МАРТенчето лази и крещи, пакостите почва да твори

  • 71 049
  • 511
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1
Отчет от днес: тежи 10кг., висок е 74см., прорязали са горните зъби, но не предните, а кучешките. Така в момента разполага отдолу с два предни и отгоре - с два кучешки. Направо е нелеп.
Хахха, сладур!

# 106
  • Мнения: 1
А какви бисквитки давате, някакви специални бебешки(не знам дали има такива) или обикновени ?

# 107
  • Мнения: 374
I am Ruth вие си имате вече четири зъбчета, а ние нито едно.Кога ли ще покажат и при нас  newsm78
Тези дни чух от една позната, че било уж по-добре зъбите да прорежат по-късно - по-здрави щели да бъдат. Има известна логика в това, имайки предвид, че млечните зъби също "боледуват" от кариеси Simple Smile Има и известна зависимост между прорязването на зъбите на детето ти и това кога са прорязали твоите зъби като бебе. Майка ми, разбира се, не помни за моите Mr. Green
Важното е с прорязването да започне и хигиената на зъбите. Аз я поддържах и преди това.

# 108
  • Мнения: 0
А какви бисквитки давате, някакви специални бебешки(не знам дали има такива) или обикновени ?

Аз давам бисквитките на Плазмон (бебешки са си), като се стремя да не прекалявам с тях. Колкото и да са си специално за бебета, все пак са бисквити.
Мами четох за ползите от авокадото и, че било полезно да се дава намачкато с банан или микс с круша и ябълка. Педиатърката ни каза, че бил много екзотичен плод и не е препоръчително да се дава. Но ми е интересно някоя от вас дали е давала на бебчо. Колкото до екзотичните плодове....аз давах плодовото пюре на Хип банан с манго и много се хареса.
Хубав ден от нас, гледам през прозореца слънчице грее, така че сигурно днешната разходка ще е по-приятна  Hug

# 109
  • Мнения: 22
 Питай в аптеките за галиеви термометри, аз такъв имам, като живачните е с деления. Според мен може да се разчита на такъв, тези електронните са за боклука . Wink
[/quote]
Благодаря ти, не бях чувала за тези но видях че не са скъпи ще купя Wink

# 110
  • Стара Загора
  • Мнения: 40

Важното е с прорязването да започне и хигиената на зъбите. Аз я поддържах и преди това.
[/quote]


 Какво имаш в предвид с поддържането на хигиена?Не са ли много малки за миене на зъби?Ние вече сме с 5 зъбчета.....Simple Smile

# 111
  • Мнения: 374
Малки са за четка и паста, права си. Но аз сутрин и вечер навивам по една стерилна марля около показалеца, напоена с преварена вода или разтвор 1:1 - преварена и кислородна вода. Бутам пръста в устата и обтривам зъбите, венците покрай тях, езика и каквото докопам Laughing Той е свикнал, защото го правя от няколко месеца. Дъвче марлята и се хили Mr. Green

# 112
  • Мнения: 26
запис и от нас мамчета, тук не съм писала още, имам и да изчитам 3 стр..

Спокойна вечер и усмихнати бебоци Simple Smile и тази вечер

# 113
  • Стара Загора
  • Мнения: 40
Малки са за четка и паста, права си. Но аз сутрин и вечер навивам по една стерилна марля около показалеца, напоена с преварена вода или разтвор 1:1 - преварена и кислородна вода. Бутам пръста в устата и обтривам зъбите, венците покрай тях, езика и каквото докопам Laughing Той е свикнал, защото го правя от няколко месеца. Дъвче марлята и се хили Mr. Green




Това ще го пробвам..Simple Smile

# 114
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Цитат

Важното е с прорязването да започне и хигиената на зъбите. Аз я поддържах и преди това.


 Какво имаш в предвид с поддържането на хигиена?Не са ли много малки за миене на зъби?Ние вече сме с 5 зъбчета.....Simple Smile

Ей това значи

# 115
  • Мнения: 374
Да, също нещо такова. Но и марлята върши работа. Ако детето не позволява, обаче, каквото и да е, става сложно. Важното е да се изгради навик отсега. Свикват много лесно Simple Smile

# 116
  • Мнения: 2
Благодаря много за отговорите за гриса и кисела. Утре ще пробвам едно от двете.
Относно въпроса за авокадото - аз съм абсолютно ЗА този плод , а и не само, с две ръце съм и за мангото. Аз вече пробвах да давам на Сияни и двата - страшно много и хареса. Авокадо смесих с банан и малко кърма /може и АМ/, а мангото дадох самостоятелно с малко кърма /или АМ/, защото и без това е много сладко. Малката ги хареса ужасно много и вече няколко пъти съм правила такива пюрета. Моята педиатърка е абсолютно ЗА тези плодове, защото са много полезни, пълни с много витамини и минерали. Дори прочетох, че в някои държави започват захранването с авокадо. Аз със сигурност ще продължа да й давам. Дават се в суров вид без термична обработка. Има много статии за ползите от тези плодове.

# 117
  • Мнения: 18
Привет и от нас,Марти е вече 8 кг. и 69 см.Авокадо и давам от около месец и много и харесва,само че тя предпочита да и дам парче и тя да си го дъвче определено не и харесва смесено с банан.Досега съм и давала плодови,зеленчукови пюрета и от месата пуешко,заешко и риба я пробвах преди няколко дни.Като сварих заека и дадох направо парченце месо и беше мнооого доволна Joyоще не съм и давала сирене и к.мляко мисля да пробвам тази седмица,а за пищенето и тя пищи и после се смее,не знам какво ще правя със заспиването заспива само като и дам да суче.Все още нямаме нито един зъб.

# 118
  • Мнения: 1
заспива само като и дам да суче.Все още нямаме нито един зъб.

И ние сме така.Ако намериш друг начин сподели.

Днес бяхме на консултация: 10 кг, 73 см. Това, което ме притесни е , че главичката не е пораснала от миналия месец-43.5 см е обиколката. На вашите бебчета колко см са главичките. И другото е , че пишлето все още не забелено, а уж всяка вечер по време на баня се опитваме да го забелим  Thinking Нека майките на момченца да споделят как е при тях.

# 119
  • Мнения: 374
Е, как хем опитвате, хем не е забелено? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт