Далекогледство,кривогледство,мързеливо око-иmаm нужда от съвет!

  • 15 087
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 534
Казах , че ще се консултирам и го направих ...
Единствената забележка , доколкото могат да си позволят такава спрямо ситуацията , е за изписания диоптер , но явно детето поема такава корекция , така че няма какво да пиша повече . То и във всяка страна лекарите процедират по различен начин , тук в Б-я обикновено изписват 2/3 от реалния , т.е във вашия случай към 4 диоптера и то с постепенно увеличаване , докато се достигнат тези 4 д-ра .
Схемата за закриване на очите , казаха че е добра .
А кривогледството постоянно ли е или само когато фокусира ?

# 16
  • София
  • Мнения: 1 691
Може и да ме освиркате за това, което ще напиша, но само аз си знам какво съм преживяла. От  горепосочените ги имам всичките плюс астигматизъм. Започнала съм да нося очила на 2 г. около 3,5 диоптъра далекогледство. На 3 г. ми е правена операция - безуспешна. После очила (носени само когато ме гледат, останалото време в чантата). Много подигравки от другите деца, понижено самочувствие. Ходене при десетки специалисти всеки със собствено мнение. До пубертета, когато диоптърът ми беше значително намалял, но не мисля, че беше заслуга на очилата. Тогава един лекар ми каза, ако виждам добре да махна очилата. Оттогава вече нито очила, нито прегледи. Не ми е минало напълно, но виждам достатъчно добре, макар че приемам образа само от едното око - другото ми служи за периферно зрение, тъй като на тази възраст това вече не може да се коригира (сега съм на 27). Най-накрая съм спокойна и се чувствам пълноценна. Смятам (това е и мнението на родителите ми), че преди пубертета не трябва да се предприема операция. Е, това е само моя опит, всеки си преценява сам.

# 17
  • Мнения: 7 640
До пубертета, когато диоптърът ми беше значително намалял, но не мисля, че беше заслуга на очилата. ............
 Не ми е минало напълно, но виждам достатъчно добре, макар че приемам образа само от едното око - другото ми служи за периферно зрение, тъй като на тази възраст това вече не може да се коригира (сега съм на 27). ..........
 Смятам (това е и мнението на родителите ми), че преди пубертета не трябва да се предприема операция. Е, това е само моя опит, всеки си преценява сам.
да, очилата не се дават за намаляване на диоптъра, той се израства от само себе си. Корекцията е за лечение на кривенето и мързеливото око.
Нищо не може да се направи и в пубертетна възраст- късно е. А практически ти си с едно работещо око.Мисля, че заслужава усилията на родителите, за да се избегне това.
Операция на какво?

# 18
  • София
  • Мнения: 1 691
Операцията ми е била на двете очи за корекция на отклоненията. Изписана съм с 0 диоптъра и без астигматизъм. Около 1,5 месеца след това окото, което преди операцията е било по-зле, се е влошило, но не до предишното си положение, а другото око е станало значително по-зле от преди операцията с други думи нещата са се обърнали, но общото подобрение е било минимално. А колкото до кривогледството, не вярвам, че очилата могат да го излекуват, те просто намаляват напрягането на очите, което според лекарите е свързано с кривенето. Но според мен кривенето на очите е свързано с емоционалното състояние и затова мисля, че носенето на очила много затормозява някои деца. А иначе на мен и двете ми очи работят, но мозъкът ми е отвикнал да слива двата образа и това вече не може да се промени. Просто смятам, че и без операция и без толкова прегледи и очила, очите ми щяха да виждат пак както сега, само че нямаше да съм преживяла някои негативни емоции

# 19
  • sofia
  • Мнения: 405
При 60% от операциите се налага повторение, поради неспособност на мозъка да възприеме промяната. За кривогледството говоря.

Общи условия

Активация на акаунт