ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 7

  • 48 556
  • 715
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 658
Подкрепям мнението на Alinea.

# 661
  • Мнения: 218
Ендометриозата все още не довела до поражения и все още всичко си ми функционира, тръбите са проходими и доктора иска да пробвам няколко месеца все пак да стане бебче, а да не минавам на хормоналното лечение.... не знам вече

Не е лоша идея това което лекаря ти предлага особено ако си под 30 години.  А колкото до пораженията от ендометриозата, за съжаление те не се изразяват само във физическа преграда и проходимост на тръбите.
Доста изчетох и съм наясно, но без киста със запазени яйчници, с отстранени сраствания и функционираща система поне на теория би трябвало да имам малко време. За съжаление сме с мъжки фактор и в края на тази седмица ще реша дали да тръгна с лечението или да пробвам за бебе преди това. Все още съм под 30 години, но ги гоня и не ми се иска да чакам, ако има дори най - малка вероятност да забременея тази година.

# 662
  • Мнения: 359
Хм, мъжкият фактор променя неизвестните в уравнението. Не знам колко е сериозна ситуацията с резултатите на мъжът ти. ИВФ с ИКСИ е може би най-бързия вариант да се опиташ да забременееш възможно най-скоро след операцията.

# 663
  • Мнения: 84
Моят случай е точно такъв,  имаме и мъжки фактор. Опитвахме 3 месеца след моето лечение,  но не се получи. След ИКСИ сега чакаме близнаци Simple Smile

# 664
  • Мнения: 218
Моят случай е точно такъв,  имаме и мъжки фактор. Опитвахме 3 месеца след моето лечение,  но не се получи. След ИКСИ сега чакаме близнаци Simple Smile
Може да звуча параноично, но наистина не желая допълнителна стимулация на яйчниците ми. Страхувам се до смърт от нов рецидив. Старият ми доктор не ми направи изследване дали имам нормална овулация и проходимост на тръбите и на сляпо ми изписа клострибегит. Прочетох  му упътването и изтръпнах: не се препоръчва за жени с ендометриоза и поликистозни яйчници. Пих го два месеца /все пак доктор ми го предписа/ и след по- малко от половин година - рецидив. Вторият ми доктор провери преди да говори, овулацията ми е нормална, тръбите са проходими и разчитам все пак да разполагаме с един наистина добър плувец и малко помощ от съдбата.  Определено не искам да виждам резултата от една неуспешна процедура по асистирана репродукция, а ужасът, в който ще бъда може да окаже негативно влияние. Мисля, че вече полудявам и тук изобщо не броя неговия срам да каже, че има проблем при него и че няма шанс да го убедя да отиде на лекар. Сега търся андролог във Варна, за да отида аз с неговите резултати  Shocked

# 665
  • Мнения: 359
Зиа, решението си е твое и зависи от това колко си склонна да чакаш и какъв риск да поемеш. Рецидив на ендомретриоза най-вероятно ще имаш така или иначе. За лекар който е изписал кломид на ендометриозна пациентка въобще няма да коментирам. Ако направиш ИВФ, стимулацията няма да е с кломид а с инжекции и ще имаш предимството да работиш с повече от едно яйце и да не разчиташ само на един добър плувец. Влиянието на стимулацията върху яйчниците и ендометриозата е пренебрежително малко пред по-големия шанс за бременност който ИВф ти дава.

# 666
  • Мнения: 2 140
Моят док. ми препоръча също стимулация с клостилбегит, за да замразим ембриончета, докато премине всичко с изваждането на зъба ми и имплантирането на костно вещество. И мен ме е страх от тази стимулация. (Отбелязвам, че имам малка кистичка - 2 см., защото не всички са запознати със случая ми.)Казаха ми, че яйчниците ми били окей при следенето предния път при ин-витрото на Естествен цикъл и нямало смисъл на този етап да мерим яйчников резерв, тъй като освен това при изваждането на яйцеклетката при пункцията се видяло, че правя качествени яйцеклетки. Аз попитах дали това се вижда при пункцията и док. отново потвърди, че се е видяло, че е качествена. А аз симислех, че се правят допълнителни изследвания за да се разбере качеството на яйцеклетката. Как ви звучи?  Thinking Thinking Thinking newsm78

# 667
  • Мнения: 359

Звучи ми забавано.  LaughingПопаднала си на доктор с паранормални способности.   Shocked

Също така, не бих ти препоръчала да правиш стомулация с кломид. Информация в нета има много по темата. Поискай инжекции - Фолистим (органон мисля че е търговското наименование в Европа) и Менопур. На твоята млада вързаст, освен ако нямаш генетичен проблем, би трябвало повечето ти яйцеклетки да са годни да се развият в ембрион и бебе. Ако искаш да тестваш ембрионите, се прави тест след като преминат в бластоцистен стадии, вади се по една клетка и се праща за тестване. Емрионите се замразяват. След като станат известни резултатите, се трансферират ембриони ,за които теста е показал, че са хромозомно компетентни да се развият. Има риск при теста, понеже се базира само на една клетка. тестовете са скъпи и на твоята възраст ненужни защото не би трабвало да имаш вроден пробем с качеството на яйцата си.

Мисля че ти бях казала и преди - в твоя случай най-доброто решение е може ми стимулация с добър протокол, замразени бластоцисти и след това минаваш на противозачатъчни докато си оправиш другите болежки. След което може да направиш трансфер.

# 668
  • Мнения: 631
Здравейте, на мен ми предложиханещо такова (доколкото разбрах, че бях на бременна вълна все още тогава) и при моята понапреднала вече възраст. Това със замразяването със сигурност редуцира част от материала. Защо е за предпочитане?

# 669
  • Мнения: 359
Здравейте, на мен ми предложиханещо такова (доколкото разбрах, че бях на бременна вълна все още тогава) и при моята понапреднала вече възраст. Това със замразяването със сигурност редуцира част от материала. Защо е за предпочитане?

Въпросът ти е малко объркан. Какво точно са ти предложили - генетично тестване на ембрионите ли?

# 670
  • Мнения: 631
 Това имах на предвид.
"Мисля че ти бях казала и преди - в твоя случай най-доброто решение е може ми стимулация с добър протокол, замразени бластоцисти и след това минаваш на противозачатъчни докато си оправиш другите болежки. След което може да направиш трансфер. "

# 671
  • Мнения: 359
Това имах на предвид.
"Мисля че ти бях казала и преди - в твоя случай най-доброто решение е може ми стимулация с добър протокол, замразени бластоцисти и след това минаваш на противозачатъчни докато си оправиш другите болежки. След което може да направиш трансфер. "

Това е може би най-удачния вариант за САб-ф която не иска да прави фреш траснфер докато не си оправи зъбите. След като скоро е имала операция, е логично да направи стимулация и де се възползва от това че тялото е изчистено от ендометриозата. Противозачатъчните ще държат хормоните на ниски нива и ще забавят развитието на ендометриозата докато е готова за трансфер.

# 672
  • Мнения: 2 140
Alinea, какво имаш предвид под 'добър протокол'? Отдавна не съм писала тук, но всъщност наскоро имах абразио, а не операция. В момента имам налично огнище около 2 см., но гинеколозите масово, включително и доц.Конова (имунолог), ми препоръчват в момента да не пипам огнището, а и преди забременяване да не го пипам.
Стимулация с дълъг протокол в момента не мога да направя, защото ако използвам парите си от фонда, след това трябва да има трансфер, а не замразяване доколкото знам. Мисля, че не е възможно да се стимулирам, замразя бластоцити и да чакам, използвайки държавни средства. А за дълъг протокол, със собствени средства в момента нямам възможност. Ще разпитам в темата за фонда.
Аз не откривам чак толкова притеснителна информация в Интернет за Клостилбегит, може би не попадам на подходящите статии? Ако някой знае нещо, моля да ми пише.

lady_Joy, защо замразяването да редуцира част от материала?

# 673
  • Мнения: 359
Може би се бъркам но ти не беше ли правила лапаро и след това ИВФ на естествен цикъл? 2см киста може и да не е проблем, може да прибавиш стероиди и липиди за да намалиш инфламацията. Предимството на стимулацията пред естесвен цикъл е че след като замразиш бластоцисти ще имаш достатъчно за последваши трансфери и няма да ти се налага да правиш нова стимулация (което теб толкова много те плаши) а само трябва да подготвят лайнинга на матката. При размразяването на ембрионите не всички оцеляват, но на теб ти трабват само 1-2 за трансфер при всеки опит. Ако имаш замразени 10тина ембриона, дори и половината да не оцелеят, пак ще имаш достатъчно. А и ако лабораторията е добра и ембрионите са добри, няма чак толкова много брак.

Не съм наясно как работи този фонд. Мисля че плаща за 3 опита. Първият ти опит на естествен цикъл през фонда ли беше? Значи имаш само 2 останали? На мен така и не ми стана ясно защо се беше съгласила на естествен цикъл и на това да разчиташ само на едно яйце след като имаш право само на 3 опита. Сега пък ми е интересно защо лекаря ти препоръчва Клостил за стимулация при ИВФ при положение че инжекциите са в пъти по ефективни и че Клостила е противопоказан за ендометриоза.

# 674
  • Мнения: 5
Здравейте,чета форума от доста време но от скоро се регистрирах.
Бих искала да споделя моя проблем и да помоля за съвет...
От началото на годината изпитвам постоянни болки в ниско долу в кръста,по-силни преди и по време на цикъл.Цикълът ми  също така доста се промени след раждането преди година и половина,вече е много по-продължителен(6 дни и след това още 2-3дни с кафеникаво зацапване)Преди 2 седмици отидох на Аг,който ми направи изследвания: ПАП-2гр,директна микроскопия-умерено сегментоядрени левкоцити лактобактерии в норма епителни клетки и дрождеподобни гъби.Изписа ми АБ-Зинат и Микомакс,след това пусна изследвания за хламидия(-) и микоплазма и уреаплазма (-) изписа ми и Тинадизол за 6 дни и свещички за болката Порфенид.
Каза ми че имам тазово възпалителна болест и/или тазова ендометриоза.Другата седмица пак ме вика на преглед.Вече не знам какво да правя,пия си хапчетата и изпълнявам всичките заръки на док. но се чудя дали да се обърна за консултация към друг лекар....

Общи условия

Активация на акаунт