowers Four Leaf Clover

# 27
  • София
  • Мнения: 710
Лекси,
Нямам думи да ти благодаря!!!  Hug
Всичко е наред, много разбран и мил доктор!
Страшно съм ти благодарна smile3525
Желая ти разкошна вечер и дано мога някога да ти върна услугата и да ти помогна с  нещо!

# 28
  • Мнения: X
За нищо, желая ти лека и безпроблемна бременност!

# 29
  • Мнения: 3
Здравейте, моят случай е като на Yoanny абсолютно същият, от Пловдив съм и моето АГ абсолютно не може да ме разбере, работя сервитьорка и работата вече ми идва много тежка, а откакто шефовете ми разбраха за бременноста положението е много зле, постоянно ме тормозят 8 часа нямам право да сядам, работя със страшно много хора всеки ден и ме е страх много, в 4ти месец съм и ако някой може да ми помогне моля ви пишете ЛС

Общи условия

Активация на акаунт