Любители на Котки Тема 79

  • 44 045
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 13 300
Десито, аз почиствам с етилов спирт, макар и да щипе. Всъщност мажа докато започне да щипе, защото по това си личи, че е подействал.  Wink И децата ги бях научила, знаеха къде е шишенцето със спирт, и дори и да ме няма, сами си почистваха раните.

# 691
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
То зареждането с дезинфектанти за рани е неизбежно, станала съм май малко небрежна откакто оставиха късите панталони и зараснаха коленете от лятото хич и не съм се сещала да погледна какво има и какво няма в аптечката  Blush

# 692
  • Мнения: 4 406
Янко препишкваше само банята. Вчера полях с разтвор на белина и тази нощ няма прояви.
Но знам, че това не е решението. До нас има (според познати) добра клиника.
Ще ходя да питам и записвам.

# 693
  • Мнения: 1 709
Cantariny, привет  Hug
Сигурно е напрегната обстановката при вас, дано се успокоят нещата скоро!

Обаче още не си показвала тук двете красоти  Wink

Последна редакция: пн, 16 дек 2013, 10:31 от Impatiens

# 694
  • varna
  • Мнения: 31
Момичета, искам да попитам какво давате на вашите любимци когато са запечени?Бразилио често има този проблем,въпреки ,че редувам суха храна с пауч от висок клас ,има засята тревичка от която редовно си хапва.Вчера му дадох прясно мляко въпреки ,че съм чувала ,че  не е много подходящо за котки.
Плащам данъка с една по-стара снимка.

# 695
  • Мнения: 1 064
Умирам си за рижи котараци  Heart Eyes

Ние имахме такъв случай, ветът ни предписа Дуфалак гел (за хора). От него една чаена лъжичка или така дадена, или в храната - 3 пъти и въпросът се решава. Пакетчето се затваря много добре за следващия път.

# 696
  • Мнения: 616
rp_52 прясно мляко разхлабва, и всякаква мазнина - половин лъжичка масло, консерва риба в олио например. Консерви не иска ли?

# 697
  • Мнения: 4 394
еей,не мога да си намеря темата-нито в известия,нито в отговори ми излиза-ужас!
Исках само да споделя и да помоля за стиснати палци за Фин- чух се с ветеринар за кървенето от дупето му и той предположи,че може да се касае за туморче на около анусната тъкан,сега отиваме да го види и се надявам да не е бил прав Praynig

тази нова визия на сайта ми е ужасно нефункционална

# 698
  • Мнения: 1 064
Стискам палци на Фин,  Praynig

Трябва да пишем, иначе темата се губи. Такава е идеята на новата визия. Ако няма нов отговор, трябва да се търси ръчно по списъците.  Crossing Arms

# 699
  • Мнения: 685
 fingerscrossed Стискаме.
Колко силно е кървенето? Миличкият рижко. Нагушкай го да оздравее по-бързо. Heart Eyes

# 700
  • на село
  • Мнения: 859
И аз стискам палци  Heart Eyes

Рових в на дъщерята снимките във фб /може и да съм я пускала, не помня/:
Скрит текст:

# 701
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Боже, каква снежнобяла прелест! Heart Eyes.
Само нашият ли е такъв мърльо, не знам Simple Smile. Изглежда толкова чист, само един-два дни след баня.
Стискам палци и аз!

# 702
  • Сф
  • Мнения: 4 826
Аууу, до сега не съм попадала на тази тема, ама как ме зарадвахте.

Много обичам пухкавите топчици  Heart Eyes

Това е Томи, женска на година и половина.  На тази снимка е малка, на 6-7 месеца, от зимата мин година.

Имам и още едно пухче Изи, на 8 месеца Simple Smile

Томи и Изи преди и сега


Сравнително скорошна снимка на двете глезли

Последна редакция: вт, 17 дек 2013, 12:51 от Miraj*

# 703
  • на село
  • Мнения: 859
Само нашият ли е такъв мърльо, не знам Simple Smile. Изглежда толкова чист, само един-два дни след баня.
Ама вашият е с дълъг косъм - това чистенето при него сигурно е кански труд  Grinning
Моят е дърт чистник, обаче много ме дразни, когато баш като заспивам вечер, решава, че трябва да направи най-дългата баня през седмицата, качен някъде по тялото ми  ooooh!

Miraj*, много е сладка Томи. Из албума се вижда и едно шаренко пухче. То ли е другото?

# 704
  • Мнения: 701
Момичета, моля Ви помагайте със съвет! Отдавна не съм чела темата и ако е обсъждан подобен проблем, извинете ме, но нещата са извън контрол и ми е нужна спешна помощ.

Имаме 2 женски котки - възрастната е на 7г. и живее с нас от бебе, а младата е на 1,6-1,8г. осиновена преди 10 месеца.
Преместихме се на ново място в нова държава, сменихме 2 жилища за кратко време и откакто сме в новото жилище, малката котка започна да препикава.  ooooh!
Първо мои обувки, след това на детето дрехите и последните 2-3 пъти на мъжа ми дрехите.  Той е бесен и направо иска да я изхвърли, което не мога да позволя, не мога да ви опиша напрежението и обстановката вкъщи.

На мястото, където живеем преди имаше котарак и не знам дали това не предизвиква това поведение.
Имала съм винаги котки у дома, но такова нещо за първи път ми се случва. Cry

Какво да правя?

Ако искате пробвайте и с капки на д-р Бах - с Рескю ремеди.- това са спешни капки. Дават се при силен стрес на животно, нараняване, травма и т.н.
Аз давам на моят котаран капки - за др. нещо - да бъде по-спокоен и му действа. Аз също съм взимала. Давам и на мъжа ми - за алергията. Действат чудесно.

Общи условия

Активация на акаунт