Помощ!!! Захранване от 3-ти месец!

  • 10 898
  • 169
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 247
Не се разпалвай Hug
Просто мисля, че тук няма да намериш майки захранили от третият месец. Поради факта, че тази схема е доста остряла.

# 16
  • София
  • Мнения: 28 580
Моят опит:
Синът ми беше на АМ от раждането си; качваше като твоето дете и имаше апетит също като твоето дете; захраних в 6-ти месец и седмица приблизтелно; не е имало и намек за анемия.
Изчакай да навърши поне 5 месеца и половина.

ПП Захраних със зеленчуково.

Последна редакция: чт, 24 окт 2013, 11:51 от milenaka

# 17
  • By the sea
  • Мнения: 127
Недей да се залъгваш, че детето ще се "наяде" от пюрета в 3ти месец Peace Подканвам те смело да пренебрегнеш тази безумна препоръка на въпросния педиатър! Сайтът, който си цитирала по-горе съдържа невероятни глупости и м/у другото преди известно време го бяха разконспирирали, че материалите вътре са писани от всеки друг, но не и от педиатър! На книжния пазар има много книги, които могат да ти помогнат в решението да НЕ послушаш педито ви и които са съставени от водещи специалисти по детско хранене в световен мащаб, вкл. и български такива /мога да дам примери, ако искаш/. Изчакай още 2 месеца поне преди да предприемеш захранване с нещо различно от АМ/кърма /сок, пюре, каша/! Детенцето няма да развие анемия, това е смехотворно! С най-добри чувства към теб  Hug
Редактирам се, за да споделя личен опит! Не се пали, всички мами реагират така, защото и те като теб са получавали такива "безценни" съвети от педиатрите си, от роднини, приятели и кого ли не Crazy Тепърва се започва... Накратко.. Дъщеря ми беше на кърма от раждането, педито тогава каза да захраня в 6ти м.Във 2 м. се наложи дохранване и кърмата ми намаля, разбира се, заради дохранването. Педито тогава смъкна границата за захранване в 5ти м. , не е казала, айде захранвай вече /малката беше удвоила вече теглото/.. Аз обаче проявих упоритост и след известно време премахнах изцяло дохранването и се върнахме на кърма. На консултацията в 5ти м. педката настояваше да почваме захранване, но аз си направих оглушки и изчаках 6 навършени! Това решение дойде съвсем естествено, смятам, че получих добри и нормални съвети как да постъпя и колко да изчакам тук във форума, в добрите книги, и не смятам, че сгреших като ги послушах! Желая ти да си силна и да вземеш правилното решение Hug

# 18
  • Мнения: 2 757
Яки, погледни си първия пост и ми кажи къде по-точно си уточнила, че се обръщаш към майки захранили децата си на 3 месеца? Аз доколкото видях ти задаваш и въпроса на каква възраст и с какво сме си захранвали децата, не е ли така? Мисля си, че си пуснала темата с идеята, че ще получиш отговори, които да потвърдят думите на педиатъра ти и за да си спокойна, че има и други майки, които захранват децата си на 3 месеца. Е, съжалявам, но това няма как да стане, освен ако не се включат баби като моята, която ме убеждаваше, че ще си уморя децата щом не им давам плодово сокче от 2-я месец.  Close  А за това дали да захранваш с купено пюре или с домашно приготвено - естествено, че е по-добре да е домашно, поне знаеш какво слагаш в него. Аз лично и двата пъти започнах захранването с пюре от тиква при навършени 5 месеца.

# 19
  • Мнения: 556
Захраних около 5м., като първите ми опити се провалиха, значи реално се получи в 6-ти. Не мисля че е добре да даваш пюре за 4м. Мандев мисля че бяха на всичко отгоре с глюкозо-фруктозен сироп, който е по-вреден от захарта дори. Ако си твърдо решена да захраниш, направи го с картофено пюре. Бебето ми едва изкарваше 2 ч. на АМ и затова реших да захраня по-рано. И не наддаваше особено добре. Започнах да добавям към АМ оризова безмлечна каша, колкото да издържа 3ч. После картоф, морков, пащърнак и после плодове.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 709
Плодовото пюре не неяжда, не се води ядене и не спасява с нищо от анемия Peace. Аз няма да те приканям да си смениш ЛЛ, да го слушаш или не. Само ми се иска да изчакаш от чисто физиологични причини, т.к. бебе на три месеца не може да седи, някои още си клюмат главите и хранене в легнало, гушнато и пр. йога положение не е хубаво ннито за бебето, нито за теб.
Успех! Hug

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Мъжът ми е лекар,завършил е преди 2 години по осъвременени учебници.Чела съм ги в часта за захранването-пише захранването на бебе се извършва най-рано на 4 навършени месеца(тоест началото на 5-ти) с оризова каша или зеленчуково пюре.Ранното захранване крие риск от алергии,колики,отити,колити и разни други красоти.Реших че не си струва риска и изчаках 6 навършени.Аз бих казала да се довериш на лекар педиатър(тоест имащ специалност педиатрия)а не на ОПЛ(който всъщност няма специалност.Защото сегашните ОПЛ НЯМАТ специалност,никаква.Просто преди години когато са завършвали такъв е бил закона.

# 22
  • Мнения: 15 032
След като си интелигентен човек, трябва да знаеш, че храносмилателната система на дете на 3 месеца е недоразвита, затова и могат да се получат много усложнения. Освен това след като производителите на пюрета са написали, че те са подходящи за деца НАД 4 месеца, няма как да стават за 3-месечното ти бебе. Отново става въпрос за развитие на храносмилателната система. 1 месец разлика е от голямо значение. Освен това плодовете няма как да предотратят анемия. За целта се използва месо, но и то се вкарва най-рано след 6-7 месец. Не на последно място тук никой не те обижда, но трудно ще намериш съвременна майка, захранила на тази възраст детето си. Преди е било различно, децата са били хранени с млека, които неса били толкова богати като състав. Сега непрекъснато се правят проучвания и се доосъвършенстват и АМ.

# 23
  • Мнения: 2 052
Не мисля че е добре да даваш пюре за 4м. Мандев мисля че бяха на всичко отгоре с глюкозо-фруктозен сироп, който е по-вреден от захарта дори.
Да, също и много нишесте  Peace

На конкретния въпрос на авторката - можеш да дадеш пюре за 4м., плодовите специално са доста редички и няма да е проблем. Още по-добре ще е, ако ти правиш пюретата. Сега например е сезона на тиквите, ако можеш да намериш домашна отнякъде идеално. Добавяш кърма/АМ за да стане по редичко. И е много подходяща за захранване.

Това за анемията е пълна глупост  Stop
И пак ще си позволя да дам непоискан съвет - преди да захраниш прочети за вредите от ранното захранване. Страшно много съм чела по темата и никъде, ама никъде не видях да пише за някакви ползи. За проблемите, които можеш да докараш на детето няма да пиша, не е това темата...

# 24
  • Италия
  • Мнения: 490
Iaki, аз съвет няма да ти давам...но ще се присъединя към всички коментари до тук и само ще добавя, че с плодово пюре няма как да удължиш интервала между храненията. С плодове бебето ти няма да се почувства по-сито. Така, че не виждам, как с това ранно захранване ще си решите проблема. Може би трябва да се коментира АМ-то, което пиете - неговите качества, а не количеството.

# 25
  • Мнения: 3 241
Захраних на 5 месеца.
Преди 4 месеца  е абсурдно за мен.

 плодовете засищат ли според теб?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Захраних седмица преди детето да навърши 6 месеца с пюре от картоф. Да захраниш на 3 месеца с плодово пюре е абсурден съвет и както момичетата са посочили освен че е абсурден е и безсмислен - плодовете нито ще предотвратят анемия (как пък педиатърът реши, че детето ти е заплашено от това не ми е ясно), нито ще увеличат интервалите между храненията. Просто не знам на какво се обиждаш, тук никой не пише с цел да те обиди, а да помогне! Замисли се малко, прочети, нетът е пълен със статии и пак си помисли дали искаш сляпо да следваш съветите на този лекар.

# 27
  • Мнения: 438
малко е далеч от темата,
но така като чета си мисля , че се получава един много интересен парадокс
значи храносмилателната система не е доразвита и затова само мляко до шест месеца. всъщото време именно до шестия месец се слагат всички ваксини и по този начин се вкарват какви ли не болесттотворни бацили в иначе недоразвитото бебе.
та малко е странно и реших да споделя с вас. та вие какво мислите

# 28
  • Мнения: 814
И на6ето педи каза да захраня на 3 месеца,4е сме си удвоили теглото от раждането.И аз малоумната му се вързах,но добре,4е се опомних на време,е за разлика от теб аз намерих пюрета за 3 месе4ни бебета на мале4ко има ги в била в изобилие,но като про4етох,4е има 40% плод и оризово ни6есте пектин,добавена захар и аскарбонова киселина се отказах и смених педито.Захраних кам 5 месец с тиква на хип.та ако си ре6ила да захрани6 на 3 месеца ти си знае6.Мале4ко са твоите пюрета и несе 4уди,4е само бг имат за 3 месе4ни бебета. newsm78 #Crazy

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 242
уФ, по логиката на тази педиатърка важното е какво пише на етикета, щом пише 3+ няма значение, че съдържа само 40% плод и 60% боклуци, по-подходящо е за тримесечни бебета от Гербер примерно, което е 100% плод, обаче е предназначено за 4+ месеца hahaha

Общи условия

Активация на акаунт