Бебе не пие вода

  • 2 458
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 629
Ще пропият вода бебоците, няма къде да ходят... като му дойде времето.  Grinning Доста често когато са изцяло на кърма/АМ някои бебета отказват или почти не близват вода, а и доста след това докато все още преобладава млякото в храната не наблягат на водата. Важното е със захранването да започне да се предлага вода, а пък детето ще си избере дали да пие или не.

# 16
  • Мнения: 86
Аз съм предлагала вода на дъщеря ми след 6-ти месец. Сега е на 4 год. и сама си търси, защото знае, че сок няма да получи Naughty
Синът ми е на близо 6 м. и го захранвам, но тъй,като е не е много заинтересован все още си е изцяло на кърма. Вода не съм давала.
За НЕдаване на вода на кърмено бебче бях силно критикувана от баби,лели,зълви и прочие Laughing

# 17
  • Мнения: 410
Моето бебе лятото пиеше водичка, но сега изобщо не иска - от шише не пие, давам му с лъжичка по малко, но я плюе или ако погълне започва да му се повдига  Simple Smile. Но си е изцяло на кърма и явно му засища жаждата

# 18
  • Мнения: 506
И моя син пропи вода около годинката, преди това само дъвчеше шишето (защото не знаеше какво се прави с него  Laughing ). Сокове също тогава започна да пие  Peace

# 19
  • Мнения: 2 453
Ако детето приема достатъчно кърма, не е притеснително, че не пие вода. Дъщеря ми пропи вода на шестия месец, когато я захраних. Сокове все още не пие.

# 20
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 841
Започнах да предлагам вода на децата, когато ги захраних. И двамата са (малчо все още) кърмени. Дъщеря ми пропи вода на година и половина, синът ми - на година. Сокове не пият.
Предлагай вода - ще пие ако има нужда.  Peace

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Предлагах на моето дете вода още от бебе, защото пеид каза да му се изплаква устичката, за да няма млечница, но малчо отказваше. До скоро не искаше да пие вода. От лятото сам си иска вода и я предпочита понякога пред други течности. Детето ти е малко и не е тревожно, че не пие много вода, нали все пак изпива по малко от това, което предлагаш. Не се тревожи!

# 22
  • Мнения: 2 453
Предлагах на моето дете вода още от бебе, защото пеид каза да му се изплаква устичката, за да няма млечница, но малчо отказваше. До скоро не искаше да пие вода. От лятото сам си иска вода и я предпочита понякога пред други течности. Детето ти е малко и не е тревожно, че не пие много вода, нали все пак изпива по малко от това, което предлагаш. Не се тревожи!

И да не изпива, не е тревожно  Peace. Детето само си показва от какво има нужда.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 185
Баткото пиеше вода, малкия кърмех на поискаване и пропи вода след годинка, мисълта ми беше, щом не иска значи нуждите му са задоволени!

# 24
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
На теб сигурно скоро ще ти препоръчат да започнеш да въвеждаш сокове. Съветвам те изобщо и да не опитваш с тях, а на тяхно място да предлагаш водичката. Никога не се знае в какво настроение и какви желания ще има бебчето, така че може да уцелиш точния момент, когато му се пие.

# 25
  • Мнения: 914
Малката ми дъщеря беше на АМ и започна да пие вода към 1.5г.,а сокове към 2.5г.Предлагай водичка и детето в един момент ще започне да пие. Wink

# 26
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Бяхме изцяло на АМ, вода предлагах но не се приемаше. В един момент по време на големите горещини лятото преди на направят 2 г. изведнъж пропиха и то не 1-2 глътки а по 200-250 мл  Grinning

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Относно соковете, на моето момче започнах да давам сок от изстискани гроздови семки още на 3 месечна възраст. Почнахме с по една чаена лъжичка и всеки ден му увеличавах дозата. Не съм прекалявала, но го пиеше с апетит. Макар че и до днес не пие много от купешките натуални сокове.

# 28
  • Мнения: 86
за предпочитане е детето да се научи да пие вода, а соковете по мноооого малко. По-добре да яде плодове.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Да, но всичко си е до дете и до вкус. Племенницата ми например много пие натурални сокове, но пие и много вода. Моето дете пие вода и чай, но не харесва много соковете. Плодове ядем по малко, но често.

Общи условия

Активация на акаунт