КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 30-та тема

  • 55 078
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 5 217
Моля за препоръка за хомеопат за лечение на диабет тип1 на дете на 1 година и половина.
Никой в България няма такъв случай, носят се слухове, но в директен контакт се оказва, че са само слухове, надежди и обещания.

Родителите използват класическа хомеопатия от около 5 години.

Отидоха при тибетеца, дето гостува в София и той им каза, че няма опит с диабет при деца, защото там не е разпространен!
Изхождайки от това, предполагаме, че хомеопат от Индия не е добър вариант. Може би от Европа? Имат предложение за пътуване до Индия за определяне на лекарството  и после скайп връзка, но за такама болест с критични състояния, дебнещи  всяка минута, аз мисля, че семейството трябва да се премести да живее близо до хомеопата за някакъв период.

В безпътица са след лечение няколко месеца (с хомеопатия), моля, помогнете с информация! Може би на ЛС?
Благодаря ви!

# 676
  • Мнения: 2 674
Аз мога да попитам моята хомеопатка дали работи по скайп. Преди ми беше казвала, че е имала пациент от Финландия. Взима много пари, но знае какво прави.

Напишете ми ако имате интерес и аз ще се свържа с нея.

# 677
  • София
  • Мнения: 5 217
И дребен, но любопитен въпрос за нещо като настинка при мен. Усетих , че се разболявам, но само в лявата ноздра Simple Smile Така няколко часа, после втрисане и започна водна хрема, но пак само от лявата ноздра. Дясната си е почти нормална, не е запушена, нито капка е паднала Simple Smile
Срещали ли сте такъв симптом и съответно лекарство?

(предишния ден изпратих на гарата по хубава причина много близък човек )

ПП тук всички използват научни думи, извинете, аз не мога да се изразявам хомеопатично

# 678
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
И дребен, но любопитен въпрос за нещо като настинка при мен. Усетих , че се разболявам, но само в лявата ноздра Simple Smile Така няколко часа, после втрисане и започна водна хрема, но пак само от лявата ноздра. Дясната си е почти нормална, не е запушена, нито капка е паднала Simple Smile
Срещали ли сте такъв симптом и съответно лекарство?

(предишния ден изпратих на гарата по хубава причина много близък човек )

ПП тук всички използват научни думи, извинете, аз не мога да се изразявам хомеопатично

  Сещам се само, че жизнената Ви сила прави големи усилия да вдигне бариерата пред вирусите или бактериите, наречена висока защитна температура. Вместо лекарство Ви предписвам да се загреете и да НЕ вземате температуро-понижаващи!

# 679
  • София
  • Мнения: 5 217
Александър, благодаря, толкова ми е приятно някой да ме съветва да правя това , което правя Simple Smile

# 680
  • Мнения: 55
Здравейте на всички и Честита Коледа!
Имам нужда от спешна помощ.Нашата хомеопатичка не ми вдига, а сина ми има нужда от лечение.
Той прави чести ларингити.Поддържащо пие фосфор, а при ларингит акунитум, когато го болят ушите пулсатила.Друго не е пил.Снощи имаше т, лек ларингит и влажна кашлица.Сега е леко топъл, а ларингита не се чува. Ако се влоши какво да правя???? Дали да му дам нещо.
Аз си мисля ако е през нощта ларингита да му да акунитум, а ако вдигне т да му дам фосфор.
Знам, че Ви звуча безумно, но просто не знам какво да правя.Снощи нищо не му дадох и на сутринта нямаше т, както и ларингита беше добре. Офффф

# 681
  • Мнения: 436
Здравейте,
Бихте ли ми казали дали бактерия Клебсиела в изпражнения се лекува?Имаме я от родилния дом най-вероятно. Ако да ще съм благодарна да ме насочите към добър хомеопат във Варна.

# 682
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Здравейте!
И аз в последния ден от годината с въпрос. Голямато ми момче беше с отит преди 2 седмици, водих го на УНГ, доверих се и пи АБ и капки за нос, които се оказаха кортикостероидни. Беше с болка в ухото и увеличени сливици, гъгне, хърка ужасно докато спи и няма апетит. Всичко говори и за възпалена трета сливица. А другите две са огромни, направо запушват гърлото. Докато пиеше АБто спря хъркането и гъгненето, но 3 дни след спирането му всички симптоми са отново на лице. Единствената ми надежда е в хомеопатията. За операция, както препоръчват повечето УНГ, не искам и да си помислям, предвид че рядко боледува. Та въпроса ми е, ще повлияе ли хомеопатията за прибирането на сливиците?

# 683
  • Мнения: 11
Весело посрещане на новата година ! Бъдете здрави вие и любимите ви хора, забелязвайте хубавото и не се ядосвайте за глупости  Grinning.   Tada Tada

# 684
  • Мнения: 19 387
Хомеопатите в темата може ли да споделят Питър Чапел къде в България води лекции по хомеопатия?

# 685
  • Мнения: 50
Здравейте!
И аз в последния ден от годината с въпрос. Голямато ми момче беше с отит преди 2 седмици, водих го на УНГ, доверих се и пи АБ и капки за нос, които се оказаха кортикостероидни. Беше с болка в ухото и увеличени сливици, гъгне, хърка ужасно докато спи и няма апетит. Всичко говори и за възпалена трета сливица. А другите две са огромни, направо запушват гърлото. Докато пиеше АБто спря хъркането и гъгненето, но 3 дни след спирането му всички симптоми са отново на лице. Единствената ми надежда е в хомеопатията. За операция, както препоръчват повечето УНГ, не искам и да си помислям, предвид че рядко боледува. Та въпроса ми е, ще повлияе ли хомеопатията за прибирането на сливиците?
Добър хомеопат и упоритост от ваша страна- това е моя отговор!След 3 месечен прием на хомеопатия се прибраха сливиците на дъщеря ми!Третата сливица беше до такава степен секретираща,че 3 месеца не бяхме спали нормално,легнеше ли и започваше едно давене от стичащите се секрети от третата сливица!Не вярвах чеще имаме подобрение,но смея да твърдя че напълно сме оправили положението!Пожелавам същия успех и на вас и ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА!

# 686
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте!  ..................................
Всичко говори и за възпалена трета сливица. А другите две са огромни, направо запушват гърлото. Докато пиеше АБто спря хъркането и гъгненето, но 3 дни след спирането му всички симптоми са отново на лице. Единствената ми надежда е в хомеопатията. За операция, както препоръчват повечето УНГ, не искам и да си помислям, предвид че рядко боледува. Та въпроса ми е, ще повлияе ли хомеопатията за прибирането на сливиците?
 Ще повлияе, но се иска търпение защото ще стане постепенно. След опериране на 3-тата сливица може да станат много неприятни неща, вкл. и в психиката. АБ вече е бита карта: http://vnews.bg/news/47394
 Ето и някои възможни, но не задължителни последици, след опериране на 3-та сливица:
http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=4157&page=3 четвъртия пост от pepy

# 687
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Весело посрещане на новата година ! Бъдете здрави вие и любимите ви хора, забелязвайте хубавото и не се ядосвайте за глупости  Grinning.   Tada Tada

Благодаря SinioNebe! Не може да бъде казано по-хубаво!

Слънч0
Цитат
Хомеопатите в темата може ли да споделят Питър Чапел къде в България води лекции по хомеопатия?

   Питър Чапел беше първият който възроди хомеопатията в България, след 45 годишно прекъсване, по времето на насилствения социализъм и преподаваше от 1992 до 1995 години. Сега е в Африка, където успешно лекува HIV и СПИН!

# 688
  • Мнения: 19 387
Благодаря, Александър!
Попаднах на една негова книга Наръчник по хомеопатия и затова попитах.

# 689
  • София
  • Мнения: 455
 Включвам се с извинение към доайените в темата, защото вероятно сте го дискутирали нееднократно, но темата е огромна и ще ми коства усилия и време, което нямам.
  От септември децата ми са записани при кл хомеопат. От септември тръгнаха и на детска градина. Ако сумирам времето, в което не са я посещавали, защото са болни, ще закръгля два месеца. Сополите ги носят по месец и сме като в нескончаем кръговрат - излизаме от болест и влизаме в следващата. Нормално ли е това? Преходен период ли е?  Прави ми впечатление, че когато са болни, се пробват лекарства - дай това, не помогне ли - хайде следващото. Така ли  е в кл хомеопатия? И при един остър случай, примерно вирус, колко време е необходимо, за да настъпи подобрение?

Общи условия

Активация на акаунт