Помощ!!! Захранване от 3-ти месец!

  • 10 919
  • 169
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4
Извинявай, но правилното хранене е едно от най-най-важните неща в живота. Ако това наричаш издребняване... жалко. Значи детето го болял коремът от сока, но ти упорито продължаваш да му го предлагаш, белким в някакъв момент спре да го боли. Ми какво да коментираме повече Tired
Да като мина време го пробвах пак,как иначе ще разбера,то няма да ми каже.А пък ти ако си мислиш че като правиш всичко по книга детето ти ще баде по здраво ок успех.Моята баба затова е толкова здрава защото е захранвана с по 1 л и са се чудели какво сокче да и изтискат   Rolling Eyes.Затова децата са все по болнави и( кекави)от престараване и от това че маѝките  се чудат какво да правят по цял ден

# 91
  • Мнения: 2 052
gerisan08, ако даваш всичко на подходящата възраст детето няма да има проблеми и няма да го боли коремчето. Нали именно затова се изчаква, именно за това има неща, които се дават не по-рано от определена възраст. Какво толкова има в сокчето или в пюрето, което ще дам на 3-4м., че ще направи детето ми по-здраво не мога да разбера  Rolling Eyes

# 92
  • Мнения: 15 078
gerisan08, не искам да влизам в спор, обаче, когато твоята баба се е родила, алергиите са били много рядко срещано явление, а може би дори не са били диагностицирани като такива. Сега все по-често децата са с алергии и непоносимости - към мляко, яйца, плодове, глутен и т.н. Просто съвремието ни е такова и това не зависи от родителят дали той от чудене какво да прави по цял ден е направил детето си кекаво.
Освен това, ако товята баба е здрава, не значи, че всички са здрави, моята, хранена сигурно по същия начин, а не по "модерните" начини, е умряла на 49.

# 93
  • Мнения: 2 760
gerisan08, не искам да влизам в спор, обаче, когато твоята баба се е родила, алергиите са били много рядко срещано явление, а може би дори не са били диагностицирани като такива. Сега все по-често децата са с алергии и непоносимости - към мляко, яйца, плодове, глутен и т.н. Просто съвремието ни е такова и това не зависи от родителят дали той от чудене какво да прави по цял ден е направил детето си кекаво.
newsm10  202uu
Преди години са давали на бебетата да смучат и захар завита в парче марля, топели са биберона в мед, дори на по-големите деца са правели винена попара и са се радвали как спят непробудно... Ами да вземем да повтаряме всички техни грешки тогава, а?  newsm78

# 94
  • Варна
  • Мнения: 25 302
Затова децата са все по болнави и( кекави)от престараване
Верно ли Laughing Значи не от това, че вредните хранителни навици са им създадени още от бебета, не от това, че набиват зрънчо и кроасани и пият сокчета с подсладители, а от престараването на майките им да ги хранят здравословно. Е, не, наистина нямам какво да кажа повече.
А по времето на баба ти не мисля, че са давали сокче на 40-дневни бебета, нито са ги захранвали с пюренца на 2-3 месеца, доколкото знам от моята баба и вода не са им давали, само кърма, докато не почнат да седят и да държат коматчето в ръка. Явно интуитивно са знаели много повече от болшинството сегашни майки, че и педиатри.

# 95
  • Мнения: 2 052
Аз съм чела, че ранното захранване е руски експеримент, неуспешен, защо ли  Crazy Отдавна е отречено, но в България разбира се продължава да се захранва рано. За съжаление не мога да намеря статията.

# 96
  • София
  • Мнения: 28 867
Аз съм чела, че ранното захранване е руски експеримент, неуспешен, защо ли  Crazy Отдавна е отречено, но в България разбира се продължава да се захранва рано. За съжаление не мога да намеря статията.

Не руски, а съветски  Simple Smile С останалото съм съгласна.

# 97
  • Мнения: X
Моята баба от село, дето цял ден е работила пи нивите ми е разказвала как бебето и е било прикачено нс гърдите по цял ден и не му в давала нищо други освен гърда. Обясни че чак като започнало да държи в ръката седнали за да не се задави и да го насочва чак тогава е почнала с друга храна. Отгледала е 2 деца и умря на 80 и няколко години. Така се гледат деца

# 98
  • Мнения: 4 500
Ще си позволя да дам своя коментар по темата тук. Не ме разпъвайте на кръст, моля  Mr. Green
Не съм раждала преди 50 год, преди 11 год родих сина си. В началото на 2 месец му давах сок от ябълка + морков, там по колко грама беше не помня, но постепенно ставаше разбира се.
И не, не съм била само аз, бяхме няколко приятелки в група и всички така правехме. В началото на 4 месец се даваше въпросното картофено пюре, ама с какво мляко го правих нямам спомен. 5 месец давах жълтък по 1/4 през 3 дни. И от 6 месец месните пюрета.
Сега явно е друго....Не знам, не знам какво да кажа....

# 99
  • Мнения: X
Сега от 6 -ти месец се започва със зеленчук-плод-каша итн

# 100
  • Мнения: 2 052
Сега от 6 -ти месец се започва със зеленчук-плод-каша итн
И сокчето не е от 2м., а след годинката Simple Smile

# 101
  • Мнения: X
Таз подробност ми убегна! Не съм давала сок, защото ядем пресни плодове

# 102
  • Мнения: 2 052
И аз не съм давала никога Simple Smile Не виждам смисъл, тогава вече могат да ядат пресни плодове.

# 103
  • Мнения: 15 078
Винаги съм се чудила какво толкова полезно има в този сок, че непрекъснато се повтаря сок, та сок! Половината полезни вещества се губят в сока за сметка на пресните плодове и зеленчуци.

# 104
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Да ви се похваля !Вчера правихме рожден ден на синът ми,стана на цели 2  годинки  PeaceБяхме купили за родата сок в кутия,а за детето направихме фреш.Като ни видя че пием поиска и той,сипах му в чашката му,той опита,направи отвратена физиономия и отказа да го пие.Толкова е свикнал с фрешовете че не са му вкусни купешките със захар  Peace

Общи условия

Активация на акаунт