Застраховка "Гражданска отговорност на автомобилисти"

  • 1 866
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
В момента има ли предлагане на "гражданска отговорност" за период от един или три месеца?

# 1
  • Мнения: 454
Има, разбира се. Чудя се само защо питаш тук, а не при някой застрахователен брокер.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 768
застраховката се предлага само за период една година. Има опция за разсрочено плащане и можеш да сключиш такава. Ако не платиш следващите вноски застраховката се прекратява.

# 3
  • Мнения: 258
Има, разбира се. Чудя се само защо питаш тук, а не при някой застрахователен брокер.
Защото не съм в България и се говореше, че има промяна. Попитахме роднина и той каза, че няма и не можело това, което don domat е писала, както беше преди... За това искам и друго мнение. Ако сте сигурни, че това е възможно, кажете за коя застрахователна компания сте сигурни, че работи така. Няма да имам време да търся. Няма значение тук или на лични... Благодаря.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 762
Камино, това че не си в България няма значение. Както виждам имаш интернет, което значи, че и достъп до всяко застрахователно дружество също.  Peace Влез в  гугъл, напиши си какво търсиш и си комуникирай направо. Всички компании го предлагат, избери си  Peace

# 5
  • Мнения: 0
Има, разбира се. Чудя се само защо питаш тук, а не при някой застрахователен брокер.
Защото не съм в България и се говореше, че има промяна. Попитахме роднина и той каза, че няма и не можело това, което don domat е писала, както беше преди... За това искам и друго мнение. Ако сте сигурни, че това е възможно, кажете за коя застрахователна компания сте сигурни, че работи така. Няма да имам време да търся. Няма значение тук или на лични... Благодаря.

В повечето застрахователни компании, имаш опция да платиш еднократно, на две, три, или четири вноски.
Когато плащаш еднократно, получаваш отстъпка, а когато избереш варианта за разсрочено плащане, полицата ти се оскъпява.
Ако избереш да разсрочиш на четири вноски, разсрочването ти е през три месеца, като по принцип талончетата се дупчат един ден преди датата на падежа.
Ако случайно забравиш да си платиш навреме следващата вноска, имаш 15 дневен срок, в който можеш да го направиш, преди полицата ти да бъде прекратена Simple Smile

# 6
  • Мнения: 0
Забравих да допълня, че е хубаво да си следиш кога ти изтича ГО, защото няма смисъл на всяко тримесечие, или както решиш да я разсрочиш, да плащаш 10 лева гаранционен фонд
Всяка гражданска отговорност се формулира така: Застрахователна премия + 2% ДЗП + 10 лева ГФ

 Peace

# 7
  • Мнения: 258
В повечето застрахователни компании, имаш опция да платиш еднократно, на две, три, или четири вноски.
Аз се интересувам да ли има застрахователна компания, която да предлага на едномесечно заплащане без предплата за първите три месеца.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 762
Забравих да допълня, че е хубаво да си следиш кога ти изтича ГО, защото няма смисъл на всяко тримесечие, или както решиш да я разсрочиш, да плащаш 10 лева гаранционен фонд
Всяка гражданска отговорност се формулира така: Застрахователна премия + 2% ДЗП + 10 лева ГФ

 Peace

ГФ се плаща само с първата вноска. С останалите вноски се плаща само премията + 2 %  Peace

# 9
  • Мнения: 0
В повечето застрахователни компании, имаш опция да платиш еднократно, на две, три, или четири вноски.
Аз се интересувам да ли има застрахователна компания, която да предлага на едномесечно заплащане без предплата за първите три месеца.
Явно аз не мога да те разбера...
Можеш да платиш еднократно, или разсрочено.
Гражданската отговорност се сключва за една година. Няма вариант да е за месец. Варианта е да я сключиш разсрочено и да платиш само първата вноска. Ако кубатурата на автомобила е до 2000 куб. цената на гражданската отговорност е около 50 лева на вноска  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 0
Забравих да допълня, че е хубаво да си следиш кога ти изтича ГО, защото няма смисъл на всяко тримесечие, или както решиш да я разсрочиш, да плащаш 10 лева гаранционен фонд
Всяка гражданска отговорност се формулира така: Застрахователна премия + 2% ДЗП + 10 лева ГФ

 Peace

ГФ се плаща само с първата вноска. С останалите вноски се плаща само премията + 2 %  Peace

За това съм написала, че всяка ГО се формулира така, а не всяка вноска Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 762
Ок, не съм го разбрала така, малко ми е объркано изречението.  Peace

Няма застраховка за 1 месец. Мнимума е 3 месеца.

# 12
  • Мнения: 9 390
Миналата седмица правих ГО на автомобила ни.
Сэщо като гореспоменатото мога да кажа, че няма ГО за месец, а за година. Имаш обаче варианти за разсрочване. Не е задължително да я плащаш накуп.

Общи условия

Активация на акаунт