Фотография за начинаещи - 14

  • 28 688
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
И аз ще се запиша с нещо старо. Принципа на коментиране във фликър какъв е и трябва ли снимката непременно да е в групата за да се коминтира или не?


IMG_2789_2 by elena_away, on Flickr

И един наистина важен въпрос - как точно подменяте снимки във фликър? не се трият, а се подменят и коментарите стоят. Някой би ли ми разяснил? Благодаря!

Последна редакция: пт, 18 окт 2013, 11:36 от mamaeli8000

# 16
  • Мнения: 4 303
Кхм, доредих се и аз. Благодаря за темата!
Гледам, подписите обсъждате. Доскоро дори не надписвах снимките си, мързеше ме да се занимавам. Пък и кой ли ще тръгне да ми ги краде баш моите. Но и аз започнах да го правя, макар че хич не задълбавам. Надписвам ги както ми дойде, по едно време дори използвах звучното и много оригинално "Клото". И шрифт не мога да си харесам, сменям хаотично, като ми омръзне пак сменям.  Mr. Green
Нещо съм на кулинарна вълна, ето един мой проблясък:


DSC_8311 by Tonya K., on Flickr

# 17
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Може ли някой да ми обясни защо съм изтрита от групата?
На кого наруших личното пространство и с какво?

Коя група, Ели?

# 18
  • Мнения: 1 467
Принципа на коментиране във фликър какъв е и трябва ли снимката непременно да е в групата за да се коминтира или не?

Не, не е задължително да са в групата, за да се коментира. Може да се коментира всяка една снимка, независимо дали е пусната в групата или не. Аз когато се колебая за нещо, било то обработка или кадриране или цветове, направо си казвам тук какво ме притеснява и си "прося" коментари Simple Smile Самата аз като вляза в началната страница на фликр виждам новите снимки на контактите ми и решавам кое да коментирам, кое да фейвна и кое да подмина. Понякога подминавам и просто от липса на време, но поне 2-3 пъти седмично гледам да преглеждам фликр.

Могат да подменят снимки само тези, които са про, т.е. платили са си. Simple Smile

За изправянето - и аз ползвам нивелира във фотошоп, ама му викам "линийка" Simple Smile Записвам със сейв аз, защото знам, че сейв фор уеб компресира файла. Качвам във фликр възможно най-големия размер, като имам спомени, че настройвах нещо, за да не може да се краде от там. Подписвам се със Stillness - това ми е прякор от съществуването на IRC и много приятели ми казват така и на живо. Нямам обаче готов шаблон, а всеки път го изписвам по различен начин. Имам си любим шрифт, но той не подхожда на всяка снимка. Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 1 210
Стилнес, всеки може да подменя вече  Peace

# 20
  • Мнения: 1 467
Стилнес, всеки може да подменя вече  Peace

Супер, това не го знаех.  Hug

# 21
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 828
един интересен урок, на който попаднах http://www.iheartfaces.com/2013/08/how-to-create-symmetry-in-pho … LpIw2JE1RY4Qel.32

# 22
  • Мнения: 302
 Вече и не про-акаунтите могат да подменят снимки - напискаш трите точки отдясно и от изскочилото меню избираш replace this photo.

Мимс, много благодаря! Веднага ще направя!

# 23
  • Мнения: 10
Stillness, какво точно мога да настроя и как, за да не ми свалят снимки от фликър? Аз мислех, че е автоматична защитата...не знаех, че е ръчна настройка. Стресна ме, сериозно! Как да защитя кадрите?  Rolling Eyes
Мерси за инфото! Simple Smile

# 24
  • Мнения: 723
Аз никога не съм изпитвала нужда да слагам воден знак на снимките си. Не мисля, че това ще ги защити по някакъв начин, а и реално нарушава цялостното излъчване на снимката...поне за мен. Знам ли, някой ден може да реша и да ги подписвам...  Crazy

Продължавам да обработвам аз от последната сесия и се надявам да не досаждам много, но тези обработки са ми нови и все още им се чудя дали добре се получават:


DSC_3058 by Simona Ray, on Flickr

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз никога не съм изпитвала нужда да слагам воден знак на снимките си. Не мисля, че това ще ги защити по някакъв начин, а и реално нарушава цялостното излъчване на снимката...поне за мен.

На мен пък някои кадри ми изглеждат по-завършени и по-хубави с подпис Simple Smile Снимките ти от тази серия са супер, на мен поне хи не ми досаждаш Hug

mamaeli8000, не можеш тотално да попречиш на свалянето, ако снимките ти са публични, но можеш да ограничиш достъпа до оригиналния размер на кадъра, който си качила.  Peace Ако искаш да ги пазиш напълно от евентуални сваляния, трябва да ги държиш видими само за теб или пък изобщо да не ги качваш в нета. Rolling Eyes Много е неприятно,  но няма каква до се направи - аз имам откраднати три снимки - двете съм ги качвала преди доста време и бях оставила оригиналния размер достъпен за всички, затова сега се подвизават из разни сайтове за wallpaper-и и са супер популярни (особено едната, използват я в разни сайтове за продажба на телефони и какво ли още не... аз затова я свалих и обработих наново, сега е качена в по-различен вид); третата снимка е отскоро и е копната в малък размер, но поне ми стои логото на нея, та не са ми отнели авторските права... Joy

# 26
  • Мнения: 1 467
Stillness, какво точно мога да настроя и как, за да не ми свалят снимки от фликър? Аз мислех, че е автоматична защитата...не знаех, че е ръчна настройка. Стресна ме, сериозно! Как да защитя кадрите?  Rolling Eyes
Мерси за инфото! Simple Smile

От Settings - Privacy & Permissions. Задаваш кой може да има достъп до оригиналното изображение. При мен е "само аз". Simple Smile

Аз подписвам не за да защитя снимката, а защото си е моя. Колкото и ужасна да е, незначителна и т.н. си е моя и ми харесва да си има принадлежност. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 0
От вчера.

Stranger by NikkPetrova, on Flickr
И от днес.

Stars by NikkPetrova, on Flickr

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 423


Аз подписвам не за да защитя снимката, а защото си е моя. Колкото и ужасна да е, незначителна и т.н. си е моя и ми харесва да си има принадлежност. Simple Smile

и аз така  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 161


Аз подписвам не за да защитя снимката, а защото си е моя. Колкото и ужасна да е, незначителна и т.н. си е моя и ми харесва да си има принадлежност. Simple Smile

и аз така  Simple Smile

Харесва ми това определение - да си има принадлежност  Grinning Аз си подписвам всичко от малка - рисунки, вази, тениски, книги Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт