Алтернативни продукти за дамска хигиена- 5

  • 92 445
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 242
Интересно, но аз за единия експеримент няма да купувам цял пакет превръзки. Simple Smile
Превръзки продават във всяка аптека на бр. - 10 ст. Simple Smile

# 16
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Интересно, но аз за единия експеримент няма да купувам цял пакет превръзки. Simple Smile
Превръзки продават във всяка аптека на бр. - 10 ст. Simple Smile
Crazy Това не го знаех, явно твърде отдавна ползвам чашката вече.

# 17
  • Мнения: 211
E, може да вземеш назаем. Или има единични бройки по аптеките.

# 18
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Аз също карам с чашката до края на цикъла, хич не ми идва "в повече" , вече година й се радвам , с една-две издънки  Mr. Green

Ето един експеримент
http://www.youtube.com/watch?v=bj3r3ooD6F4
 

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
 Hug

# 20
  • Мнения: 147
и аз се присъединявам към този въпрос. миналият път си слагах чашката до край,но ми дойде малко в повечко.признавам,че малко по-екстремно ми идва "ръчкането" по поставянето на чашката,отколкото на тампона и последните два дена вече ми се искаше неистово да ми спре напълно.

И аз съм с този проблем, но не мога да отделя за още една чашка. Ползвам чашката в трите най-силни дни, бед нощем. За останалото време все още доизразходвам материалите, които съм купувала преди и разни мостри, които имам останали.

# 21
  • Мнения: 1 274
Аз пък съм на превръзки за многократна употреба от Екомама. На първата страница пише, че траят 5 г., а на моите превръзки на опаковката пишеше, че траят цял живот. Аз съм от хората, които не могат да си пъхат чужди тела във влагалището. Имах едно организирано пътуване в чужбина наскоро и се наложи да си доизползвам старите конвенционални превръзки. През цялото време се притеснявах от това, че са токсични, като токсините, разбира се, влизат в кръвния поток през кожата... Така че на тези, които комбинират с превръзки, бих препоръчала тези за многократна употреба. Моите са от еко памук и с пластмасов слой, който предотвратява зацапване. Имат и крила със закопчалки, за да стоят на място.

# 22
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз съм от хората, които не могат да си пъхат чужди тела във влагалището.

Сигурна ли си? Wink Laughing

# 23
# 24
  • Мнения: 2 369
хахахаха аз пък съм от хората,които много обичат да си пъхат чужди тела във влагалището Joy

сега сериозно:) сетих се още нещо. скоро една моя приятелка ме "светна",че био платове,дрехи и останали продукти,освен храната им лепват етикета БИО,не защото примерно козметичен продукт е направен изцяло от био (растителни и натурални) субстанции,ами,защото просто е направен от съставки щадящи околната среда.демек всичко био,освен храната ни не е чаааак толкова био,колкото ние и лично аз си мислех.до сега като ми кажеха "дреха от био памук" и аз си мислех,че памукът е отгледан био и после дрехата е ушита без да бъде избелвана и т.н.
приятелката ми е работила като управител на фирма/магазин за био продукти.

# 25
  • Мнения: 1 274
За да бъде памукът био и да щади околната среда трябва да не е ГМО и да е произведен без пестициди и изкуствени торове.
http://en.wikipedia.org/wiki/Organic_cotton

# 26
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
От скоро си мисля да си купя и малки превръзки за многократна употреба, карам си с чашка, но така или иначе използвам ежедневни превръзки от време на време и си мисля да ги заменя с памучни...
чудя се на тези, но нямам и идея какво да гледам като характеристика, искам само да са с крилца (по-сигурно ми звучат) и да са малки  Laughing

Нещо да препоръчате ?

# 27
  • Мнения: 1 274
Мисля, че е важно и да са непромокаеми. В случая с моите - вътре има найлонов слой и наистина не ми се цапа бельото.
Скрит текст:
Това е модел от 1 част, с крилца. Закопчават се с миниатюрно копченце тик-так.
Материал: Превръзките са изработени от 100% органичен памук. Подсилени са с тънък слой полиестер с полиуретан, което ги прави непромокаеми.
Инструкции за пране: Накиснете превръзките в студена вода, в която предварително е разтворена малко готварска сол. След това перете на 60-90° C.
http://www.ekomama.net/prevryzki-imse-vimse-mini-3-br.html

# 28
  • Мнения: 6 904
Имам нужда от нова чашка. Някой ще си поръчва ли от чужд сайт да ме включи?
Lunette май нямат доставка до БГ.
Приемам препоръки за модел и за доставчик.  Hug
Аз много си харесвам моите на Ladycup, може да се поръчат от ибей - http://stores.ebay.com/LadyCup-menstrual-cups/_i.html?rt=nc& … .l1513&_pgn=1
Но всъщност и от техния сайт става мисля, не съм сравнявала цените и доставката обаче.

А иначе видях, че наскоро са пуснали и много симпатични превръзки и чак ми се иска да си взема - http://www.ladycup.eu/LadyPad.aspx
Но като почна да мисля, май първо предпочитам да пробвам гъбите, още не съм се наканила да си поръчам, а от доста време мисля.

# 29
  • Мнения: 341
Леле мале Shocked Не знаех, че имало такива неща по белия свят, за чашките говоря.
Записвам се да следя за какво става дума Peace

Общи условия

Активация на акаунт