Синдром на раздразненото черво

  • 337 205
  • 2 536
  •   2
Отговори
# 1 455
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
A бихте ли споделили кой е най добрия вариант за хуск, ттй като съм решил да пробвам. Все пак с проблемите ми не мога да си хапвам плодове и зеленчуци и липсата на фибри вероятно си оказва негативното влияние.
ХУСК е един и същ,разлика в цената има обаче.Имам купен от аптека,в био магазин гледах някакъв,беше в прозрачна торбичка и изглеждаше по същия начин.
Банани и печени ябълки не можеш ли да ядеш?

# 1 456
  • Мнения: 61
Някой друг да се изкаже по повод дългосричен прием на пробиотик ( пия ги 6 месеца вече а без тях имам запек ) ? Инапе с тях всичко е окей .

# 1 457
  • Мнения: 4 868
Уж нямат нежелани, ама се наслагват и пробиотиците и съм чувала, че след дълъг прием на пробиотици може да се стигне до сепсис

# 1 458
  • Мнения: 1
Здравейте приемате ли пробиотици червата имат нужда от това ако желаете може да се свържете с мен

# 1 459
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Някой друг да се изкаже по повод дългосричен прием на пробиотик ( пия ги 6 месеца вече а без тях имам запек ) ? Инапе с тях всичко е окей .
Личен лекар може да обсъди дългосрочен прием на пробиотици,гастроентеролог също...
Но съм сигурна,че ще кажат да се пият,щом се чувстваш добре с тях.

Бубу,питам всеки гастро за въпросния сепсис,нямало до сега такъв случай при тях.Било само теоритично...
На мен не са ми много ок пробиотиците,не знам.Не пия в момента.
Не знам обаче те ли ми дразнят допълнително или понеже в момента е активно заболяването...Направо ми писна вече.

# 1 460
  • София
  • Мнения: 200
за ползата и вредата от пробиотиците четете тук   https://apteka-optima.com/blog/mozhem-li-da-se-predozirame-s-probiotitsi/

Последна редакция: вт, 29 сеп 2020, 09:44 от мързеливка

# 1 461
# 1 462
  • Мнения: 4 868
Знам, че имат мн ползи, но всяко хубаво не е за хубаво продължително време, те са бактерии, колкото и полезни да са, съвсем случайно ако попаднат в някой орган и ето една бактериална инфекция, недай си боже в кръвта и сепсис. Не искам да плаша никого, или да твърдя, че е така, но хубаво е да има почивки от всичко, вече който не може без дадени лекарства е ясно, но пробиотиците не са незаменими и могат да сеправят почивки

# 1 463
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Има в групата във фейсбук клип с лекар от Иван Рилски,който твърди,че пробиотиците вече не се препоръчват освен в условия на клинични тестове.
Но останалите гастроентеролози продължават да ги изписват...
Не знам,аз по себе си не мога да преценя влошават ли ме,но със сигурност не ме излекуваха.

# 1 464
  • Мнения: 1 431
И при мен е така, не виждам разлика със или без пробиотик Sad

# 1 465
  • Мнения: 61
Ще се консултирам с гастроентеролог следващите 1-2 седмици .

# 1 466
  • Мнения: 4 868
Вече ми е ясен и отговора, никой лекар няма да потвърди, че нямат вреда, по скоро пробвайте да изкарате няколко дни без тях, да видите организма как ще реагира

# 1 467
  • Мнения: 61
Вече ми е ясен и отговора, никой лекар няма да потвърди, че нямат вреда, по скоро пробвайте да изкарате няколко дни без тях, да видите организма как ще реагира

Реално проблеми никакви със стомаха/корема , но ме хваща страшен запек . Цял живот съм нямал проблеми със изхождането . Още първият път когато реших да спра пробиотика получих такъв страшен запек . Цял живот съм нямал такъв . Имаше много кръв и оттам се получи фисурата . Вторият път пак пробвах да го спра и пак получих запек . Реално червата си функционират . Има движение , но все едно на изхода в проблема . Все едно се свива . Чувствам нещо като все едно е стегнато . И оттам ме е страх да го спра . Иначе с него изхожданията са супер . Хода си без болка . Всеки ден даже . Без него един път на 3 дни примерно . Може ли в последствие на срч да имам хроничен запек ? Иначе с пробиотика проблеми нямам . Пия си го сутрин на гладно и това е . Страх ме е да пия разхлабителни да не станат червата ми лениви ..

Последна редакция: ср, 30 сеп 2020, 00:25 от stefanow_

# 1 468
  • Мнения: 379
Добре де, колко време може да продължава това срдч? Тази болка в ляво, чат пат и в дясно ме побъркват. Все акъла ми там. Уж след излседването няма за какво да се притеснявам, ама ей го на. Та чак и чат пат имам запек. От деанксита започнах да качвам. Чувствам се надута и задръстена отвътре. Как така всичко започна преди година и още ме мъчи. Имах период без болки от януари до април. И айде пак.

# 1 469
  • Мнения: 1 431
Еми не знам, и мен ме мъчи срдч вече 5ти месец, гадна работа е Sad

Общи условия

Активация на акаунт