Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Тази рецепта я имам в моя архив.
Може и от тук да съм си я харесала   bouquet

Телешко със сини сливи
====================

750 г телешко месо
500 г сушени сини сливи
1/2 ч.ч. (100 мл) растително масло
1 глава (50 г) кромид лук
1 ч.л. (5 г) червен пипер
1 ч.л. (10 г) доматено пюре
1 ч.л. (5 г) брашно
2 ч.л. (10 г) захар
сол

Нарязаното на средно големи парчета месо се запържва в
мазнината заедно със ситно нарязания лук, който се слага
след зачервяването на месото. След това се прибавят
червеният пипер, доматеното пюре, 1 чаена чаша топла вода и
сол на вкус. Докато месото ври на тих огън, сушените сливи
се сваряват отделно. След прибавянето им към месото, ястието
не се бърка, а се разклаща от време на време. Когато омекне
месото, се прибавя брашното, размито в малко вода, а след
няколко минути се слага леко карамелизираната захар.


Ей това е супер манджа - правила съм го по тази рецепта и става сууупер - мммм...

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Имам една рецепта за пиле със сини сливи. Аз не съм я правила, но съм яла(затова съм взела рецептата), обаче с този птичи грип незнам дали ще я направя...
продукти:
1 пиле; 1/2 ч.ч. масло(олио); 4-5 глави лук; 1с.л. доматено пюре; 1с.л. брашно; 150-200гр. сушени сини сливи; 1ч.л. канела; 1-2 лъжици захар;
приготовление:
Пилето се нарязва на късчета, които се пържат в силно сгорещеното масло, докато се зачервят от всички страни. При пърженето месото не се боде с вилица, за да се запази сокът му. Когато е изпържено месото се изважда от мазнината, а в нея се запържва лука. Щом стане светлорозов се прибавя доматеното пюре. След това се добавя блашното, запържва се и се залива с бульон или гореща вода. Месото се връща към соса и се вари на тих огън. Към полусвареното месо се прибавят измитите сливи и канелата, сол на вкус, а когато ястието поври се поръсва с 1-2 лъжици захар.

# 17
  • Мнения: 487
 ИЧ

Това си е задушен ориз, който се прави с пилешки бульон и една купичка сини сливи вътре в него.
Запържваш глава лук, после ориза, наливаш бульончето в съотношение 1:4, слагаш сините сливи, черен пипер или други подправки  и оставяш на слаб огън да се задуши.

В къщи го правеха по някъкв празник, май на Заговезни беше, но не съм сигурна. Имам спомени за нещо вкусно. Laughing

# 18
  • Мнения: 256
Ето и от мен рецепта със сливи.Аз използвам телешко месо(полусварено).В тиган запържвам лук,моркови,месото и малко гъбки.Добавям червен пипер и малко доматено пюре.Сливите предварително ги накисвам в малко топла вода.Всичко слагам в глинен гювеч,посолявам,слагам чаша червено вино,целина,картофи,вода колкото да покрие и муш във фурната.Пече се на слаба фурна 3 часа.  chef
Дано съм помогнала!?

Общи условия

Активация на акаунт