ЮНСКО бебенце расте, скоро всяка мама ще е чула сърчице - тема 2

  • 24 059
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • UK
  • Мнения: 600

Да, но и аз нещо не мога да се присъеденя... newsm78

# 46
  • Мнения: 48
Привет, мамчета!  bouquet
Напоследък имах проблеми с компютъра и доста съм ви изтървала, много сте изписали и много сме станали! Браво!  Heart Eyes
Върнах се да прочета назад колкото можах. Разхлабващо действат круши и тиква, тъкмо сезонните. Също сини сливи и сладко от рози. Simple Smile
Аз имам проблем с миризмите, както беше и през първата ми бременност. Надушвам всичко отдалеч като котка  и почти от всички миризми ми призлява. Спрях да си ползвам парфюма.  Rolling Eyes

За БХС-ранната фетална - не съм сигурна дали този път ще правя. Резултатите много често са грешни  , а след грешно поставена диагноза с висок риск следват процедури,които са съвсем небезобидни. Мисля,че главен определящ фактор е възрастта на родителите в това изследване и семейни обременености. Както и да е, не съм мислила още съвсем сериозно по този въпрос.

В сряда съм на преглед ,за да видим бебче. Ще водя и мъжо.  Heart Eyes

Моля да ме впишете на 1 страничка - 2ра бременност, 8 седмица, от Добрич съм. Simple Smile

Страхотна ни е новата темичка, дано я напълним с положителни емоции. Simple Smile

Поисках да се присъединя към фб групичката - Kristina Raykova .

Лека и спокойна нощ на всички, отивам да мия чинии и да се паркирам после в леглото при дечко,  че денят беше дъъълъг и изморителен... Simple Smile Crazy Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 1 197
Дубрутрууууууу
извинявайте за затрудненията с групата във Фейсбук  bouquet най - добрия вариант е да ми изпращате мейл на лични и така да Ви каня, явно Peace ще направя групата затворена отново, а на малко по - късен етап - тайна. хубавото на това да ми пращате мейл тук е, че ще виждам кого каня и дали е активен тук или е воайор  bouquet Извинявайте нищо лично, но идеята на групата е свободно да можем да споделяме без притеснения от чужди и не дотам добронамерени погледи Rolling Eyes Praynig  bouquet
аз днес съм на преглед и регистрация за ЖК - да видим как вървят нещата Praynig
желая Ви спокоен, усмихнат и слънчев ден Peace Hug  bouquet

Последна редакция: ср, 30 окт 2013, 06:57 от atadar

# 48
  • Мнения: 48
The same myself браво за темичката! Супер, че си се позанимавала с нея, много добре е станала.

Здравейте на всички други мамчета. Аз вече пуснах първа кръвна картина и урина, васерман, както и за хепатит Б и С и Спин, по препоръка на моята лекарка за всеки случай че преди години ми преливаха много кръв и никого не съм се изследвала. Всичко е ок с изследванията, единствено имам някакъв 30 mg белтък в урината, който ме притеснява, защото четох че при бременни не е хубаво въобще да има белтък в урината. Аз съм вече в 9 г.с. и 2 дни, ще се радвам ако някой  знае повече за това да сподели има ли опастност, днес съм при лекарката следобед и ще разбера повече, но все пак... Другото което при нас ще е доста пролем с мъжа ми и бебчето е че се оказа че съм 0 - кръвна група а мъжа ме А1В + и реално се получава несъмместимост на резус факторите, защото аз съм - а той е противоположна на мен, нямам търпение да чуя от доки какво се прави, че ми е много притеснено като чета за какво става въпрос в интернет. Иначе аз се чувствам ок, все още продължава да ми се спи по много и рано си лягам към 9 ч. вечер, и само 1 кило нагоре досега.

Моля накой да ми обясни как се влиза в тази фейсбук група, присъединих се, обаче ми излиза че е затворена група, защото трябва да изчакам одобрение ли? виждам само кой я е създал и членовете, нали идеята е да можем и там да и пишем? или по друг начин ще бъде?

# 49
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен в новата темичка.
The same myself благодаря за оформлението - страхотно е станало  Wink
Аз пък нямам фейсбук и се надавям да не се преместите всички там и тук да си кукувам самичка  Laughing
Пуснах данни на ЛС за първа страничка, само забравих да уточня, че съм първа бременност.

# 50
  • Мнения: 44
Добро утро Simple Smile
Аз и в предишната тема бях питала, но понеже никой не ми отговори, си позволявам да задам пак въпросчето си. Ползвате ли някаква козметика за лице, която е подходяща за бременни. Аз вече сериозно се замислям, защото започнаха да ми се появяват много пъпки, а знам, че стандартните средства за лекуване на акне не са подходящи. Та за сега използвам само силицилов спирт, но да видим докога. Иначе слушах един ден по радиото, че за да се избегне пигментация, трябвало да се използват силно хидратиращи кремове... питах в един козметичен магазин, но нещо жената там май нищо не разбираше... та ми набута един крем с розова вода, ползвам го сутрин, но със сигурност не е хидратиращ. Някой може ли да ми помогне със съвет?

Успешен ден!   bouquet

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 110
The same myself браво за темичката! Супер, че си се позанимавала с нея, много добре е станала.

Здравейте на всички други мамчета. Аз вече пуснах първа кръвна картина и урина, васерман, както и за хепатит Б и С и Спин, по препоръка на моята лекарка за всеки случай че преди години ми преливаха много кръв и никого не съм се изследвала. Всичко е ок с изследванията, единствено имам някакъв 30 mg белтък в урината, който ме притеснява, защото четох че при бременни не е хубаво въобще да има белтък в урината. Аз съм вече в 9 г.с. и 2 дни, ще се радвам ако някой  знае повече за това да сподели има ли опастност, днес съм при лекарката следобед и ще разбера повече, но все пак... Другото което при нас ще е доста пролем с мъжа ми и бебчето е че се оказа че съм 0 - кръвна група а мъжа ме А1В + и реално се получава несъмместимост на резус факторите, защото аз съм - а той е противоположна на мен, нямам търпение да чуя от доки какво се прави, че ми е много притеснено като чета за какво става въпрос в интернет. Иначе аз се чувствам ок, все още продължава да ми се спи по много и рано си лягам към 9 ч. вечер, и само 1 кило нагоре досега.

Моля накой да ми обясни как се влиза в тази фейсбук група, присъединих се, обаче ми излиза че е затворена група, защото трябва да изчакам одобрение ли? виждам само кой я е създал и членовете, нали идеята е да можем и там да и пишем? или по друг начин ще бъде?
пиши на лични на atadar - мейла си или името си във фейсбук и тя ще те присъедини

# 52
  • Мнения: 0
Здравейте,
Изчетох първата темичка и се записвам за втората. Намерих много сходни мисли и притеснения. Аз съм на 31 г. и за мен това е втора бременност и учудващо или не се притеснявам повече от първия път. Цикъла ми беше около 15-16.09, след положителен тест бях на лекар на 25.10, но не видяхме нищо. Лекарката каза, че е нормално тъй като цикъла ми е по-дълъг, но аз се тревожа. На 31.10 съм отново на лекар дано всичко е наред. Момичета имам усещането, че гърдите ми бяха по-напрегнати първите дни около закъснението, сега са по-спокойни. Дали е лош знак

# 53
  • Мнения: 76
Здравейте и добре дошли на новите мами!Аз днес съм на преглед,все още не ми е минало зацапването и вече се побърквам от притеснение,пия си Дуфастона 2х2 вече 2 седмица Tired
karapeeva83
 -не мисля ,че трябва да се притесняваш за кръвните групи,и аз съм 0-,мъжа ми е 0+,мен през първата бременност ме изследваха за антитела(да не развивам срещу плода и да се опитва организма да го изхвърли),но нямаше проблем.Сини ми е 0+ ,като баща си и като се роди кара по тежка жълтеница,така ми го обясниха в родилното,че така ставало като сме с различни резусфактори.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 692
Привет момичета! wavey
Присъединявам се към вас, 6-7 г.с. съм, искаше ми се да чуя тоновете и тогава да се запиша, но нямам търпение. Живот и здраве- другата седмица. Втора бременност ми е, имам си един пакостник на 3 години и въпреки че веднъж съм минала по този път, вълнението е все така силно.
С първата бременност качих доста и така и не успях напълно да ги сваля всичките. Сега ще се старая нещата да са по-умерени. Реално няма причина в първите 3 месеца да се качват килограми- това го знам от лекар.
Сега ще пиша на лични да ме присъедините към групичката. Wink Хубав и усмихнат ден!
П.С. Мики, радвам се да те видя тук! Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 325
Добре дошли на новите....
Amica моят д-р ми каза обратното качват се но малко до 3-4кг се качват получавало се е от това че организма се подготвя за нещо ново. Така ми каза пък не знам.

# 56
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен!  Hug
Аз съм на 29г. и това ми е втора бременост. Имам си една прекрасница на 3г.2м. Сега съм в 6 г.с. и ми е тревожно, тъй като още не сме чули сърчицето. Надявам се края на другата седмица и това да стане, и да се успокоя малко.
Много хубава тема, много позитивни мами. Поздравления!
Напрежението и в моите гърди сякаш поспадна, дано това не е проблем. Иначе за тоалетната и аз знам топла вода с мед има ефект.
И аз ще пратя инфо за фейсбук групата. А за първата страничка съм Мариела от Варна, втора бременост с термин 25.06.2013г.
Хубав ден желая на всички! Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 12
Здравейте,
Изчетох първата темичка и се записвам за втората. Намерих много сходни мисли и притеснения. Аз съм на 31 г. и за мен това е втора бременност и учудващо или не се притеснявам повече от първия път. Цикъла ми беше около 15-16.09, след положителен тест бях на лекар на 25.10, но не видяхме нищо. Лекарката каза, че е нормално тъй като цикъла ми е по-дълъг, но аз се тревожа. На 31.10 съм отново на лекар дано всичко е наред. Момичета имам усещането, че гърдите ми бяха по-напрегнати първите дни около закъснението, сега са по-спокойни. Дали е лош знак

Недей да се притесняваш, при мен плодния сак се видя след  повече от месец от последния цикъл. Бъди оптимист, съвсем скоро ще видиш малкото съкровище  Hug Колкото до гърдите, не мисля, че и това е повод за притеснение, моите така и не ме заболяха, не са били напрегнати или подути  newsm78 Пожелавам ти пухкаво бебче на финала   bouquet

# 58
  • Мнения: 0
Здравейте,
Изчетох първата темичка и се записвам за втората. Намерих много сходни мисли и притеснения. Аз съм на 31 г. и за мен това е втора бременност и учудващо или не се притеснявам повече от първия път. Цикъла ми беше около 15-16.09, след положителен тест бях на лекар на 25.10, но не видяхме нищо. Лекарката каза, че е нормално тъй като цикъла ми е по-дълъг, но аз се тревожа. На 31.10 съм отново на лекар дано всичко е наред. Момичета имам усещането, че гърдите ми бяха по-напрегнати първите дни около закъснението, сега са по-спокойни. Дали е лош знак

Недей да се притесняваш, при мен плодния сак се видя след  повече от месец от последния цикъл. Бъди оптимист, съвсем скоро ще видиш малкото съкровище  Hug Колкото до гърдите, не мисля, че и това е повод за притеснение, моите така и не ме заболяха, не са били напрегнати или подути  newsm78 Пожелавам ти пухкаво бебче на финала   bouquet

Много благодаря за положителните думи и много се радвам, че има място където да споделяме тези си тревоги, които за останалия свят може би са излишни и малко глупави. Първата ми бременност беше преди повече от 7 г. и сякаш е минала цяла вечност от тогава. Пожелавам много хубав ден на всички.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 692
krissity, всичко е индивидуално, важно е накрая и майката и бебето да са живи и здрави Peace

Общи условия

Активация на акаунт