Склонни ли сте да признаете, че грешите?

  • 5 132
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Зависи от ситуацията

# 16
  • Мнения: 5 710
Стига да го осъзнавам, да.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 345
Много ми е трудно,признавам си чистосърдечно,и то не заради друго,ами защото просто не допускам,че е възможно да съм сгрешила....Много съм горделива-един абсолютен мой дефект.

# 18
  • SA
  • Мнения: 3 196
Да, ако разбера, че сьм сгрешила, си признавам.
За извинения - ако се води спокоен спор, без емоционални изблици, обиди и тем подобни, не зная дали са нужни, независимо дали си бил прав, или не. В повечето случаи признанието, че грешиш е достатьчно.
Полза -  newsm78  може би усещането, че си постьпил правилно.

# 19
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Когато осъзная, абсолтно задължително признавам и се извинявам. Изключително много мразя някой да се прави на чукнат, да е много наперен, а вътрешно да го яде, че се е изложил или да мълчи като г*з, ама само и само да не каже "Сгреших!". Според мен прави чест човек да признае грешката си.

# 20
  • Мнения: 3 181
Да, без проблем

# 21
  • Мнения: 1 040
Признавам си и мога и да се извиня,няма високомерие в мен никакво.
Но не се обиждам,ако някой на мен не си признае,че греши,хора всякакви - приемам ги,
каквито са.  Hug

# 22
  • Мнения: 1 772
Да Peace особено пък,ако видя че съм и наранила Peace

# 23
  • Мнения: 4 569
Зависи от случая.
Ако осъзнавам, че съм сбъркала или греша в мнението си, да - признавам, че съм сгрешила и се извинявам.
Но ако отстрещния много ме дразни, ще настоявам на моята грешна теза.  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 2 484
И понеже е редно авторът да отговори пръв- в някои ситуации ми е много трудно да призная, че съм сгрешила. Понякога от чист инат не го правя. Друг път не виждам грешката до последно. Това ми е носило негативи през годините.

На това ни учиха още като бяхме малки деца както вкъщи, така и в у-ще.

В днешно време забелязвам, че за повечето хора е УНИЗИТЕЛНО! Сигурно смятат, че е проява на малодушие. Те, същите не са научени да прощават и чуждите грешки.
И аз пуснах тема по въпроса:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=702316.0

# 25
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Да, слонна съм да призная грешката си, дори и да се извиня. Едно нетипично поведение за една част от участнисите тук.
Но,  ако  крайно убедена в позицията си,  не бих  Grinning

# 26
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 373
Зависи от случая.
Ако осъзнавам, че съм сбъркала или греша в мнението си, да - признавам, че съм сгрешила и се извинявам.
Но ако отстрещния много ме дразни, ще настоявам на моята грешна теза.  Mr. Green
И моето мнение е такова. PeaceСлучвало се е и отсрещната страна видимо да не е права,но въпреки това от гордост не се извинява и се прави на жертва.Много пресен случай ми е това за жалост.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 217
Бих искала да мога по-навреме да се извинявам, по-навреме да осъзнавам, когато не съм права, и по-навреме да си затварям устата....

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Трудно. Богините не грешат.

# 29
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Ако наистина греша - да.

Общи условия

Активация на акаунт