раничка на шийката на матката

  • 2 927
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
аз пак да питам, значи вчера ми свърши и вече може ли да имам полов контакт, че моя полудява или да изчакам още няколко дни?само да кaжа, че това ми е менструацията след горенето на раничката.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
аз пак да питам, значи вчера ми свърши и вече може ли да имам полов контакт, че моя полудява или да изчакам още няколко дни?само да кaжа, че това ми е менструацията след горенето на раничката.

Може, може, действайте!  Flutter

# 17
  • София
  • Мнения: 6 260
на мен не ми правиха никакви изследвания преди горенето това много ли е лошо?

Дали е лошо или не не знам, в смисъл никога не съм можела да отговарям на подобни въпроси  Thinking  Но по принцип като има раничка на шийката на матката, задължително се взима цитонамазка, за да се провери евентуално за изменени клетки. Бих те посъветвала да си направиш профилактична цитонамазка, нищо че раничката вече е изгорена. И не се шашкай, защото всяка втора жена има или е имала раничка и за щастие обикновено не е нищо сериозно. А мама Бени е абсолютно права, че не трябва да се отнасяме несериозно към подобни проблеми, за да не си имаме неприятности по-късно!

# 18
  • Мнения: 76
Аз пък искам да попитам, с направление колко се плаща за горенето, защото в майчин дом ми казаха, в зависимост от големината и цената -между 50-70 лева. Много ми се виждат, при положение че е възможно да се появи отново. Но частна клиника големи цени. Мисълта ми беше с колко по- ниска е цената ако те изпрати джи пи-то  newsm78

# 19
  • във фурната
  • Мнения: 596
Нормално е! Зависи колко дълбоко е горена и колко е била голяма. На мен ми я горига доста дълбочко и имах течение до ментруацията след манипулацията. Ако и след това пак имаш кървене и течение - беж на доктор. То всъщност се ходи на профилактика на втория цикъл след горенето (т.е. веднага след втората менстуация)...
И при мен беше така Simple Smile

# 20
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Искам да попитам ,тези на които им е горена раничка на шийката на матката, боли ли самата манипулация по горенето? Преди 2 месеца ми откриха такава раничка, гинеколожката ми даде лекарства и каза,че нямало нищо притеснително след като си изпия лекарствата,можела да изчезне,което много ме съмнява да стане.Края на месеца ще ходя пак на преглед и искам да знам,ако се наложи все пак да се гори,как е по-добре да стане това, с лазер,с ток или с....?

# 21
  • Мнения: 1 734
Аз пък искам да попитам, с направление колко се плаща за горенето, защото в майчин дом ми казаха, в зависимост от големината и цената -между 50-70 лева. Много ми се виждат, при положение че е възможно да се появи отново....

Че защо да се появява отново. Ако манипулацията се направи както трябва не би имало причина да се появява. Профилактично препоръчват цитонамазка веднъж годишно и това е

# 22
  • Мнения: 6 417
Всяка раничка на шийката на матката ли трябвада се гори, защото преди 5 г. лекарката ми каза, че имам такава, но нищо повече.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 260
Всяка раничка на шийката на матката ли трябвада се гори, защото преди 5 г. лекарката ми каза, че имам такава, но нищо повече.

Не, не всяка, но трябва да се следи от гинеколог. Има ранички, които изчезват сами, а и такива, които си стоят без да се променят дълго време. Задължително е да се прави цитонамазка веднъж годишно.

# 24
  • Мнения: 11 315
ХОДЕТЕ НА ЛЕКАР И НЕ ОТЛАГАЙТЕ! От време на време има бум на ранички и обяснението на лекарите е - "Вероятно от Чернобил".  Рутинна практика е да се горят, но не го правете при непроверен лекар.
Eй това обяснения ще ме побърка от смях. Като че ли не знаят, че ерозиото се предизвиква също от папилома вируса.
Затова, че е рутинна практика да горят- да, ама май само в България вече.
Аз в момента също имам, следят ме на всеки 3 месеца контролна цитонамазка и  терапията е само вагинални таблетки Вит. С.
Имам една приятелка в България, та и препоръчах да си слага такива, а тя след разходка по аптеките, ми сподели, че не е могла да намери.
Вие търси ли сте такива, има ли изобщо гинеколог, който препоръчва подобно лечения на раничките?

# 25
  • Мнения: 1 798
Мирисът  е съмнение за инфекци, МБ и хламидия ще изяснят проблема.
Гориха ми раничка, имаше воднисто течение/чисто , без мирис/ около 2 седмици.Контроли правя на 3 месеца.След последната добра, минах на 6 месеца.
С направление не се плаща.

Общи условия

Активация на акаунт