Здравейте , мами ! Grinning
Аз съм дипломиран хомеопат и се надявам да съм полезна с малко информация по въпроса .
Напоследък доста се ровя по темата , тъй като и на мен ми предстои .  Arnica montana не е за порезни рани / за тях е Staphysagria / , а изобщо за травматичния шок , който преживява организма в резултат на раждането . В този случай е по-показана при нормално раждане , но тъй като има много силни кръвоспиращи и антисептични свойства се дава и при секцио . Важно е обаче потенциите / т. е. силата на лекарството / да не са прекалено ниски . Ползва се 200 С два дни преди операцията , както и след нея при необходимост / болки , дискомфорт / на 3 часа по няколко капки под езика/ важно е шишенцата да се раздрусват в дланта на ръката около 20 пъти преди всеки прием ! / .
 За по-бързото заздравяване на шевовете , за предотвратяване на " сълзене " от тях , както и за преодоляване на травмата от среза - Staphysagria 200 С , също на 3 часа първият ден и по два пъти дневно в следващите 2-3 дни.
Хомеопатията с нищо не "товари" организма и не пречи да се взима и с болкоуспокояващите , които дават в болницата / просто ще ви дават по-малко или изобщо няма да се наложи / . Това са изпитани лекарства за такива нужди и не е необходима специална консултация с хомеопат . Освен това на " Чаталджа " 13 / хомеопатичната аптека / се предлага комплект от лекарства при раждане , в който точно е описано как и кога да се ползват . Там ще намерите лекарствата в нужните потенции , в течна или гранулна форма .

Успех на всички , на които им предстои  раждане- леко и безпроблемно !  bouquet