Нашите кухни- тема 51

  • 85 086
  • 774
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 554
Пробва ли с препарат за прозорци?  Rolling Eyes

# 721
  • С-я
  • Мнения: 38
polkidot много е хубава,със здраве да си я ползваш.Ще споделиш ли за материал и цена.Колко метра е кухнята?
благодаря на всички за добрите думи. те са за майстора всъщност.
Материалът е ПДЧ на Егер. кухнята е около 5 метра+ още един шкаф/бюфет има от едната страна на присъединената тераса, т.е. още 90 см. значи около 6 метра стават общо.

# 722
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 384
Много хубава кухня, честито. Друго си е като са до тавана шкафовете. А можеш ли да пуснеш снимка и с пусната светлина при плота на кухнята?

# 723
  • Мнения: 68
polkidot а какви са цветовете като наименование  на плота и вратичките

# 724
  • С-я
  • Мнения: 38
Още не е свързан лед-а, така че по-нататък ще може да пусна снимки (но няма да е така подредено).
Вратичките на кухнята са цвят Памук, но не си спомнян наименованието на тъмната част. да питам ли майстора?

# 725
  • Мнения: 68
благодаря ти, това ми е достатъчно, че и аз правя някакви планове в тази гама и разглеждах цветовете на егер, но когато видиш реализиран проект е различно. Моята също ще бъде до горе и майстора се опитва да ме убеждава че ще е прекалено и няма да стои добре, но сега като видях твоята съм още по убедена, че искам точно така. Хареса ми и колоната как се я облицовали, получило се е ефектно, и аз имам такава но в края, и това е добра идея за мен.
Честита и със здраве да си я ползваш Simple Smile

# 726
  • Mladost
  • Мнения: 137
Имам нужда от помощ. С какъв препарат да изчистя шкафовете? В краищата има едни линии, предполагам, че от фолиото, с което са ги опаковали при транспорта.
Когато монтираха моята кухня цялата беше в линии от молив, с който мебелиста е работил. единственото нещо с което успях да ги премахна  беше лакочистител. долния ми ред е тъмен и не се отрази на цвета, но първо пробвах от вътрешната страна на едно шкафче

# 727
  • Мнения: 68
преди време когато ми монтираха спалнята имаше надписи на вътрешните страни на вратите и майстора ми каза да го изтрия със спирт, аз се учудих но той твърдеше че няма да има проблем- става въпрос за ПДЧ материал.
Не пробвах, изчистих го с много търкане с гъбка и някакъв препарат за почистване.

# 728
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
Молива се измива с кориселин, инак има чистител за лепило, става дума за лепилото с което е залепен канта, остава тънка ивица която в процес на изработка се зацапва и се набива на очи при по-светлите декори. С кориселин може да се почисти ПДЧ-то но кантовете не се пипат.

Цветовете на кухнята на polkidot са памук на егер и плот дъб мур на каиндел, за детската стая също мога да дам инфо.

# 729
  • София
  • Мнения: 346
Привет!
Виждам, че се коментират цветове, затова си позволявам да си задам и аз въпроса/бях писала и в интериорната тема/

Правя спешен ремонт  и тъй като много харесвам кафяво дърво и ми стои много уютно си сложих дограма тъмен дъб- кафява- в шоколадова тоналност. В тази връзка съм се засилила да правя кафява кухня, като мисля цялата да е един цвят, тоест да не правя традиционното горни шкафове едноцветни, тъй като ми се иска цялата да е "дървена".
Проблемът е , че не мога да реша за цвета на плота- плотовете са ужасни, само един дюс ми хареса- но пък ми се струва че на тъмна кухня гръб и плот светли много ще ми белее... не знам.
Цветовете които съм харесала особено единия- Орех аида табак на Егер  http://www.salex.bg/desktops/oreh-aida-tabak-H-3704-ST15е доста разпространен, другия не толкова http://www.salex.bg/desktops/kafav-asen-kassino-H-1215-ST22., http://www.salex.bg/desktops/oreh-tenesi-svetal-H-3775-ST9..колебая се между тях, както и как да ги съчетая с плот, плочки, стени...
Моля за съвет какъв плот/гръбче да сложа. Трябва и гранитогрес за пода да купувам, а кухнята е свързана и с хола и столовата/отделни помещения, но има преходи между тях/..въобще не знам в каква гама да се движа с това кафяво на което съм се хвърлила- лутам се от тъмно лилаво- до светло петролено... помогнете ми с идеи.... исках да кажа, че може би тоновете в кухнята ще се повторят и в хола
shadowman ако си правил кухня от този ясен, моля те за отзиви добре ли изглежда и евентуално с какъв плот е добре да се комбинира.
Много ми е трудно да избера и гранитогрес, така че да се връзва с евентуалния плот а нямам време да обикалям, абе като пиле в кълчища съм се омотала Laughing

# 730
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
 Преговарям за една кухня с третия цвят (орех тенеси), хората си избраха бежов кварц, на мен плотовете с камък нещо не ми влизат в окото (с някои изключения). Ако търсиш ПДЧ-то прилича максимално на дърво погледни синхронно порестите на Kaindl, покритието им направено да прилича максимално на дървото, тоест там където има пръстен има и релеф. На кафявото отива бежаво и цветове от гамата.

# 731
  • Мнения: 1 554
Молива изчистих с Циф. Но беше от вътрешната страна на корпуса, така че не съм имала притеснения за надраскване. От време, навреме оставям следи от червен лак за нокти по вратичките и ги чистя с малко лакочистител.  Mr. Green

DesiKom наши познати имат кухня от тъмни дървени вратички и светъл плот. Не съм сигурна дали е в същата тоналност като ореха, но със сигурност стои доста добре. Плота не е нито бял, нито бежов, но нещо не успях да го наамеря в нета. Доста е релефен и изглежда леко като напръскан, ако мога така да го обясня. Трябва да снимам, за да онагледя, но това ще стане сигурно в края на деня.  Peace
http://www.stenimax.com/wp-content/uploads/2012/03/P1030022.jpg ето това стои добре, примерно.. май Shadowman е показал подобно, но със сигурност не прави грешката с имитацията на камък. Изглежда адски евтино.  Peace

# 732
  • София
  • Мнения: 3 297
shadowman , все си мсиля дали няма да ми помогнеш. В Salex в София има една етажерка от нещо като ПДЧ, цялата на квадрати, подобна на икейската EXPEDIT.
 Съвсем в началото на магазина е, отдясно. Имаш ли представа какъв е материалът? Не е дърво със сигурност, но е доста грапаво за разлика от другите плоскости.

# 733
  • Мнения: 681
Искам да попитам нещо относно подребата - къде държите кърпите за бърсане на ръце? То ясно, който има домакинска хартия ок, моята стои на стойка на плота, но и кърпа ползвам и все не мога да й намеря място. Закачам я на вратичката на фурната или на вратичката на килера, но ...  В новите кухни, които показвате никъде не виждам къде стои кърпата? Моля, споделете  Peace

# 734
  • София
  • Мнения: 3 297
Моята е висната на закачалка отстрани на хладилника, но често я слагам на дръжката на фурната.

Общи условия

Активация на акаунт