Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 24

  • 59 340
  • 764
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 951
Момичета, не знам - аз ли не мога да кажа какво питам, или вие не можете да ме разберете  Laughing Laughing - аз инхалатор имам (Микролайф, и е супер), питанката ми беше конкретно за SANITAS, защото моята приятелка търси възможно по-евтин инхалатор  Peace Както и да е, няма значение  Sunglasses

# 706
  • Мнения: 5 234
И ние имаме този.
Чудя се - при вас закача ли се чашката на инхалатора /както е на картинката/, защото при нас не /или аз не знам как да стане/.  newsm78

# 707
  • Мнения: 2 494
И ние имаме този.
Чудя се - при вас закача ли се чашката на инхалатора /както е на картинката/, защото при нас не /или аз не знам как да стане/.  newsm78
Същият е, да закача се, аз откакто разбрах много се улесних, ами тя отдолу е изрязана и просто закачаш на кукичката  Peace

# 708
  • Мнения: 170
Момичета,при нас се случва нещо странно и не знам вече какво да си мисля и как да се оправя ,звънях на пулмоложката,но тя е в чужбина и сега трябва да разчитам на педиатъра,но все пак не е пулмолог и затова много ви моля за помощ! Бяхме със спазъм до миналия петък и на инхалации с пулмикорт и вентолин. Спряхме ги и във вторник през нощта започна кашлица и повърна храчки. Заведохме го в спешното,доктора каза,че има съвсем леко  свиркане от зад и леко удължено издишване,но не било точно спазъм и да направим инхалации с вентолин. Направихме я,малкият се успокои и заспа. На другия ден го слушаха и сутринта и вечерта без да правим инхалации и си беше добре,с чисто дишане и си изкара спокойно и нощта. Да,но снощи пак същата история и след инхалация и повръщане на храчки се успокои и днес пак не спирка.  Можете ли да ми кажете какво е това,според педи не било астма,след като спира да свири само след една инхалация и се отделят толкова много храчки. Моля ви,кажете какво мислите,че докато се върне пулмоложката ще се побъркам!!!

# 709
  • София
  • Мнения: 1 079
Момичета,при нас се случва нещо странно и не знам вече какво да си мисля и как да се оправя ,звънях на пулмоложката,но тя е в чужбина и сега трябва да разчитам на педиатъра,но все пак не е пулмолог и затова много ви моля за помощ! Бяхме със спазъм до миналия петък и на инхалации с пулмикорт и вентолин. Спряхме ги и във вторник през нощта започна кашлица и повърна храчки. Заведохме го в спешното,доктора каза,че има съвсем леко  свиркане от зад и леко удължено издишване,но не било точно спазъм и да направим инхалации с вентолин. Направихме я,малкият се успокои и заспа. На другия ден го слушаха и сутринта и вечерта без да правим инхалации и си беше добре,с чисто дишане и си изкара спокойно и нощта. Да,но снощи пак същата история и след инхалация и повръщане на храчки се успокои и днес пак не спирка.  Можете ли да ми кажете какво е това,според педи не било астма,след като спира да свири само след една инхалация и се отделят толкова много храчки. Моля ви,кажете какво мислите,че докато се върне пулмоложката ще се побъркам!!!
Аз бих се заела с хремата, капки за нос, коларгол, антибиотични, ако има жълто-зелен секрет. Инхалациите помагат и за нослето, нашият небулизатор има накрайник и за носа.
Кашля от въпросните храчки, които му пречат на гърлото, щом след като повърне - няма кашлица, то тя за мен не идва от нищо друго.Peace При моето дете това се случваше често, особено като по-малък.
И при него според мен, проблемите са от носа и 'лошото' гърло:ooooh: пак сме с хрема днес, надявам се да го оправя и за празниците да не е отново болен. Изкара точно 4 дни здрав #Crazy

# 710
  • Мнения: 170
Vikute , благодаря ти много за отговора ,но ние в сряда бяхме на УНГ и той каза,че нямаме секрет в носа, според педи също и затова тя каза,че е с трахеит   Rolling Eyes

# 711
  • София
  • Мнения: 1 079
Vikute , благодаря ти много за отговора ,но ние в сряда бяхме на УНГ и той каза,че нямаме секрет в носа, според педи също и затова тя каза,че е с трахеит   Rolling Eyes
Пробвай тогава само гърлото да лекуваш, пак с инхалации, влажен въздух, друго - не знам. Зная как се лекува гърлото - сливици и пр., ама ларингитите са ми неясни Embarassed
Може би това дишане се чува точно от трахеята? newsm78
Моето детенце е много често с ларинготрахеит, но винаги започва с хрема, за това винаги започвам с носа Peace

# 712
  • Мнения: 5 234
Пробвай тогава само гърлото да лекуваш, пак с инхалации, влажен въздух, друго - не знам. Зная как се лекува гърлото - сливици и пр., ама ларингитите са ми неясни.
Как се лекува гърлото???
Голямата, ако и погледна гърлото с фенерче - лошо ми става  ooooh! - зачервени дъги, прозрачни топчета, нагънати сектори, а тя не се оплаква от нищо, нито я боли, ама ми се иска нещо да й приложа като лечение, за да не се влоши положението. Приемам съвети.  Praynig

# 713
  • София
  • Мнения: 1 079
Пробвай тогава само гърлото да лекуваш, пак с инхалации, влажен въздух, друго - не знам. Зная как се лекува гърлото - сливици и пр., ама ларингитите са ми неясни.
Как се лекува гърлото???
Голямата, ако и погледна гърлото с фенерче - лошо ми става  ooooh! - зачервени дъги, прозрачни топчета, нагънати сектори, а тя не се оплаква от нищо, нито я боли, ама ми се иска нещо да й приложа като лечение, за да не се влоши положението. Приемам съвети.  Praynig
Не съм лекар, но съм страдала много от болно гърло, лекувах ангина, продължила 2 месеца и се оказа, че всъщност нямам лигавица, унищожена е от лекарствата. За това се лекувах една година - с ограничение на храни, разраняващи гърлото, без горещи и студени напитки, без газирани. Приемах тонзилотрен в продължение на 3 месеца по схема.  TiredЗакрепих се, от тогава минаха няколко години, но все още, ако пия студено, газирано, спя на сух въздух, гърлото сутрин ме стяга и боли Close, после отшумява.
На детето давам лимфомиозот, защото го препоръчват за профилактика и следоперативно лечение за трета сливица, пил е и Калциев глюконат - това лично аз не разбирам дали помага.
Когато говорим за ларингитни състояния - предполагам водещата е лигавицата, не толкова сливиците. При всички случаи е добре овлажнен въздух.  PeaceПри мен имаше резултат гаргари с лимонов сок, прополис, има и едно лекарство - пак за гаргари на основата на прополиса newsm78, това поне седмица, но е трудно приложимо при деца. Да не говорим, че при хора с алергии е невъзможно.

# 714
  • Мнения: 1 351
При нас излезе алергия само към картоф и лешник и то във много ниска степен . Изписаха ни Назонекс , защото имаме набъбнала лигавица.

# 715
  • Мнения: 4 076
При нас излезе алергия само към картоф и лешник и то във много ниска степен . Изписаха ни Назонекс , защото имаме набъбнала лигавица.

клемче, това с какъв тест се разбира?
Извинявам се, ако задавам често дискутирани въпроси, на мен са ми правили кожен тест, но педиатърката каза, ме не е препоръчително преди 5 г. възраст. Зная, че има и кръвен тест, той на какъв принцип е?

Много неприятно за алергията към картоф (защото в ДГ го има почти всеки ден), но пък добре, че е в ниска степен.

# 716
  • Мнения: 1 351
При нас излезе алергия само към картоф и лешник и то във много ниска степен . Изписаха ни Назонекс , защото имаме набъбнала лигавица.

клемче, това с какъв тест се разбира?
Извинявам се, ако задавам често дискутирани въпроси, на мен са ми правили кожен тест, но педиатърката каза, ме не е препоръчително преди 5 г. възраст. Зная, че има и кръвен тест, той на какъв принцип е?

Много неприятно за алергията към картоф (защото в ДГ го има почти всеки ден), но пък добре, че е в ниска степен.
Правихме точно кръвен тест - скъпичък е 96 лв , изразява се в това че се взима венозна кръв от детето и след два дни теста е готов. Колкото пъти ходим все правят кожни / на половината са по- ефтини / , ама дечицата се разстройват защото не трябва да мърдат , за да не се слеят капките със алергените, което за тях си е живо изпитание . Освен това реагират на момента и ги сърби ръчичката , а не трябва да пипат. Интересното е че синът ми обожава пържени картофки , а и картоф се слага на всичко почти / супи , манджи......- сега какво ще обяснявам във градината и какво ще му дават някой буламач сигурно ......, а пък лешниците ги има във всички шоколади или следи от тях / така пише навсякъде/ . Но поне няма алергия към полени , мухъл /макар че се убостря от мъгла астмата , а може и от промяната на атмосверното налягане да е / ....няма към акари , домашен прах , което е най- разпространено.

# 717
  • Sofia
  • Мнения: 233
Клемче, колко е резултата за картофа и лешника? При сина ми, на единия тест излезе към белтъка на кравето мляко 0.47, при норма 0,35. А на втория, беше отрицателен. И аз давам мляко. Но все се чудя, дали не греша newsm78

# 718
  • Мнения: 1 351
Клемче, колко е резултата за картофа и лешника? При сина ми, на единия тест излезе към белтъка на кравето мляко 0.47, при норма 0,35. А на втория, беше отрицателен. И аз давам мляко. Но все се чудя, дали не греша newsm78
....0,36 и на двата ...

# 719
  • Sofia
  • Мнения: 233
Вие още по- на границата и от нас. За колко време ще ги избягвате? Какво ви препоръчаха? Защото ние имаме към яйчен белтък и жътлтък и ни казаха, диета 6 месеца и после пак тест.

Общи условия

Активация на акаунт