Канада или Австралия!

  • 5 514
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 458
Аз не съм била ни на едното ни на другото място но също много съм мислила точно по този въпрос Канада или Австария.

Кажете моля как стои въпроса с работата, училищата и изобщо има ли живот за (в моя случай) самотна майка с 2 деца. Най-вече ме интересува финансовата страна разбира се, то социалната.... определено е по-добре от Б-я  Wink

# 16
  • Мнения: 138
Кажете моля как стои въпроса с работата, училищата и изобщо има ли живот за (в моя случай) самотна майка с 2 деца. Най-вече ме интересува финансовата страна разбира се, то социалната.... определено е по-добре от Б-я  Wink

За Австралия моите впечатления са, че стига да ти се работи - работа бол. Има държавни и частни училища. В държавните положението не е трагично, в добро частно една година с такси, униформи, тетрадки, лаптоп, тенис и т.н. е около 10 000 AUD. Не познавам много социалните помощи, но мисля, че има някакви привилегии за самотни родители. Детските, помощи за градини и т.н. зависят от дохода и при по-приличен доход са символични. 

Новопристигналите емигранти почти не могат да ползват помощи, карти за намаления и т.н. през първите 2 години.

# 17
  • Мнения: 780
Не мога да сравнявам с Канада, защото не сам била там.
Определено и аз като Марийчето  Hug Hug Hug си обичам Австралия  Heart Eyes и от това, което съм чувала от други мами в други държави, Австралия си остава на едно от топ местата като стандарт на живот, социална система, здравеопазване, климат (макар че не забравяйте размерите на континента - много зависи в коя част евентуално ще се заселите!). Аз лично ценя най-много спокойствието, чувството за сигурност и безопасност, чистотата, толерантността и липсата на минусови температури  Grinning
По отношение на имиграционните процедури, а и за много друга инфо виж
www.immi.gov.au

# 18
  • Мнения: 4 458
А, кога се получава жителство?
За Канада знам, че е след 3 години престой.

# 19
  • Мнения: 1 283
А, кога се получава жителство?
За Канада знам, че е след 3 години престой.
След 3 год. и един ден престой се подават документите,а паспорт се получава 1-1,5 год. след това! Peace

..ох,извинявай ти питаш за Австралия! Blush

# 20
  • Мнения: 274
А ето и моето мнение. Това е много индивидуално предпочитание. Аз имам братовчед които живее в Лондон и след като си взе Британския паспорт реши да си опита касмета в Австралия, но след година престои там, каза че Австралия която е хубаво да посетиш на екскурзия, но е по-добре финансово в UK и се варна в Лондон. Лично за мен горещите климати изобщо не ми харесват, а в Австарлия лятото е много далго и за това Австарлия не представлява за мен никакав адрес. А ето какво казват умните глави на света, или ООН и английския Economist. Според изследване на ООН даржавата с най-висок индекс на човешко развитие е Норвегия и коефициент 0.963 а Австралия е  3-та с 0.955 и Канада е 5-та с 0.949, като по покупателна сила Канада е 8-ма с БВП на глава $34 444, а Австралия е 13-та с $32 686.  А според Economist класира даржавите по качество на живот и според тях на парво място е Ирландия с коефициент 8.333, Австарлия е 6-та с 7.925 а Канада е 14-та с 7.599 като Канада е на 5-то място по покупателна сила, а Австралия е на 14-то място. Друго което "Галя" трябва  да имаш предвид е разстоянието до БГ. Чешките авиолинии летят 3 пъти в седмицата от София до Монтреал и Торонто като двупосочен билет е $1027.44 канадски и времето за патуване е много удобно. Трагва се в 8.15 и се престига в 15.00, а от Канада летиш през вечерта и си в София около14.30. А до Австралия е някаде около $2000 и то американски и полета е повече от 24 часа с престоя по летищата. Крайния избор е Ваш, така че успех от мен

# 21
  • Мнения: 1 006
Благодаря ви за отговорите, момичета! Ценя всяка допълнителна информация....толкова ми е трудно да взема решение. За Канада - аз трябва да нуча френки, който вече 10 години успешно забравям, след като имах доста прилично ниво Embarassed
За Австралия - Мъжо, трябва да се яви на изпит по английски..........и да му признаят опита тук newsm78
Не знам, сега и двамата уж ще учим, пък - каквото сабя покаже Peace

Общи условия

Активация на акаунт