Любители на Котки Тема 79

  • 43 915
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Иска да си е сама, на спокойствие Simple Smile
И Лео ходи 1-2 пъти най-много. Но ако някой е оставил по погрешка чаша мляко на достъпно място, моментално го излочва и се почва едно разстройство ooooh!... Много обича мляко, милият, но никак не му понася. Дори и в минимално количество. Дори веднъж се раздриска от едни витамини, погледнах им състава - имаше мляко.

# 736
  • Варна
  • Мнения: 6 343
Ех, тази Мила що така се бие. Кажи ѝ, че хич не си отговаря на името  Hug
В интерес на истината, Магито не спира да съска и замахва, когато я приближат, ежи се и после дава назад да бяга. Sad Женя засега не ѝ обръща внимание, обаче Мила се нервира и се започва.
Вчера, при вечерното месене ѝ обяснявах на Мила как искам мир и любов. Crazy Че за всеки ще има и манджа, и гуш, и целувка за лека нощ. Да видим!

Забравих да ви кажа, че на Магчо пикчу задните краченца запонаха да се окосмяват. Laughing

# 737
  • Мнения: 4
Здравейте,
за първи път се включвам, имам спешен въпрос....сигурна съм че е обсъждан десетки пъти, но нямам време да изчета всичките ви теми, извинете ми baby_neutral .

Предстои ни 30 часов път с кола и котето ни на 6месеца - Начко. Няколко пъти сме го возили за да видим реакция, нон стоп мяучи от транспортната чанта и сякаш е в лека паника. Страхувам се, че ще подлуди и нас и себе си. Ветеринарите казаха, че не е добре да приеме хапче за сън, тъй като е малко.

Моля ви за съвети и мнения   baby_neutral !!!

# 738
  • на село
  • Мнения: 841
Моята веднъж. Задължително щом излезем, за да може да се осмърди къщата!  Crossing Arms Mr. Green
Нашият ме чака да се върна от работа и точно преди да седнем да ядем, ни сервира стисканото цял ден - за добър апетит  Laughing

Друго любимо - да се изпикае на току-що измита баня. Обикновено го прави в сифона, но като е чистичка, е по-интересно в средата  Laughing

nolita06, аз не бих дала успокоително лекарство на моето животно. Пътувам с Цанко отзад и го успокоявам. По някое време мирясва.

# 739
  • София
  • Мнения: 13 239
Nolita, не ви завиждам.  Sad Никога не сме пътували толкова дълго с коте (най-много 2 часа), но когато го беше страх, мяукаше през цялото време. Предполагам, че Начко ще се измори в един момент и ще спре. Не е лошо да му осигуриш нещо, в което да се скрие. Мъро пътува в чантата си, която стои отворена, за да излиза ако иска. Обикновено излиза, за да повърне и пак се връща в нея. Ако пътува с клетка, не е лошо да я загърнеш някак с дреха или одеяло, за да е по-уютно, а и по-скришно и сигурно местенцето. Не знам как ще разрешиш и проблема с тоалетната. Така шашнат може да се изпусне къде ли не. Преди много години Мъро се беше наакал върху седалката. Може би е добре да постелеш нещо, което може да се почисти или изпере. Иначе за самата чанта/клетка има памперси, но като постелка и попиват ако свърши нещо там. Не си мисли, че ако го пуснеш отвън ще свърши нещо. Някога щях да "изпишквам" Мацо  до колата и едва го хванах, защото тръгна да бяга.  ooooh! Все пак не се отчайвай. Постепенно свикват с пътуването и не се страхуват. Вече Мъро пътува без никакви проблеми. Само повръщането му остана. Явно го хваща морска болест от клатенето. Но пък се научи да слиза на гумените постелки на пода и там да го прави. А аз си знам и постилам пода с гланцовите брошури от супермаркетите и веднага изхвърлям. Може след първоначалния стрес от колата Начко да се примири и да се държи нормално. Все пак има котета, на които изобщо не им пречи пътуването. Носят им тоалетна, панички с вода и храна и се чувстват като у дома си. За 30 часа може и това да се случи.  Wink

# 740
  • Мнения: 1 064
Котето нали било разстроено... Прочетох го в коментар, иначе оригиналния пост не съм го видяла. Впрочем, новият вид на форума е меко казано противен.  Sick

# 741
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Аз също не мога да се ориентирам в този нов вид.
Извадете мяучещото коте от котешката чанта.
За проблема 30 часа да пътувате с кола и котето да няма достъп до талетна замислили ли сте се? Дори да му дадете хапче и да спи. Няма да спи 30 часа , а и толкова часове без да пишка са невъзможни или освен хапче смятате и катетър да му сложите? Помислете добре. Трябва да е извън чантата и да свободно в колата, а и да има достъп до нещо, което да ползва за тоалетна, ако изобщо се сети в паниката.

# 742
  • Мнения: 1 709
Брее, вече промениха и изгледа на самите теми. Сега съм се изместила вляво да чета и се чудя защо е това сиво и неоползотворено поле вдясно  newsm78

Смях се на това видео  Laughing

https://plus.google.com/104990456212510502463/posts/PSujB6yw2am?cfem=1

# 743
  • Мнения: 4
Страхувам се, е ако го пусна свободно из колата , може да се навре в краката на шофьора и да стане по-голяма беля.... уф, какво ни чака незнам...дано наистина свикне и не мяука, пък за изхождането ще го мислим в движение.

# 744
  • София
  • Мнения: 13 239
Брее, вече промениха и изгледа на самите теми. Сега съм се изместила вляво да чета и се чудя защо е това сиво и неоползотворено поле вдясно  newsm78

Как защо? За реклами, които все още не са пуснали.  Wink  Ще стане хубаво, шаренко, мигащо.  ooooh!

Клипчето е много сладко.  Grinning

Скрит текст:
Знаете ли за какво е квадратчето, в което може да се направи отметка и се намира до датата на публикацията? Има го само до моите скорошни публикации. Явно е нещо, което е предназначено само за новите собствени постове.  newsm78  Иначе открих, че размерът на шрифта може да се увеличи малко и сега поне чета по-лесно, макар и формата да е като на стихотворение - в колонки.   hahaha

Нолита, няма как да е напрекъснато в чантата. Нали шофьорът не е сам? Другият ще стои до котето и ще му пречи да ходи на непозволени места. А и някои котета предпочитат да бъдат гушнати, за да се успокоят. Обикновено аз сядам отзад с котарака докато мъжът ми шофира.

Последна редакция: ср, 18 дек 2013, 15:22 от Тaня67

# 745
  • Мнения: 1 064
Малче мяука 2 часа нонстоп в колата като си го взимахме, това му беше първото пътуване. 2 часа, през които на всеки 2 секунди - по едно "мяу". Беше малък кошмар. Но ние бяхме така щастливи, че го преживяхме. А, и беше впит с нокти в кожата на мъжа ми. Няколко месеца по-късно пътува 5 часа до морето, пуснат свободно на задната седалка. Беше стресиран, но не гъкна. По пътя и двата котарата не поискаха нито вода, нито да ходят до тоалетна, нито храна.

# 746
  • на село
  • Мнения: 841
Страхувам се, е ако го пусна свободно из колата , може да се навре в краката на шофьора и да стане по-голяма беля.... уф, какво ни чака незнам...дано наистина свикне и не мяука, пък за изхождането ще го мислим в движение.
Откакто Сивчо /"детската" ми котка/ се хвърли в движение в лицето на баща ми, не пускам котка да се разхожда из колата.

# 747
  • Мнения: 4 406
Утре в 10.00 Янко вече няма да е момченце Crazy
Доста говорих с колегите днес. Ами май сме закъснели с тази операция. Цял следобед рева.

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
И при нас по 6 часа карат без вода и тоалетна по време на път. Не им е много комфортно, но ако са и закопчани в чантата, съвсем ще изкукат. Няма как да изкара 30 часа в чанта или транспортна клетка и няма как да изкара 30 часа без да поиска храна, вода и без да ходи до тоалетна.
Не приемам написаното "ще го мислим в движение". Какво значи това? Ще го пуснете да пишка в нивата ли? Няма как да стане.
Трябва много да помислите преди да го качите в колата за 30 часа.

# 749
  • Мнения: 1 064
Има ли нова тема, не мога да се ориентирам. Rolling Eyes

И да, за колежката, която ще пътува с котето - в никакъв случай да не го изпуска извън колата!

Общи условия

Активация на акаунт