МАРТенчето лази и крещи, пакостите почва да твори

  • 70 938
  • 511
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 23 162
Някоя от вас виждала ли е изобщо в БГ кисело мляко на Хип? Давате ли вече кисело мляко с бисквити?
то на хип не е кисело мляко, според мен е йогурт  newsm78

# 91
  • Мнения: 1
Може и йогурт да се казва, нямам представа. По съвет на педиатърката трябваше да и въвеждам  кисело мляко за бебета, тук има на Нестле и други марки с АМ, но предпочетох Хип, понеже уж се води биологично. Иначе каза,че е още малка за обикновеното, но ако имаше от българското, щях да и давам без да се замислям. Иначе съм давала такъв йогурт с праскова и с малина и са наистина много вкусни, но има и натурални. Проблема е,че са със захар, но какво да се прави...

http://www.hipp.fr/index.php?id=3298&L=0


Освен попара, какво друго е удачно да се дава ? Ние сме с АБКМ и сме малко ограничени от към каши и т.н. Хубав ден !

Аз мисля , че става да се дава и кус-кус. Даже и аз тия дни ще взема да пробвам,та да има малко разнообразие.Ние сутрин ядем попара , но малко(едно надробено сухарче,малко сирене,масло на върха на ножа и захар една щипка), не винаги я изяжда.После пак го кърмя,че той само така заспива.Вече се чудя по какъв друг начин да го приспя,кажете вие как ги приспивате вашите бебоци.
И ние сме така... Заспива само, като я кърма. Даже се чуда по на там какво ще правим

# 92
  • София
  • Мнения: 23 162
аз го приспивам много лесно.
вечер баня, пижама,мляко , в чувала и в леглото, до 15минути е заспал, пее си, говори си, като замлъкне значи спи. не му седя до главата.
през деня го знам кога му се доспива и го оставям в кошарата с играчките, същата работа, докопва някоя играчка, прегръща я и започва да и пее и говори и заспива.
не съм го разнасяла, люляла и подобни, само като беше периода с колики беше по нашите ръце, иначе гледам като му дойде време за сън да е в леглото.

# 93
  • Мнения: 1 661
2 пъти по 200 грама и веднъж 120гр плодове.
и 3 пъти мляко.
А плодовете пресни ли са или пюре? Аз още пресни не съм давала. newsm78

# 94
  • София
  • Мнения: 23 162
повече на пюре, само банан май съм давала пресен  Rolling Eyes
аз ги правя на пюре с на авент уреда, то буквално само ги стопля и ги смилам.
нещо не ще обаче да дъвче тоя човек, само гълта  ooooh!
давам му напоследък хляб или бисквити, троши, чупи, разхожда ги из устата, ама май не дъвче.

# 95
  • Мнения: 1
Бамбарадамбара браво с приспиването, де да можеше и Дани да заспива така. Иначе за плодовете аз му правя от няколко дни следобед  грис или кисел с настъргана круша или ябълка.Става много вкусно.От петък му тече носа ,нещо е настинал ,пробвах с хомеопатия , но нещо не му минава та утре ще го водим на лекар ,дано да не ни изпишат антибиотик.

# 96
  • Мнения: 2
аз го приспивам много лесно.
вечер баня, пижама,мляко , в чувала и в леглото, до 15минути е заспал, пее си, говори си, като замлъкне значи спи. не му седя до главата.
през деня го знам кога му се доспива и го оставям в кошарата с играчките, същата работа, докопва някоя играчка, прегръща я и започва да и пее и говори и заспива.
не съм го разнасяла, люляла и подобни, само като беше периода с колики беше по нашите ръце, иначе гледам като му дойде време за сън да е в леглото.


Хихихихихи......и ние сме така  Joy

# 97
  • Мнения: 2
Как приготвяте грис и кисел?

# 98
  • Мнения: 374
Отчет от днес: тежи 10кг., висок е 74см., прорязали са горните зъби, но не предните, а кучешките. Така в момента разполага отдолу с два предни и отгоре - с два кучешки. Направо е нелеп.

# 99
  • Мнения: 0
Как приготвяте грис и кисел?
Кисела го правих по рецепта, която намерих пак във форума.
В 100 мл вряща вода слагаш 1 супена лъжица нишесте (царевично или пшенично, което предварително трябва да е рзтворено в малко водичка). Бъркаш непрекъснато и след около минута е готово. След като се охлади слагаш около 60 гр плодово пюре или настърган плод и 30 мл кърма или 1 лъжица АМ. Аз така го правих и Дани много го хаевса.

Грис правих днес за пръв път. В 200 мл вряща вода слагаш 2 супени лъжици грис. След като се поохлади добавих малко масло и сиренце, го долу колкото и в попарката слагам. За следобяд става да се добавят плодове   chef

# 100
  • Мнения: 22
Аз вече давам сурови плодове - грозде, нар, морков (сокове), ябълки, круши, банани (настъргани)
Ние се приспиваме само със залъгалката - не знам как ще я махам след време...
Момичета какви термометри използвате. Дадохме суматалък пари за комплекта термометър биба и електронен на Авент и нищо общо не отчитат с живачния. Особено този който е биба - вечно показва 35 градуса при условие, че детето е с 37.8 примерно след ваксина. Пробвах да измеря с електронния моята температура и показва вечно е 35-36 градуса....абсурд естествено дори нормалната 36.6 не ми измерва. Какво и от къде да закупя моля за съвет. Живачни вече няма никъде Sad

# 101
  • Мнения: 1
И аз ги приготвям , като   Tsveti.

I am Ruth вие си имате вече четири зъбчета, а ние нито едно.Кога ли ще покажат и при нас  newsm78

# 102
  • Мнения: 12
аз го приспивам много лесно.
вечер баня, пижама,мляко , в чувала и в леглото, до 15минути е заспал, пее си, говори си, като замлъкне значи спи. не му седя до главата.
през деня го знам кога му се доспива и го оставям в кошарата с играчките, същата работа, докопва някоя играчка, прегръща я и започва да и пее и говори и заспива.
не съм го разнасяла, люляла и подобни, само като беше периода с колики беше по нашите ръце, иначе гледам като му дойде време за сън да е в леглото.

завиждам ти,моят заспива само на ръце с подрускване,а вечер  докато си пие млякото заспива.

# 103
  • Мнения: 2
Някоя от вас виждала ли е изобщо в БГ кисело мляко на Хип? Давате ли вече кисело мляко с бисквити?

Аз давам някой път за следобедна закуска кисело мляко 2% с настъргани или натрошени бисквитки и много малко захар - бебка много го харесва.

# 104
  • Мнения: 1
Аз вече давам сурови плодове - грозде, нар, морков (сокове), ябълки, круши, банани (настъргани)
Ние се приспиваме само със залъгалката - не знам как ще я махам след време...
Момичета какви термометри използвате. Дадохме суматалък пари за комплекта термометър биба и електронен на Авент и нищо общо не отчитат с живачния. Особено този който е биба - вечно показва 35 градуса при условие, че детето е с 37.8 примерно след ваксина. Пробвах да измеря с електронния моята температура и показва вечно е 35-36 градуса....абсурд естествено дори нормалната 36.6 не ми измерва. Какво и от къде да закупя моля за съвет. Живачни вече няма никъде Sad
   
 Питай в аптеките за галиеви термометри, аз такъв имам, като живачните е с деления. Според мен може да се разчита на такъв, тези електронните са за боклука . Wink

Общи условия

Активация на акаунт