Майчинство за безработни 3

  • 147 139
  • 558
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 265
Е нали все пак имам трудов стаж, и то 8 години! А ако започна сега работа, в момента съм бременна в 6 г.с. ще имам ли право на платено майчинство?

# 271
  • Мнения: 2 200
Е нали все пак имам трудов стаж, и то 8 години! А ако започна сега работа, в момента съм бременна в 6 г.с. ще имам ли право на платено майчинство?

Да.

# 272
  • Мнения: 13
 :1stroller:Bremena sym i termina mi  za mai mesec,izchtetoh dosta info,no kato moq sluchai ne sreshnah v Bylgariq imam samo 2 meseca staj,a ostanaliat mi e samo ot chujbina(Angliq) s prekysvanen tezi 12 meseca za koito se govori kato staj gi imam,vyprosyt mi e she poluchavam li obeshtitebie,tyi kato v momenta sym zapisana i v borsata za vzimane na parichno obeshtitenie kato bezrabotna.Kakvo trqbva da napravq za da mi priznaqt staja v Angliq,xa da imam 12 meseca staj kolkoto e minimuma i da vzimam normalno obeshtitenie?
________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: нд, 02 ное 2014, 00:14 от AnMary

# 273
  • Мнения: 18
Здравейте! Имам приятелка която е бременна в четвъртия месец, но няма никакъв трудов стаж, въпроса ми е сега ако започне работа ще получи ли някакво майчинство или ще си остане със социалното?

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Имам приятелка която е бременна в четвъртия месец, но няма никакъв трудов стаж, въпроса ми е сега ако започне работа ще получи ли някакво майчинство да,ще започне,но след като направи 12 м осиг стаж през живота си. или ще си остане със социалното? докато направи стажа и ако дохода на човек е под 350 лв бруто,има право на социално майчинство 100 лв на месец.Също помощ за бременност 150 лв 45 дни преди термин

# 275
  • Мнения: 29
Зравейте,моят въпрос е следният:На договор съм по заместване на титуляр,който е в майчинство,ако през това време забременея и изляза в болничен и после в майчинство могат ли да ми прекратят дооговора ако все още титуляра не се е върнал?(в тази фирма съм от 2 год. и имам трудов стаж 6 год общо)Много благодаря!

# 276
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Зравейте,моят въпрос е следният:На договор съм по заместване на титуляр,който е в майчинство,ако през това време забременея и изляза в болничен и после в майчинство могат ли да ми прекратят дооговора ако все още титуляра не се е върнал?(в тази фирма съм от 2 год. и имам трудов стаж 6 год общо)Много благодаря!

На друго основание, би могло.

# 277
  • Мнения: 19
Здравейте!Нова съм във форума и не мога да се оправя все още с намирането на темите и изобщо в сайта.Днес ще се ровя доста в него! Та моят въпрос относно майчинството. Бременна съм във 2 месец (от доста време чакане) ,студентка задочно обучение 3 година към РУ,безработна съм  Sad (нямам никакъв стаж) както и никакви платени осигуровки откакто съм завършила  Embarassed ! Работих в едно училище за кратко-за различно време,кой когато се сетеше да ме викне и оттам имам за тези 3 години(грубо казвам 3) няколко месеца платени осигуровки(например за 2014само февруари ми е платен,когато съм била за кратко на работа) и не знам дали някъде в НОИ се знае,че имам там някакъв си един месец стаж,но както и да е.Основният ми въпрос е -терминът ми е на 26 юли ,2015 г,какво да направя ,за да получавам 2 години майчинство?свекърва ми работи в шивашки цех и може да ме назначи на ТД и ако стане номера колко време трябва да изплащам осигуровки към фирмата? Благодаря предварително за отделеното време! Hug

# 278
  • Мнения: 11
Здравейте, родих през 05.14 .взивам соц.майчинство . Имам през целият ми живот 3м стаж. Какво мога да направя за да взимам и втората година майчинство от НОЙ? Има фирма която може да ме назначи но ТД и в момента, НО какво става с соц.майчинство спират ли го ? Ще направя 12м.тр.стаж ако започна от 01.15 чак 09.15 детето ми в този момент ще е на 1г и 4 м. .от кога до кога ще взимам майчинство от Ной в този случай?

# 279
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, родих през 05.14 .взивам соц.майчинство . Имам през целият ми живот 3м стаж. Какво мога да направя за да взимам и втората година майчинство от НОЙ? Има фирма която може да ме назначи но ТД и в момента, НО какво става с соц.майчинство спират ли го ? Ще направя 12м.тр.стаж ако започна от 01.15 чак 09.15 детето ми в този момент ще е на 1г и 4 м. .от кога до кога ще взимам майчинство от Ной в този случай?

В две различни теми питаш едно и също,отговаряме ти.Но да питаш същото в трета тема .............

# 280
  • Мнения: 11
Здравейте, родих през 05.14 .взивам соц.майчинство . Имам през целият ми живот 3м стаж. Какво мога да направя за да взимам и втората година майчинство от НОЙ? Има фирма която може да ме назначи но ТД и в момента, НО какво става с соц.майчинство спират ли го ? Ще направя 12м.тр.стаж ако започна от 01.15 чак 09.15 детето ми в този момент ще е на 1г и 4 м. .от кога до кога ще взимам майчинство от Ной в този случай?

В две различни теми питаш едно и също,отговаряме ти.Но да питаш същото в трета тема .............
Извинявам се за което, искам да разбера повече.Може и някой друг да се включи с мнение ... Като не съм се интересувала когато трябва сега си патя Simple Smile

# 281
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Здравейте!Нова съм във форума и не мога да се оправя все още с намирането на темите и изобщо в сайта.Днес ще се ровя доста в него! Та моят въпрос относно майчинството. Бременна съм във 2 месец (от доста време чакане) ,студентка задочно обучение 3 година към РУ,безработна съм  Sad (нямам никакъв стаж) както и никакви платени осигуровки откакто съм завършила  Embarassed ! Работих в едно училище за кратко-за различно време,кой когато се сетеше да ме викне и оттам имам за тези 3 години(грубо казвам 3) няколко месеца платени осигуровки(например за 2014само февруари ми е платен,когато съм била за кратко на работа) и не знам дали някъде в НОИ се знае,че имам там някакъв си един месец стаж,но както и да е.Основният ми въпрос е -терминът ми е на 26 юли ,2015 г,какво да направя ,за да получавам 2 години майчинство?свекърва ми работи в шивашки цех и може да ме назначи на ТД и ако стане номера колко време трябва да изплащам осигуровки към фирмата? Благодаря предварително за отделеното време! Hug

Нужно е да имаш 12 месеца осигурителен стаж изобщо в живота си.

# 282
  • Мнения: 19
Здраяейте отново! Сега четох нещо за това,че борсата се считала за трудов стаж,но кага?-когато ти изплащат от там обезщетение или? на мен лично нищо не ми се изплаща,а всеки месец се подписвам като безработна.Ако някой е запознат ще съм благодарна за отговор! Simple Smile

# 283
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Здраяейте отново! Сега четох нещо за това,че борсата се считала за трудов стаж,но кага?-когато ти изплащат от там обезщетение или? на мен лично нищо не ми се изплаща,а всеки месец се подписвам като безработна.Ако някой е запознат ще съм благодарна за отговор! Simple Smile

Признава се за осигурителен стаж за пенсия / а не а трудов стаж / времето, в което безработното лице е получавало обезщетение за безработица.

# 284
  • Мнения: 30
Здравейте!
Сигурно всички знаете за промените в закона за майчинството- да се изчислява 24 месеца назад.
Аз съм бременна в 4ти месец, започнах да се осигурявам преди 3 месеца(това ми е единствения стаж ), но сега въпроса ми е щом майчинството се изчислява въз основа на доходите от 24 месеца- има ли смисъл аз да продължа да се осигурявам?
Или накратко 12 месеца осигуровки няма да ми осигурят майчинство през 2рата година?
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт