Истерични родители

  • 10 193
  • 236
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 413
И аз вече не позволявам на малкия да влиза в пясъчника при детската площадка в Борисовата и му се карам. Чак в истерия не изпадам, но съм доста категорична. И чужди играчки не му давам да пипа, след като преди време една майка му обясни колко е невъзпитан, защото разглеждаше играчката на детето ѝ. Ако не ме чуе, го хващам и го местя, не съм изпадала в истерия.
??? Наистина ли?  Детето ти какво е виновно, че има други родители, които не са добре? Защо да не си играе с играчките на друго дете?
Точно за такива случки беше първоначалния ми пост. Защо наказваш детето си да не играе в пясъчника, при положение, че то не е виновно?

# 46
  • Мнения: 413
Сега изчетох всички коментари.
Аз определено го оставям да си играе в пясъчника, да си търкаля колите по земята, да сяда на земята... Никога не съм му се карала, че си е изцапал дрехата по време на игра (че той ако се връща чист значи не си е играл Rolling Eyes).
Следя най-вече за това да не се нарани, падне от високо, да не е агресивен и т.н.
И като цяло мога да кажа, че винаги си отстъпва играчките на друго дете - особено ако другото попита. Не се бие, не бута другите деца, не им вика, не им държи тон. Лично моето наблюдение е, че колкото по-истеричен е родителя и колкото по ограничава детето си, толкова детето е по-невъзпитано, вика, бута и като цяло повтаря поведението на родителите си. Може и да бъркам, ама надали ....  Grinning Grinning

# 47
  • София
  • Мнения: 29 028
И аз вече не позволявам на малкия да влиза в пясъчника при детската площадка в Борисовата и му се карам. Чак в истерия не изпадам, но съм доста категорична. И чужди играчки не му давам да пипа, след като преди време една майка му обясни колко е невъзпитан, защото разглеждаше играчката на детето ѝ. Ако не ме чуе, го хващам и го местя, не съм изпадала в истерия.
??? Наистина ли?  Детето ти какво е виновно, че има други родители, които не са добре? Защо да не си играе с играчките на друго дете?
Точно за такива случки беше първоначалния ми пост. Защо наказваш детето си да не играе в пясъчника, при положение, че то не е виновно?
Защото нито аз, нито детето ми имаме право да се разпореждаме с чуждите играчки, без самите собственици да са позволили.
Защото не желая да бърка в кучешката тоалетна, в каквато е превърнат този пясъчник.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 103
Сега изчетох всички коментари.
Аз определено го оставям да си играе в пясъчника, да си търкаля колите по земята, да сяда на земята... Никога не съм му се карала, че си е изцапал дрехата по време на игра (че той ако се връща чист значи не си е играл Rolling Eyes).
Следя най-вече за това да не се нарани, падне от високо, да не е агресивен и т.н.
И като цяло мога да кажа, че винаги си отстъпва играчките на друго дете - особено ако другото попита. Не се бие, не бута другите деца, не им вика, не им държи тон. Лично моето наблюдение е, че колкото по-истеричен е родителя и колкото по ограничава детето си, толкова детето е по-невъзпитано, вика, бута и като цяло повтаря поведението на родителите си. Може и да бъркам, ама надали ....  Grinning Grinning

  Поредната перфектна ССФ майка със също толкова перфектно дете, която пуска тема с цел да се възмути и между другото да натрие носовете на всички други не толкова перфектни. С това се опитвам да кажа на авторката, че детето и е твърде малко и явно единствено за сега, за да има реалистична представа за нещата, а камо ли за да съди другите родители, начините им на възпитание и моменти реакции. Светът е шарен и пълен с контрасти, които не са толкова лесни за обяснение. Например най-кротката и възпитана майка, която познавам и която никога не повишава тон има най-буйното и трудно за удържане дете на нашата площадка до такава степен, че такива като авторката се възмущават колко е неадекватна, а тя просто никога не губи добрия тон нито към детето си, нито към майките на засегнатите от него деца. А пък децата излезли с баби, които ги ограничават във всичко обикновено наистина са кротки и изглеждат примирени със ситуацията, но макар неволно пак си навличат хокания.
  Аз например днес се разкрещях истерично, но признавам беше неволно. Единият ми син се кекерчеше на една люлка с метални вериги (ако се сещате за какво говоря), аз кротко го подканих да седне, защото може да падне. Естествено не ме послуша, защото така е по-интересно пък и нали е голям, но в един момент се преобърна и аз вече едва ли не си го представих със счупен врат. За радост даже не се удари, но аз така истерично изкрещях, че цялата площадка се обърна за миг да види, какво става.
     

# 49
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
Аз (поредната перфектна майка) с най-перфектните деца.
Карам им се, викам, пошляпвам, рева след или преди това.
Относно играта - когато сме на площатката не че не ги ограничавам в мърлянето, но по важното е да не наранят някого без да искат в играта си и не защото се притеснявам за отсрещното дете, а се притеснявам от отсрещния перфектен родител, които напоследък са по сурови и от децата. И моят личен сблъкък бе - момиченце с бели чорапки в пясъчника, на което моя невъзпитан син му засипа перфектните краченца с бели чорапенца с пясък, ау - кой идиот възпита моя син да сипва пясъче на девойчето на белите чорапенца и то в пясъчника. Не е нужно да продължавам с подробности от епитетите от отсрещния родител.
Относно играчките моите деца не ги споделят с всеки, има определен кръг малки хора с които нямат задръжки и споделят всичко, приемам го за нормално и ще ги подкрепям до край.
Като цяло не харесвам да им държа тон в градинката, ако имаме проблем си тръгваме и конското започва вкъщи чак до сутринта.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 147
И моят личен сблъкък бе - момиченце с бели чорапки в пясъчника, на което моя невъзпитан син му засипа перфектните краченца с бели чорапенца с пясък, ау - кой идиот възпита моя син да сипва пясъче на девойчето на белите чорапенца и то в пясъчника. Не е нужно да продължавам с подробности от епитетите от отсрещния родител.


Не се връзвай  Hug Аз на този родител най-добронамерено му пожелавам едно братче за момиченцето му с бели чорапки, което поне малко да наподобява моето диваненце  Laughing Crazy

Иначе и аз имах много теории каква ще бъда като родител, ама нещо не се сбъдват съвсем, засега. Доста често викам, ама какво от това, няма голям ефект Simple Smile Честно казано, не ми се е случвало да се впечатля от нечии истерии, по-скоро съм се впечатлявала от липсата на родителски контрол.

# 51
  • Мнения: 3 379
Сега изчетох всички коментари.
Аз определено го оставям да си играе в пясъчника, да си търкаля колите по земята, да сяда на земята... Никога не съм му се карала, че си е изцапал дрехата по време на игра (че той ако се връща чист значи не си е играл Rolling Eyes).
Следя най-вече за това да не се нарани, падне от високо, да не е агресивен и т.н.
И като цяло мога да кажа, че винаги си отстъпва играчките на друго дете - особено ако другото попита. Не се бие, не бута другите деца, не им вика, не им държи тон. Лично моето наблюдение е, че колкото по-истеричен е родителя и колкото по ограничава детето си, толкова детето е по-невъзпитано, вика, бута и като цяло повтаря поведението на родителите си. Може и да бъркам, ама надали ....  Grinning Grinning

stelichka1, в този форум няма да получиш много адекватна дискусия по темата - повечето майки, които се разпознават поне малко в думите ти, ще те нападнат без да се замислят за дълбочината на ефекта от отношението и общуването с децата си в подобни ситуации. А те са факт, тъй като родителите имат пълна власт над децата си в ранната им възраст (когато се случват ситуациите, които описваш) и си изкарват на тях собствените нерви и проблеми без не се усещат, че това скоро ще свърши и я използват без да се замислят, че това започва да им играе лоша шега само няколко години по-късно, а често и по-рано. Всеки, който се държи с децата си по начин, по който не би понесъл да се държат със самия него уронва тяхното чисто човешко достойнство. За жалост това колело се върти от много столетия, за радост - има все повече родители, които искат да излязат извън порочния кръг и правят усилия за това.

# 52
  • Мнения: 413
miramar нито съм перфектна нито съм спокойна. Синът ми доста често е наказан когато прекали. А и такива обобщения като твоите не са сериозни. И да все още смятам, че доста родители прекаляват с виковете и ограниченията. Много важно, че белите чорапки на детето станали в пясък,.... нали се перат? Също така смятам че пясъчника не е по-мръсен от асфалта до пясъчника... и там има кучешки изненадки.

miramar а пуснах темата защото наистина ми прави все по-силно впечатление, че масово родителите са истерясали, и то не моментно (както на всеки се е случвало), а непрестанно.

# 53
  • Мнения: 413

SZA Нямаше да успея да го кажа по-добре от теб.  Simple Smile
Просто се чудя кога станаха толкова много забранените неща за децата??? И какво определя това един родител да не позволява на детето си да скача на леглото, или на канапето, или да играе в пясъчника или да влиза голо в морската вода и т.н.

# 54
  • Мнения: 6 214
На такива им е най-добре ако е възможно детето да седи цял ден пред ТВ и да следи всички турски сериали, та да не се налага да ги изпускат и те, ходейки по люлки и градинки.

# 55
  • Мнения: 413
На такива им е най-добре ако е възможно детето да седи цял ден пред ТВ и да следи всички турски сериали, та да не се налага да ги изпускат и те, ходейки по люлки и градинки.
Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

# 56
  • гр. София
  • Мнения: 450
За да не скача по дивана и леглото и да си счупи крака (както баща й, например), купихме батут  с диаметър 3 м. и така може хем да скача, хем да е с приятелите си. И да, ще й се скарам, ако решипак да скача по дивана (браво, щом можете да сменяте дивани на 2 години - за толкова се изтърбушват).
Никога не съм се карала за изцапани или унищожени дрехи, но ако не мога да си позволя да й купя нови, не съм сигурна, че щях да съм толкова спокойна  Rolling Eyes.
Не гледам никакви сериали (дори от Хамериканските  Crazy), ако някой с две деца има време да го прави - БРАВОС!

# 57
  • Мнения: 6 214
Има и евтини дрехи, "за игра".

# 58
  • Мнения: 1 175
Аз пък, изобщо не смятам истерясване не даването на влизане в пясъчник и не разрешаването на пипане на чужди играчки. Не давам и двете. Първото, защото в пясъчниците има толкова много мръсни и паразитни неща, че направо откачам.
Подкрепям Peace Толкова кучета и котки са се изакали в тоя пясъчник, че не ми се мисли. А на дъщеря ми, макар да не е малка, ръцете са й все в устата.

# 59
  • гр. София
  • Мнения: 450
Има и евтини дрехи, "за игра".
оК
А за останалото?

Общи условия

Активация на акаунт