Помощ!!! Захранване от 3-ти месец!

  • 10 912
  • 169
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4
Предварително моля за извинение,но някои от коментарите тук направо ме потресоха.... В частност тези в началото които заклеймяват по-ранното захранване .... Аз също не мисля че захранване от 3-ти месец е добре но какво значи ... "Смени си педиатъра" ,"бил неграмотен", "изрично от 6-ти месец натам","по-рано са ги захранвали преди 50г." .... Питам аз щото всички сте професори по-добре ли е да го бутам с химия понеже нямам кърма от края на 3-тия месец, и като са ги захранвали преди 50 години от по-рано от къде се появихте Вие и вас кога са ви захранили ... и какво ви е станало да не сте недъгави нещо ?!?! Това от кога ще го захрани си е нейна работа, то като си търсите педиатри тия неща се обсъждат с него още преди да сте родили... че ако нещо не ви допада да не го избирате ... Но ДА ОПРЕДЕЛЯТЕ ЧОВЕКА ЗА НЕКОМПЕТЕНТЕН !!!!

# 121
  • Варна
  • Мнения: 25 298
Диана,
не се ядосвай, а помисли. Аргументът "нас така са ни захранили пък нищо ни няма" е доста.... несъстоятелен. Има достатъчно изследвания и аргументи в полза на късното захранване и нито един в полза на ранното. Информация има достатъчно, който се интересува може да прочете, не е нужно да дъвчем едно и също постоянно. Всеки си преценява, за мен педиатър, препоръчващ захранване в 3 месец е точно некомпетентен, защото не се е постарал грам да си обнови познанията, откакто е завършил. За лекар подобно нещо е недопустимо.
п.п. А ако си мислиш, че като бутнеш картофа или ябълката на 3 месеца и си спасила детето от химии... грешиш много Simple Smile

# 122
  • Мнения: X
На 3 месец по добре АМ отколкото ябълка или картоф

# 123
  • София
  • Мнения: 28 852
Предварително моля за извинение,но някои от коментарите тук направо ме потресоха.... В частност тези в началото които заклеймяват по-ранното захранване .... Аз също не мисля че захранване от 3-ти месец е добре но какво значи ... "Смени си педиатъра" ,"бил неграмотен", "изрично от 6-ти месец натам","по-рано са ги захранвали преди 50г." .... Питам аз щото всички сте професори по-добре ли е да го бутам с химия понеже нямам кърма от края на 3-тия месец, и като са ги захранвали преди 50 години от по-рано от къде се появихте Вие и вас кога са ви захранили ... и какво ви е станало да не сте недъгави нещо ?!?! Това от кога ще го захрани си е нейна работа, то като си търсите педиатри тия неща се обсъждат с него още преди да сте родили... че ако нещо не ви допада да не го избирате ... Но ДА ОПРЕДЕЛЯТЕ ЧОВЕКА ЗА НЕКОМПЕТЕНТЕН !!!!

А нима може да бъде наречен "компетенен", ако се води по отречени медицински препоръки и практики? Нима може да бъде наречен "компетентен" педиатър, който не се интересува от развитието на педиатрията? "Некомпетентен" е напълно подходяща дума в случая. И естествено че некомпетентият педиатър трябва да се смени.
ПП Освен това, да не мислиш, че бабите и прабабите ни са захранвали със сокче във втория месец? Родителите ни да са станали недъгави от недаването на сокче  Wink

# 124
  • Мнения: 2 760
Диана,
не се ядосвай, а помисли. Аргументът "нас така са ни захранили пък нищо ни няма" е доста.... несъстоятелен. Има достатъчно изследвания и аргументи в полза на късното захранване и нито един в полза на ранното. Информация има достатъчно, който се интересува може да прочете, не е нужно да дъвчем едно и също постоянно. Всеки си преценява, за мен педиатър, препоръчващ захранване в 3 месец е точно некомпетентен, защото не се е постарал грам да си обнови познанията, откакто е завършил. За лекар подобно нещо е недопустимо.
п.п. А ако си мислиш, че като бутнеш картофа или ябълката на 3 месеца и си спасила детето от химии... грешиш много Simple Smile
newsm10
Диана, поинтересувай се кога е въведена системата за ранно захранване. milenaka е права, че бабите и прабабите ни не са давали сок от 40-я ден. И това, което казваш, че нищо не ни е станало от ранното захранване, не съм никак съгласна. Нашето поколение страда изключително много от гастрити, колити и т.н. Да, факторите са много, но съм убедена, че ранното захранване също е дало отражение. Медицината се развива, непрекъснато се правят нови изследвания и се опровергават стари практики и затова всеки уважаващ себе си лекар трябва да е в течение с новостите и да не разчита единствено на наученото в университета преди 30г.

# 125
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 425
АМ химия ли е според вас? #Crazy

# 126
  • Мнения: 128
...
Това от кога ще го захрани си е нейна работа...

Като си е нейна работа, да не отваря тема и да пита другите хора. Очевидно няма вяра на педиатъра. А какво ще направи конкретно - вече си е нейна работа. 

# 127
  • Мнения: 2 073
А ако си мислиш, че като бутнеш картофа или ябълката на 3 месеца и си спасила детето от химии... грешиш много Simple Smile

Точно пък нашите ябълки и картофи нямат химии  Peace
Така и така пиша, да споделя:
Мислех късно да захранвам, особено чета тук, че сокчетата изобщо не се препоръчват, ама пусти родители, баба, свекърва - подлудиха ме  Crazy
Склоних - вчера изцедихме малко ябълка, днес морков. Мисля си "какво пък толкова ще му стане от 2-3 лъжички, прие го добре, колики няма"
Иначе педиатърката каза когато си реша. Явно е от тези, които и рано и късно практикуват.
НО, да подчертая - това, че сме започнали не значи че всеки ден ще е така, аз сок няма да правя, а когато ходим при майка ми - тогава.

Сигурно ще ме нахокате, но ще го приема. Не съм такава, която прави каквото й казват - напротив, но в този случай се съгласих защото не съм убедена самата аз на 100% в "недаването".

# 128
  • Мнения: 15 076
Имам приятелка с ужасен гастрит, причинен от ранно и неправилно захранване. Сигурно и нейната майки си мисли, че не е станала недъгава и нищо й няма, обаче не е точно така. Не е нужно да си без крак или ръка, за да се каже, че си увреден от неправилно хранене. Лошото хранене рано или късно дава своите негативни отражения.

# 129
  • Мнения: 141
Без да де заяждам с никого, но как като не сте лекари може да констатирате некомпетентен ли е или не. според мен само човек със същата професия и имал пряко наблюдение върху работата му би могъл да определи професионалните му компетенции. Всеки не е специалист по всичко и четенето в нета не ни прави специалисти - лекари, адвокати или каквито и да е там.....
С уважение към всички изказали мнение!

# 130
  • Мнения: X
Без да де заяждам с никого, но как като не сте лекари може да констатирате некомпетентен ли е или не. според мен само човек със същата професия и имал пряко наблюдение върху работата му би могъл да го професионалните му компетенции. Всеки не е специалист по всичко и четенето в нета не ни прави специалисти - лекари, адвокати или каквито и да е там.....
С уважение към всички изказали мнение!
Лекар, който се води от тенденции преди много години е толкова лекар, колкото адвокат, който не си чете най новите версии на законите! И в двата случая опазил ни господ!

# 131
  • София
  • Мнения: 28 852
Без да де заяждам с никого, но как като не сте лекари може да констатирате некомпетентен ли е или не. според мен само човек със същата професия и имал пряко наблюдение върху работата му би могъл да го професионалните му компетенции. Всеки не е специалист по всичко и четенето в нета не ни прави специалисти - лекари, адвокати или каквито и да е там.....
С уважение към всички изказали мнение!
Лекар, който се води от тенденции преди много години е толкова лекар, колкото адвокат, който не си чете най новите версии на законите! И в двата случая опазил ни господ!

 newsm10 Точно същото си мислех.
В интернет е пълно с информация. В много случаи е абсурдна, което означава, че човек трябва да си подбира източниците изключително внимателно. След като това е направено, след като си прочел в няколко достоверни и авторитетни медицински източника, че ранното захранване вреди, не е нужно да си лекар, за да проумееш толкова просто изречение. И за да си направиш изводи за професионалното развитие на даден педиатър, нали?

# 132
  • Мнения: 141
 newsm10 Точно същото си мислех.
В интернет е пълно с информация. В много случаи е абсурдна, което означава, че човек трябва да си подбира източниците изключително внимателно. След като това е направено, след като си прочел в няколко достоверни и авторитетни медицински източника, че ранното захранване вреди, не е нужно да си лекар, за да проумееш толкова просто изречение. И за да си направиш изводи за професионалното развитие на даден педиатър, нали?
[/quote]

Посочи ми в кои точно достоверни и авторитени източника си го прочела, за да го прочета и аз!

# 133
  • София
  • Мнения: 28 852
Няма проблем. След малко ще си допълня този пост с линкове.

Допълвам:
1. Министерство на здравеопазването - http://ncphp.government.bg/files/2preporaki%20karmacheta.pdf

И още - http://www.medinfo-bg.com/?page=statiq&id=1264

ПП Мога да намеря и препоръките на СЗО, но са на англ. Ако те интересува, кажи.

Последна редакция: пт, 24 яну 2014, 15:58 от milenaka

# 134
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
http://www.rivapublishers.com/uploads/materials/filepath_7.pdf?P … 4512a959655d59cf7
ЕТО ГО-МИНИСТЕРСТВО НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО НА БЪЛГАРИЯ Е ИЗТОЧНИКА

Общи условия

Активация на акаунт