Красотата на земята сме събрали в цветята! Есен-Тема63

  • 35 748
  • 731
  •   1
Отговори
# 435
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 862
...
Добри, тези двечките какво са? Газании...
...
 

аха Simple Smile цяло лято се чудиха да живеят ли или да съхнат, а сега се разцъфтели, че и пъпки имат  Hug

# 436
  • Бургас
  • Мнения: 204
Нели,щом има и листенца,действай PeaceЗа другото благодаря!Ще покажа.
Хекси,ако намериш снимки ще ми е интересно да я видя.Пак премеждия сте имали  Sad
Всичко ни е с подръчни и природни материали  Mr. Green рециклирах и една бутилка от газирана вода за елхата Laughing картон,бамбукови пръчки,къщата е облечена от разглобена шишарка домашна реколта   Wink Идеята е да е ръчно изработено,макар да се допускали и готови купени фигурки.
Днес ми хрумна идея за шейна и елен,ама май няма да има място пък и ще се вкарам във филм,не мисля,че мога да се справя с елена.

Аз май ще отложа прибирането на цветята за понеделник,днес беше доста топло,ще видя утре как е и ще решавам.
И аз имам две газании,ама едната я изтървах за снимка а другата още не се е отворила.Ще ги погледна утре.

# 437
  • Мнения: 1 705
Ще потърся но утре ще сега съм на Вики на компютъра и нямам никакви снимки.
Шейната я сглоби от три кори от дърво, а елена от ролка от тоалетна хартия. Има в Крокотак идея и му сложи нещо отгоре. ooooh! Ужасна съм, знам, но покрай Вики мисля и аз само с естествени материали нещата. Супер е всичко. Сега ще погледна дали не съм качила нещо онлайн.

# 438
  • Мнения: 1 826
Само казвам дзак-да знаете ,че ви чета,но не ми се пише днес.
Лека и спокойна вечер!!! Hug  bouquet

# 439
  • Пловдив
  • Мнения: 984
Момичета, надявам се да приемате нови любителки на цветята, защото аз редовно надничам в темата.Даже си откраднах идейката за парника за сентполии, но имам няколко въпросчета.Това са моите цветенца, които си захванах лятото.Казаха ми обаче да им късам листенцата, за да могат да цъфтят.Според вас, много ли са нагъсто листенцата, защото на мен все ми е жал да ги чупя, толкова са нежни?

Ето и една с цветче, но само едно Sad

Ето го и парникът.Мисля, че се получи, но сега, като чета denima, мисля, че май навлажних в повече почвата newsm78

Желая на всички топъл и спокоен ден!

# 440
  • Schwarzwald
  • Мнения: 17
daskal77, добре дошла !
Късай само листенцата, които са пожълтели и са отдолу, те по принцип са най-старите. Така не взимат от силата на растението.
(По принцип се късат цветовете, за да не взимат от силата на растението, а не листенцата Simple Smile )

На първата снимка ми се струва, че в саксийката са повече от едно коренчета. Раздели ги, така ще дишат спокойно. И ще цъфнат Simple Smile
Успех ти желая!

# 441
  • Бургас
  • Мнения: 204
Привет!
daskal77, добре дошла и от мен!
Днес успях да хвана газанията Mr. Green и червеното коледниче вече е разцъфнало както трябва.

http://media.snimka.bg/s1/2912/032067918.jpg?r=0
газанията е малко мършавичка ама то много мрачно,макар и топло

кученцата и те продължават да цъфтят

Отложих прибирането за утре,то не,че знам къде ще ги сместя ама ще трябва.
Да покажа и днес докъде стигнахме с къщата.
Скрит текст:

Днес решихме да има и река,остана снега да нанесем и някаква украса на оградката,малко променихме първоначалните планове,но вече всичко е сглобено.Ако забелязвате има и зелении,нали се сещате ако беше лятна какво щеше да има на верандата hahaha
линк към албума,снимките от днес,от тази до края
http://denima75.snimka.bg/hobby/suveniri.723678.32067913

# 442
  • Мнения: 940
Изма, аз ли недовиждам, но ми се струва,че е друго.

Слагай очелките, Sunglasses същото е, ходих днес в магазина да проверя. Било вариант за вътре Wink

Денима, къщата е много сладурска Peace Не знам какво търпение имаш да сглобяваш толкова малки елементи Crazy
daskal77 wavey

За да не съм без снимка ще ви покажа компютърното ми ъгълче Grinning Тази папрат расте със скоростта на светлината, а е в много малка саксия. Чудя се дали да я пресаждам newsm78

# 443
  • Мнения: 11
Добро утро! Как сте днес, в това студено утро?
Аз в събота прибрах на стълбищната площадка мушкатата, зокума и други цветя от терасата, а бабите - комшийки, все доброжелателки, едната вика " ще измръзнат" и то няколко пъти като ме види,другата, "ще откраднат". А аз реших временно там да ги държа, а преди да паднат големите студове ще ги прибера при другите в таванската стая. Обаче сега ми е жал все още да ги крия, голямото мушкато ми е с два големи цвята, даже малкия обърна внимание, колко са големи цветята, едното било като дърво ми вика,"значи се грижеш за тях добре" Laughing, така украсено стана на стъбищната площадка,обаче бабите Confused Направих и аз парник един с пласмасово шише, а другия просто метнах една пласмасова чаша отгоре, обаче сякаш ме е страх да не изгние листото, нали няма такъв вариант?
Добре дошли на новите цветарки, и аз съм отскоро, без да съм платила цветен данък, пак ми е хубаво тук и не мога да се стърпя да не похваля всички тук, колко сте положителни, освен че пълните душата с красоти.
Девичка, успех на новата работа, а малката е голяма красавица, пу-пу, като принцеса от приказка.
Денима, страхотно творение, браво, как ви се раждат тези идеи, колко е пипкаво само, много ми харесва.
Приятен ден!!!!!!!!!!

# 444
  • DE
  • Мнения: 971
Хоп-троп, стана студено и се изпокрихте под юрганите

Денима, това кичестето кученце много ми харесва!
Чудесно сте се справили с къщичката. Трябват фантазия и сръчни ръце-аз и двете ги нямам Embarassed
Добри, зачудих се ,че вече е доста студено. Опитах се и аз с газании, но не можах да захвана.
zoiadani, нищо няма да им стане на мушкатата като са вътре. Бабите нека си приказват.
Лошо е когато има кой да чупи и краде. Ей, не мирясаха значи Twisted Evil
Изма, нямам очки още бе-виждам у тъмното като невестулка hahaha
Чукнах да го търся в гуглето, но ми се показаха само иглолистни Embarassed
Папрата-спокойно можеш да пресадиш в по-голяма саксия. Аз дори махах доста нови издънки и корени, че беше доста набуяло. Подстригвам(скъсявам) листата с ножица, като почнат много да се издължават.

Тази сутрин имаше слана и гледам на места по тревата където е сенчесто има още скреж.
Покрила съм с борови клонки и загърлих с платна розите вчера.


# 445
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Минавам набързо да се похваля, че не търпи сърце - днес ми е цветно  Heart Eyes
Отвори ми се първи цвят на бялата ванда, която Боян ми подари за миналия РД и открих един сочен, вече оформил пъпки, цветенос на един от цимбидиумите  bowuu

# 446
  • София
  • Мнения: 25 103
denima, много майсторски направено! Браво!  smile3501  Сътворили сте къщичка - мечта!

# 447
  • Бургас
  • Мнения: 204
Къде се губите,вчера цял ден надничам и никой няма Sad
Аз и днес не прибрах цветята,дано утре не осъмна със сняг Laughing в момента сме на отворена врата.
Завършихме и къщичката и до края на седмицата ще я носим.
http://denima75.snimka.bg/hobby/suveniri.723678.32076570
Кучо,честити ти цветове и цветоноси!

# 448
  • Мнения: 1 826
denima страхотна се е получила къщичката-браво!!!  bouquet
ku4o честито нови красоти,ще чакам да ги видя!!! Heart Eyes
Izma много хубаво кътче си си направила! smile3501
Лека и приятна вечер!!! Hug Heart Eyes

# 449
  • Мнения: 14 950
Браво,Кучо!
Покажи ни Вандата ,ако можеш. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт