Майчинство за безработни 3

  • 147 173
  • 558
  •   1
Отговори
# 405
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Какъв договор при положение, че детето е родено? Не съм бременна, а родила вече! Декларациите ще се подпишат стига да е възможно. Да не съм през света? За пътуване чувала ли си?

Явно си наясно със ситуация и нямаш нужда от нашите съвети !

# 406
  • Мнения: 2 200
Здравейте! Споделям ви ситуацията ми и моля някой ако е наясно да пише. Живея във Франция от миналия април. До м. Юли се водех на борсата в Бг, тогава съм и заббременяла. Родих на 25.03.2016. Тук не съм работила. Преди да изляза на борсата имам година и 4 месеца трудов стаж. Наскоро ми подхвърлиха, че мога да вземам майчинство в България. Сега се разчетох и доколкото намерих инфо единствено социална помощ мога да вземам. С мъжа ми нямаме брак, той работи на черно така че се водим, че нямаме доходи. Моля за съвет!

И как ще сключиш договор в България от Франция?! И как ще подписваш нужните декларации?
Какъв договор при положение, че детето е родено? Не съм бременна, а родила вече! Декларациите ще се подпишат стига да е възможно. Да не съм през света? За пътуване чувала ли си?
И що се зъбиш?
Можеш да сключиш договор трудов в България, да отработиш 1 ден после  да взимаш минимално майчинство.

# 407
  • Мнения: 3
Здравейте, незнам към кого да се обърна и реших да пиша тук. Бременна съм във втория месец и ще раждам (живи и здрави всичко да е наред) април месец 2017г. Безработна съм от 2010г. като преди това имам  стаж - 1г и 5 мес. на 4 часа и още 3 мес на 8 часа - по мои сметки това прави 10 месеца от 12те които трябва да имам за майчинство. Въпросът ми е следният, ако сега се запиша фиктивно на работа на 600 лв. бруто (общо ще станат 6 мес до излизане в 45 дневния преди разждане) колко майчинство ще взимам долу горе през първата година?  newsm78  Thinking
Благодаря ви много предварително  newsm10 newsm10

Последна редакция: нд, 04 сеп 2016, 16:39 от ДидиТо

# 408
  • Мнения: 259
Здравейте, незнам към кого да се обърна и реших да пиша тук. Бременна съм във втория месец и ще раждам (живи и здрави всичко да е наред) април месец 2017г. Безработна съм от 2010г. като преди това имам  стаж - 1г и 5 мес. на 4 часа и още 3 мес на 8 часа - по мои сметки това прави 10 месеца от 12те които трябва да имам за майчинство. Въпросът ми е следният, ако сега се запиша фиктивно на работа на 600 лв. бруто (общо ще станат 6 мес до излизане в 45 дневния преди разждане) колко майчинство ще взимам долу горе през първата година?  newsm78  Thinking
Благодаря ви много предварително  newsm10 newsm10

Базата за изчисление на майчинството е 24 месеца назад, така че тези 6 месеца на 600 лева няма да се отразят кой знае колко върху тази база. Вероятно ще е минималното - 420 лева. В сайта на НОИ има калкулатор, с помощта на който можете да го изчислите.

# 409
  • Мнения: 3
Здравейте, незнам към кого да се обърна и реших да пиша тук. Бременна съм във втория месец и ще раждам (живи и здрави всичко да е наред) април месец 2017г. Безработна съм от 2010г. като преди това имам  стаж - 1г и 5 мес. на 4 часа и още 3 мес на 8 часа - по мои сметки това прави 10 месеца от 12те които трябва да имам за майчинство. Въпросът ми е следният, ако сега се запиша фиктивно на работа на 600 лв. бруто (общо ще станат 6 мес до излизане в 45 дневния преди разждане) колко майчинство ще взимам долу горе през първата година?  newsm78  Thinking
Благодаря ви много предварително  newsm10 newsm10

Базата за изчисление на майчинството е 24 месеца назад, така че тези 6 месеца на 600 лева няма да се отразят кой знае колко върху тази база. Вероятно ще е минималното - 420 лева. В сайта на НОИ има калкулатор, с помощта на който можете да го изчислите.

Благодаря ви много за бързия отговор Simple Smile

# 410
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Разберете се с гинеколога си да ви дава болнични и сключете фиктивен договор. Времето в болничен също се зачита за осигурителен стаж, а ще получавате и обезщетение за временна неработоспособност.  Peace

# 411
  • Мнения: 1 280
Момичета здравейте.Толкова ровичках докано не се сетих за вас. Crazy
Значи на 23 съм живот и здраве април 2017 ще раждам,но проблема ми е ,че до сега не съм работила на ТД.Бихте ли ми казали какво мога да направя в този случай,за да взимам майчинство от 400лв,а не смешните 100лв.  bouquet

# 412
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичета здравейте.Толкова ровичках докано не се сетих за вас. Crazy
Значи на 23 съм живот и здраве април 2017 ще раждам,но проблема ми е ,че до сега не съм работила на ТД.Бихте ли ми казали какво мога да направя в този случай,за да взимам майчинство от 400лв,а не смешните 100лв.  bouquet

Започни работа във фирма на приятел и излез в болничен.Така ще ти върви стаж с малко разходи.След като направиш 12 м осигурителен стаж през целия ти живот,ще започнат да ти изплащат обезщетение

# 413
  • Мнения: 1 280
Elfita знаеш ли колко ще плащам,примерно за минимална работна заплата? bouquet

# 414
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Elfita знаеш ли колко ще плащам,примерно за минимална работна заплата? bouquet

160 лв на месец.за месеците в болничен 20.16 лв.отработи няколко дни и излез в болничен.така ще плащаш 20.16 лв за месеците в болничен и двете години майчинство

# 415
  • Мнения: 1 280
Значи мисля,че правилно разбрах всичко-ако започна от сега работа т.е. значи до април имам 7месец стаж,до септември ще взимам 100лв,а тогава като направя 12м стаж около 400.Като започна работа във фирмата работя няколко дни и взимам болничен и така до раждането за да плащам по 20,16 вместо 160. Надявам се схванах всичко както трябва.Благодаря много за отговорите.  bouquet

# 416
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Значи мисля,че правилно разбрах всичко-ако започна от сега работа т.е. значи до април имам 7месец стаж,до септември ще взимам 100лв,а тогава като направя 12м стаж около 400.Като започна работа във фирмата работя няколко дни и взимам болничен и така до раждането за да плащам по 20,16 вместо 160. Надявам се схванах всичко както трябва.Благодаря много за отговорите.  bouquet

Съвсем правилно си разбрала  Hug

# 417
  • София
  • Мнения: 99
Здравейте искам да попитам дали ще получа някакво майчинство при положение, че досега не съм работила на трудов договор, осигурена съм, но нямам трудов стаж и майчинството колко време ще бъде? На 21 съм и от 18 годишна работя, но без трудов договор

# 418
  • Мнения: 12
Да социално се водеше мисля че размера беше 100 лв на месец в продължение на 1г

# 419
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
За какво си осигурена? И на каква заплата? newsm78
Ако си осигурена за всичко ще получаваш 90% от заплатата, на която си осигурена в продължение на 1 год и след това една минимална заплата в продължение на още 1 год.
Ако не си осигурена ще получиш 150 лв еднократно преди раждането и по 100 лв на месец в продължение на 1 год.
И в двата случая, ако доходът ви е под ... не помня вече колко точно стана границата... на чле от семейството ще получаваш детски надбавки - 35 лв.

Последна редакция: чт, 15 сеп 2016, 18:14 от savina_33

Общи условия

Активация на акаунт