Какви подправки се слагат на готвено кисело зеле?

  • 11 042
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 140
Слагам само червен пипер - обичам зелето да си мирише на зеле  Wink.

И аз така го предпочитам и правя, който иска си слага и черен пипер.

# 16
  • Мнения: 1 564
Аз слагам дафинов лист,бахар,черен и червен пипер.Въпрос на вкус.
-------------------------------------------------------------------------------------------- eat

# 17
  • Мнения: 843
Чесънче и червен  пипер:-) Чесън  - не винаги. Готвя го по няколко начина, от тертипа на 2 свекита и майка ми.
Но тук видях идейки,  който ще пробвам:-)

# 18
  • Мнения: 547
Червен и черен пипер, дафинов лист, чубрица и целина. Накрая - доматки.
P.S. Забравих най-важната подправка - свинска мръвка  Laughing

# 19
  • Мнения: 1 393
Още един глас за кимион, наистина става много вкусно, ако се сложи малко смлян кимион!
А иначе аз слагам и обичайните изброени преди мен подправки като черен пипер,червен пипер, сол, дафинов лист.

# 20
Аз го готвя така.Нарязвам зелето слагам го в мазнината.След това слалам д.лист,баxaр.4есън ,сол и оставям на котлона като го бъркам 4есто можеш да долееш и малко води4ка.След като зелито омекни слагаш доматито,никога не слагай доматити от на4ало,защото те стягат зелито.След това слагам 4ервеният пепер и една малка 4.л.брашnно.Трябва да се знае,4е зелито носи малко пове4е мазнина от другите ястия.Пет минути преди да се снеми ядинето се слага магданоз.Според мен 4убрuа 4ер пипер е излишо.ПРОБВАЙ И СПОДЕЛИ.  chef  bouquet

# 21
  • Мнения: 413
ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ПОДПРАВКА за кисело зеленце са семената от копър!Придават божествен вкус и аромат !
Също така цели зърна черен пипер вместо бахар, дафиново листче и смляно черно пиперче.
Пробвайте копъра!

# 22
  • Мнения: 3 091
задължително червен пипер, дафинов лист, черен пипер на зърна

# 23
  • Мнения: 3 405
Да си кажа за прословутото зеле.
Когато го сложих във фурната на 200 градуса да се пече, отидох да прибера Ники от училище, но класната ме задържа и аз съвсем забравих, че готвя doh
Когато се прибрахме зелето беше станало превъзходно, леко запечено отгоре, само на мазнина, много вкусно  chef
Добре, че е близко училището, иначе щяхме да ядем зеле, ама друг път Mr. Green

# 24
  • Враца
  • Мнения: 871
задължително червен пипер, дафинов лист, черен пипер на зърна
  Плюс малко копър, но не много стрит , ако има  и пресен!Много я уважавам тази подправка! newsm10

# 25
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз слагам червен пипер, кимион и черен пипер, нищо друго.

# 26
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
аз слагам червен пипер, кимион и черен пипер, нищо друго.


И аз само тези подправки слагам .

# 27
  • Мнения: 22 867
След като зелито омекни слагаш доматито,никога не слагай доматити от на4ало,защото те стягат зелито.
  chef  bouquet
Наистина ли на кисело зеле слагаш домати?! Признавам си, че за пръв път чувам /чета/ такова нещо. Аз го подправям с кимион /смлян/ и чесън, чер пипер, когато е готвено в тенджера. А когато го пека в тава, - сварявам го във вода в тенджерата под налягане, след това изцеденото зеле слагам в тава, ръся чер пипер, червен пипер и олио, разбърквам. Запичам и става много вкусно. Понякога отгоре слагам пиле или бутчета и се пекат заедно със зелето. Вкусно става! Grinning

# 28
  • София
  • Мнения: 8 283
До сега съм го подправяла само с магданоз Simple Smile
аз така го правя най ми е вкусно само така, естествено + червен пипер и домати

# 29
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз магданоз слагам на прясно зеле
ама много магданоз, задължително пресен!

Общи условия

Активация на акаунт