Бебе плаче, когато майка му пее песен

  • 10 119
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 352
Е, не за кеф и гавра естествено, просто да го покаже, като маймунка на синджир Tired
Е, ако го разхождаше с каиш за прохождане, щеше да е напълно нормално - боли я кръста, трябва да се щади  Laughing

# 61
  • Мнения: 1 040
Хора,детето не изглежда да плаче,защото го натъжава или го мъчи майка му, а защото е почувствало песента с душата си,като голям човек,сякъш наистина разбира какво пее,
странна му работа.
Обаче ако аз си видех с такава муцунка бебетата,щях да се разрева на 100%,
а тя с гласа си не показва някакво особено вълнение.Потвърждава ми впечатлението за всички западнячки,че са по-малко емоционално обвързани с децата си,не са като нас.
Затова и със спокойна душа си казават "чао" като станат на по 18-т и решат да напуснат дома.

# 62
  • София
  • Мнения: 695
Почетете онези сериозни книги за произход на човека, после малко за уменията на бебетата да изразяват/контролират емоциите си и после се умилявайте от глупостта на майката.

Октопод с рокля, моля за препоръки/ заглавия на такива книги. Може и на лични. Благодаря   bouquet

# 63
  • Мнения: 4 120
 Милата душица, как не го гушна да го успокои...

# 64
  • Мнения: 980
Веднъж мъжът ми ме завари да пея на детето и попита дали съм опитала първо с добро.


 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Това ме изкефи.

Възможно е просто да му се струва страшен този 'вой' . 

Имаме един съсед с пинчер. Като започнат да бият църковните камбани и пинчера всеки път започва да вие, ама много страшно. Веднъж го питах защо така вие това псе като чуе камбаните, каза, че от този звук го боляли ушите и затова.  Joy
Ама виж, как не сме се сетили да го снимаме и да го нагласим в тубата като 'Кучето-Ангел, което започва да пее щом чуе църковни камбани.   Whistling

Иначе бебетата ги плашат всякакви дреболии и обратното.
Моя например крещеше като видеше да отвивам алуминиево фолио.
А на 3/4 месеца се кискаше уникално сладко, когато някой закопчаваше или откопчаваше цип.... Кикотеше се до посиняване, с глас.

# 65
  • Мнения: 3 634
Октопод с рокля, моля за препоръки/ заглавия на такива книги. Може и на лични. Благодаря   bouquet

"Произход на видовете" от Чарлз Дарвин.
Малкото качествено, което съм попадала на български език за еволюцията на човека и приматите. Ще се изненадаш колко общи неща имаме.
На английски има колкото искаш за това, както и за microexpression.

Скрит текст:
В книгите за отглеждане на деца няма почти нищо писано за основни неща от съществуването на децата под 1 година. Например никак нямаше да е лошо в "бестселърите" за отглеждане да бяха написали, че лилавата кожа най-често е признак за задавяне/задушаване/кислородна недостатъчност, а не да пищя и да се чудя защо новороденото ми е като патладжан. Пак там могат и да обяснят на майките как да тълкуват емоциите защото както по-късно се оказа моето дете има висок диоптър, с който вижда само цветни петна и не може да се каже, че усмивката му е била израз на удоволствие от новата играчка, която съм му въртяла пред лицето. Сега ми е ясно, че просто е реагирал на моето гордо въодушевено скимтене и е гледал света с ушите си цели две години.

# 66
  • Мнения: 379
Това бебе се плаши като види отворената уста на майка си. Докато човек пее прави невероятни гримаси, но му е интересен звука и затова слуша и милото не знае какво да прави... Laughing. Тази майка да спре да шашка малкото човече и да си му пее на бебешки...

# 67
  • Мнения: 733
Не е до гримаси. Моите не са плакали на песни, въпреки ужасните ми вокални способности, но племенницата ми плачеше на "Мила , моя мамо" . На други песни не плачеше. Но на тази, независимо дали я пее майка ѝ или я слуша на CD, си плачеше със сълзи, дори и след като спре песента. Има чувствителни деца, които улавят емоциите на музиката.

# 68
  • Мнения: 3 634
"Мила моя мамо" тъжна песен ли е? Я си припомненте текста!

# 69
  • Мнения: 733
Не казвам, че е тъжна, а и тя едва ли разбираше текста (беше около 1-2 год.) Мелодията явно въздейства и то не на всеки.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Моето дете като по-малко също не харесваше тази песен (мелодия) и казваше "Не". Сега също има песни, които не иска да му пея, а други - които иска да повтарям по 5-6 пъти.

# 71
  • Мнения: 1 615
Моята дъщеря е на 12 близо и продължава да се натъжава от по-нежните мелодии на иначе съвсем нетъжни песни. Не говорим за език, който не разбира. Намира ли мелодията за тъжна, изобщо не слуша думите Simple Smile Но като бебе мого се радваше на ужасяващото ми пеене, което дори и родителите ми никога не са изтрайвали Simple Smile И досега си остава мой единствен и непоколебим фен Simple Smile
А клипа не съм гледала, защото самата идея за подобна "новина" ми се стори нелепа. Сума време изскачаше като водеща в Яху (???)

# 72
  • София
  • Мнения: 15 489
Wilma Flintstone, изгледай го, много е сладко!

# 73
  • Мнения: 21 649
  Много странно. Не мисля, че бебето е трогнато и очаровано, просто жално плаче.
  Явно нещо в гласа, гримасите, или самата песен на майката го натъжава.
 
   А може наистина да бели лук под носа му.

# 74
  • София
  • Мнения: 695
Октопод с рокля, моля за препоръки/ заглавия на такива книги. Може и на лични. Благодаря   bouquet

"Произход на видовете" от Чарлз Дарвин.
Малкото качествено, което съм попадала на български език за еволюцията на човека и приматите. Ще се изненадаш колко общи неща имаме.
На английски има колкото искаш за това, както и за microexpression.

Скрит текст:
В книгите за отглеждане на деца няма почти нищо писано за основни неща от съществуването на децата под 1 година. Например никак нямаше да е лошо в "бестселърите" за отглеждане да бяха написали, че лилавата кожа най-често е признак за задавяне/задушаване/кислородна недостатъчност, а не да пищя и да се чудя защо новороденото ми е като патладжан. Пак там могат и да обяснят на майките как да тълкуват емоциите защото както по-късно се оказа моето дете има висок диоптър, с който вижда само цветни петна и не може да се каже, че усмивката му е била израз на удоволствие от новата играчка, която съм му въртяла пред лицето. Сега ми е ясно, че просто е реагирал на моето гордо въодушевено скимтене и е гледал света с ушите си цели две години.

Много ти благодаря!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт