ЮНСКО бебенце расте, скоро всяка мама ще е чула сърчице - тема 2

  • 24 066
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 172
Здравейте, колко много сте изписали за два дена Simple Smile
За витамините и на мен нищо не ми изписха, а ме посъветваха да ям плодове и зеленчуци, но на мен все ми е лошо и не ми се яде много. Реших че няма да мога да си набавя всичко неоходимо само с храната, затова започнах да пия femibion.
За венците и аз принцино имам проблеми, но откакто ползвам paradontax съм доста доволна, вярно че самата паста има ужасен вкус, но пък е ефикасна.
За ТСХ и моето е леко завишено. Преди бременността пиех по 25 мг L-Thyroxine, а след като забременях ми предписаха да пия по 50мг, защото ТСХ-то от 2 беше скочило на 6. Лекарката каза че ще ме следи по време на цялата бременност и когато се налага ще ми коригират дозата.
Аз в петък съм на 2ри преглед надявам се всичко да е наред и този път да видя бебчето и най-сетне да чуя заветното туп-туп  Two Hearts

# 706
  • Мнения: 50
iFFeto, аз също съм с -4,5 диоптъра от малка и започвам да си задавам въпроса за секциото. Чувала съм, че било опасно от гледна точка отлепяне на ретината при напъването (при нормално раждане) и затова се препоръчва високите диоптри да са секцио. Кое обаче се води "висок диоптър"? На теб споменавали ли са ти нещо и питала ли си всъщност лекаря за тая работа.

# 707
  • Мнения: 613
Ох и аз се чудя за очите. Аз също съм с висок дьопър..много висок - 8,5 късогледство ! Бяха ми казвали че в такъв случай е добре секцио, но все повече лекари твърдят че се изчислявал риска към края на бременността и въпреки високия дьоптър ако другите показатели са добре можело и естествено раждане. Не знам и аз. Ще питам доки.

# 708
  • Мнения: 34
Veselina K, даже не ми беше хрумвало досега да питам за такова нещо. Аз съм с -3.00 и на двете очи, а е и тоооолкова рано още. Сякаш не ми се ще от сега да се притеснявам и за това. Но и аз не знам къде е границата между нормално-висок и рисково-висок диоптър при бременност  newsm78

# 709
  • Мнения: 54
Здравейте!Моята лекарка ми каза да не пия витамини поне за сега ,а ми препоръча Биозин мама -имуностимулатор,тъй като съм в контакт с много деца.Изследвания и аз още не съм правила.В четвъртък трябва да си взема направления и предполагам в събота ще ги направя.Васерман правих преди 2месеца когато Дидо тръгваше на ясла,дали трябва да правя пак?Относно диоптъра аз съм с 4.00 .Преди да родя ходих на очен преглед и ми казаха,че няма да има проблем да раждам нормално.Няма значение толкова диоптъра колкото някакви измервания на очните дъна,но не се сещам какво беше точно.

# 710
  • Мнения: 34
 karlatx, мерси много, ще поразучим и ние!  А аз отивам да smile3524, че то си е време за сън вече  Joy

# 711
  • Мнения: 1 067
RoseAmber и аз не съм правила още кръвните изследвания, просто така се получи, но не се притеснявам изобщо  Hug
Бях при доки и видяхме бебо , първоначално се гушеше и явно спеше ,даже го измери по мъничко с една седмица , но после докторката го разбута  Laughing и се изпъна, та отговаря точно на седмицата и деня  bowuu .Отидохме заедно с малкия и мъжът ми,в крайна сметка бебчето направи цяло шоу  Blush .Истинско акробатче , не спря да се върти , обръща и маха с ръчички  newsm32 . Малкия много се изкефи .
След седмица ще  се видим пак за БХС , нямам търпение  Laughing

# 712
  • Мнения: 0
RoseAmber и аз не съм правила още кръвните изследвания, просто така се получи, но не се притеснявам изобщо  Hug
Бях при доки и видяхме бебо , първоначално се гушеше и явно спеше ,даже го измери по мъничко с една седмица , но после докторката го разбута  Laughing и се изпъна, та отговаря точно на седмицата и деня  bowuu .Отидохме заедно с малкия и мъжът ми,в крайна сметка бебчето направи цяло шоу  Blush .Истинско акробатче , не спря да се върти , обръща и маха с ръчички  newsm32 . Малкия много се изкефи .
След седмица ще  се видим пак за БХС , нямам търпение  Laughing


Браво Miki,дано и на нас ни се случи същото щастие скоро  Praynig Hug

# 713
  • Мнения: 325
Лелеее колко сте изписали за няколко дена  Hug Мики Това което сподели ме развълнува много, толкова се радвам за тебе. Това трябва да е страхотен момент да го видиш как се движи. Аз бях на преглед петъка за бързо ама пак си стоеше милото то и за 5 секунди какво да видиш.... надявам се другият месец като ида и аз да видя как се движи. Много се радвам за тебе  Hug и за всички други мами.... охх нещо се развълнувах. Лека вечер от мене ние с бебо отиваме да   sleepuu

# 714
  • Мнения: 7
Здравейте милички, много се радвам, когато чета новини като на Miki. Simple Smile
Аз тази вечер прокървих и се наложи да отида до спешното в Майчин дом. За щастие бебо е добре, не ми казаха от какво точно е кървенето, но ми изписаха Утрогестан и нош па и постелен режим без никакви натоварвания поне 3-4 седмици, което не ми е ясно как ще се случи покрай малкото ми съкровище, което постоянно иска да се гушкаме.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 197
Дубрутруууууу
момичета, благодаря Ви за отговорите Hug Heart Eyes  bouquet
Мики толкова се развълнувах - браво не бебенце Peace хубаво се е предствило пред бате Heart Eyes
nadelinkata Hug Praynig Peace всичко ще бъде наред пази се колкото можеш повече и се гушкайте с малкия седнала или дори легнали Peace
желая Ви спокоен и усмихнат ден   bouquet

# 716
  • Мнения: 126
Здравейте момичета, един въпрос от мен, който определено ме притеснява. В детската градина на малката има шарка - варицела и скарлатина. Малката е изкарала варицелата, но аз не съм минала нито една шарка. Знам, че някоя от тях беше доста опасна при бременност, но не знам коя и не съм сигурна дали аз мога да се заразя - т.е. може ли тя да е само носител на заразата след като вече я е преболедувала. А за скарлатината знам, че дори и да си бил болен от нея пак можеш да се заразиш.
Малко дълго и объркано стана, ама..................пусто страх.

# 717
  • Мнения: 1 820
Добро утро,момичета!Хубав и усмихнат ден от мен   bouquet
 somewhere out there знам за варицелата,че е опасна,но не знам дали може дъщеря ти да е само носител.Идея нямам,но не се притеснявай излишно,всичко ще е наред! Hug
Момичета,за нова тема сме..дано не ни заключат  Praynig

# 718
  • София
  • Мнения: 1 197
somewhere out there ... скарлатината може да повтори - няма имунитет, но когато в градината на синът ми имаше, никой доктор не успя да ми каже опасна ли е и защо Rolling Eyes виж за варицелата знам, че е опасна при бременност, но не знам в кой период ... най - добре се консултирай с доктор и най - важното не се паникьосвай, всичко ще бъде наред Praynig Peace Hug
червенокоса вещица щастлива Simple Smile имаме още две страници време за новата тема Peace но си мисля, че не е лошо да си направим един общ профил от който да се пуска темата за да могат поне двама трима човека да се занимават, а не всичко да лежи върху един Rolling Eyes
за всички които имат нужда от ендокринолог - точно тази сутрин попаднах на това http://www.9m-bg.com/?p=news_inner&sub=646

# 719
  • Мнения: 1 820
За варицелата мисля,че беше опасна до към 4ти месец,не съм сигурна обаче.Има много теми тук във форума.Дано всичко да е наред   Praynig
atadar  добра идея е това за общия профил,но аз не мога да помогна за съжаление.Изобщо не знам как се прави нова тема  Blush

Общи условия

Активация на акаунт