Коледни идеи и декорация

  • 245 561
  • 1 999
  •   1
Отговори
# 1 935
  • Мнения: 1 131
За много години! Да завършим темата с прибирането на украсата- изкуствените елхи понеже задържат много прах, може ли под душа направо? И още -всичките ни играчки са стъклени- мога ли да ги измия, че вече няколко години само със суха салфетка и прибирам... newsm78

# 1 936
  • Мнения: 4 696
Честита Нова година и от мен! Да сме живи и здрави и тази година още по-хубави украси да сътворим!
Моята украса ще я прибера чак в събота, че през седмицата няма време!

# 1 937
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Моята елха си седи още, но вече доста иглички падат и бих я махнала. За съжаление обаче, чак на 16.01 ще идват да вземат елхите и още никой не си я е хвърлил / оставил на мястото за хвърляне. Пък няма официална табела дали наистина е това мястото за хвърляне (светнати съседи така казаха) и не искам да съм първата хвърлила. Та моята украса ще си седи още известно време... Simple Smile

# 1 938
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 813
Криси, може да провериш в икеа кога е деня за събиране на елхи. Мисля, че гледах тия дни реклама.

# 1 939
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 395
Нашата украса ММ не дава да я махам.Всяка година е някаква борба.И тая няма да се различава,снощи ми вика след моя имен ден който е на 18 януари  Crazy

# 1 940
  • Мнения: X
По обичай се маха на 6 януари Simple Smile
Аз нашата е развалих по рано.
Днес ще хвърля само елховите клонки и ще оставя клонките в нишата със студената светлина Simple Smile
Стои ми като зимна декорация не толкова като коледна и ме радва много.
Утре малката ми дъщеря има имен ден.
Днес свекървата и свекъра Simple Smile .

# 1 941
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Благодаря за идеята за Икеа, не знаех.  bouquet Те пък при нас днес са хвърлили вече елхи, та ще махам днес и аз.


При нас тази година Великден е края на март, пак много рано, та сигурно ще съм сред първите във великденскста тема.  Blush Странно ми е да празнувам на православния Великден, защото тук не са почивни дни, а за мен празникът е да сме заедно, вкъщи, да има стандартното меню за дадения празник, украсите, повечко почивни дни... В Бг, Великден се пада на 1 май. Тука вече отдааавна ще сме забравили за яйца и козунаци.  Blush

# 1 942
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 887
А при нас няма естествени елхи, само изкуствени съм виждала.
Снощи беше празник тук, който тачат повече от Коледа. Имам направени снимки, но все още нищо не съм качвала. Мога да покажа снимките от тукашния вестник:
http://www.elcorreo.com/fotos/bizkaia/201601/05/cabalgata-reyes- … 553553808-mm.html

# 1 943
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Яна, много пъстър парад! Короновани, миньони, мъпети, глобуси и един... пулт?! Grinning
Какви са тези крале? Предполагам, че са крале заради copa del rey. Горе долу това знам на испански, копа дел рей, примера, сегунда, пута мадре, роха директа и г-о-о-о-о-о-о-оооо-о-оооол  Blush
Или са влъхвите? Ама то за тях вече е късно, макар че вчера или оня ден гледах чехите да посрещат или изпращат влъхви и също беше доста интересно.
Разкажи за кралете. И защо единият е цветнокож?

Аз украсата я раздигнах между Коледа и НГ, защото я съборихме 2-3 пъти и от нея се ръсеше боя.
Някой по-напред пита дали може да си я изкъпе в банята - може и още как  Mr. Green

# 1 944
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 887
Това са Рейесите. Шествието е заради - 6 януари  - Рейес Магос. Или тримата крале/тримата влъхви. На 6 сутринта всички в семейството си разменят подаръци - както ние на Коледа. А вечерта преди празника всяко населено място има такова шествие, накрая в процесията има платформа, от която хвърлят бонбони за децата.
Обаче не знам защо единият е чернокож. Но навсякъде из Испания са така.
Определено за испанците Рейес Магос е по-голям празник от Коледа. Днес е почивен ден.

# 1 945
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Ааа, днес е нещо като boxing day  Simple Smile
Значи тези са Гаспар, Мелхиор и Балтазар, ясно  Peace
Единият е чернокож и по картинките за деца.

# 1 946
  • DE
  • Мнения: 9 068
Тримата Влъхви са, но в Германия им викат крале http://www.dw.com/bg/историята-на-тримата-влъхви-по-повод-на-църковния-празник-богоявление/a-3037456
Интересното е, че в Германия не празнуват всички бундесланди, но нашият празнува  Grinning
А елхи имаме пред блока от 1 януари.
И аз прибрах украсата. Бе ми много приятно да съм във вашата компания.  Надявам се и в новата украсителна тема да е толкова уютно и приятно  bouquet

# 1 947
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 212
давайте да почваме великденската от сега, а? Simple Smile

# 1 948
  • под тепетата
  • Мнения: 9 413
За много години, момичета! Да сме живи и здрави още много украси да спретнем1
 Аз започнах да прибирам и си мисля, че сега до Баба Марта и пролетта ще ми е едно пусто и сиво като днешната пловдивска мъгла вечерта. Харесах си едни лаленца от плат и вече ги започнах  Laughing Ще ми се и някакви пиленца, кокошчица...

# 1 949
  • Мнения: 7 142
Вчера  прибрах елхата и украсите и сега ми е едно празно в къщи  Sad

Общи условия

Активация на акаунт