А ако той е в затвора?

  • 13 932
  • 161
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 12 031
Няма затворник, който да не твърди, че е жертва на обстоятелствата, набеден, натопен и прочие.
съгласна

Истински случай- едно момиче, доста красивичко е родено с недъг.Заради недъга си, който не се отразява на физическата му красота има и по-свободно отношение с мъжете.Малко и младежите не са дооценили очакванията си.Следва изнасилване, но истинско, не симулирано, когато девойчето е непълнолетно.Братът на момичето убива изнасилвача, но не в момента, а след дни.Съответно-присъда за убийство и по- нататък не зная.

Престъпникът- убиец е ситуативен престъпник- извън злощастното стечение на обстоятелства никога не е проявявал агресия.Но се е намерил в такъв момент, съответно- следва присъда и затвор.

Много е трудно, но ако някоя мома е проявила интерес към него, наистина заслужава адмирации.
Аз към затворник и най-хрисимия- не бих могла.

# 151
  • Мнения: 6 417
Ако е в Централния софийски затвор внимавай. Там има доста болни от СПИН, които не са изолирани. Боже, толкова ли няма свободни, нормални мъже?!

# 152
  • Мнения: 7
Моя позната е женена за бивш затворник.За сега всичко е ок,но не се знае кога и какво ще се случи.Той е лежал за убийство.Твърди,че е много щастлива с него,дано...но аз не я разбирам и не бих се занимавала с такъв дори за ден.

# 153
  • Бургас
  • Мнения: 6 626
Не мисля за този мъж като за затворник,а като за човек пребил жестоко друг да го ограби.По същия начин реагирам на насилници,които не са лежали в затвора,например тези мъже,които са пребивали жените си от бой.Винаги после се намира една добра душа,която си мисли,че грешката е в първата му съпруга,която го е предизвиквала и не го е разбирала,а с нея ще е съвсем различно.Така до първите шамари и "падане по стълбите".

# 154
  • Мнения: 250
Директно ще ти го кажа-търсиш си белята и ще си я намериш.Слушай,я за малко свали розовите цайси и за пет минути слез на земята да ме чуеш-прочетеш-какво ще ти кажа.През очите на хормона ти изглежда яко нали,виждаш във фантазията си разни неща и ти харесва КАК БИ БИЛО,обаче когато джентълменът с раирания костюм  излезе,като си начешете крастата първите три дена,и после какво?Оооо чакай,забравих,той няма да има кинти,та освен морално ще помагаш и финансово,ок,но докога?Той ти каза че.....абе знам какво ти казва девойко,обаче реалноста е друго нещо.Опичай си акъла,не всички са педали навън,явно не гледаш където трябва.Нищо,ти ще си го изживееш,ама дано се разминеш само с шамари и няколко кражби и измами,за единия.......адреналин.

# 155
  • Мнения: 7
Спомняте ли си Миглена Ангелова -Искрено и лично .Тя така навремето уж да вземе интервю от затворник така хлътна то не бяха свиждания подаръци свиждаше се с него в отделна стая /там какво е ставало не съм им светил/.Издейства му освобождаване и остана много разочарована.
Страхотни манипулатори са .За мен е съвсем различно да се запознаеш със бивш затворник ,но с излежала присъда -в реалния живот .И съвсем друго е да го слушаш  през решетките с  отворена уста как ти чертае розовото бъдеще.

# 156
  • Мнения: 250
Спомняте ли си Миглена Ангелова -Искрено и лично .Тя така навремето уж да вземе интервю от затворник така хлътна то не бяха свиждания подаръци свиждаше се с него в отделна стая /там какво е ставало не съм им светил/.Издейства му освобождаване и остана много разочарована.
Страхотни манипулатори са .За мен е съвсем различно да се запознаеш със бивш затворник ,но с излежала присъда -в реалния живот .И съвсем друго е да го слушаш  през решетките с  отворена уста как ти чертае розовото бъдеще.
Peace Точно,ама тя е решила че иска да си пати,успех тогава,и после не идвай тука да рониш сълзи и сополи и да търсиш утеха и подкрепа щото нанай.

# 157
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
В началото реших, че си от някоя организация, която работи със затворници. Изненадах се, че казваш че си юрист. По-скоро си студентка и този обигран чичко ти е завъртял главицата. Не само, че е в затвора, а и е на години по-голям, така че никак не му е трудно това. И на 26 да си, макар да съм убедена, че не си, нищо не си видяла. Работила съм в системата, срещала съм се със затворници- еми не са като другите хора. Да лежиш за вина, по непредпазливост сигурно е различно, но системата там те пречупва и си принуден да оцеляваш. \а това - за средна и грабеж- да ти имам акъла....Като те пребие и те потроши, никаква полза няма да имаш, че познаваш точките и алинеите. Знаеш ли сега колко си му дигнала акциите в затвора - омаях една пикла, учи право, която ме обожава....

# 158
  • Мнения: 82
Скъпи съфорумци,момичето не иска съвети,но ние нали сме душиции и и ги раздаваме безплатно!
 Mr. Green Simple SmileЖабче,споделям ти от опит,такива хора,не се променят (макар,че и аз вярвам,че за всяко правило си има изключение).Въпросния господин,когото познавах казваше "В затвора научих най-важното  правило ."Гъди,гъди-лягай да те коля!" т.е прави всичко и на всяка цена,за да си добре,бъди добър маниполатор и казвай на хората това ,което искат да чуят,но между друго прави това,което си знаеш!Повярвай ми още не мога да заспя нощем и все сънувам как бягам от него,а нямам общо с него нищо вече повече от година и половина!Ти си знаеш най-добре!Всеки сам си носи кръста!Желая ти да успееш да вземеш наъ-правилното решение и всичко да бъде наред!Успех! newsm10

# 159
  • Мнения: 6 214
Последните няколко поста са доста отрезвяващи.

# 160
  • София
  • Мнения: 2 217
Средна телесна повреда с цел грабеж..... Tired
Не е ограбил хранителен магазин или нечия каса тайно, защото гладува или няма пари да се лекува, или нещо такова, сърцераздирателно....
НЕ е пребил някого до смърт, защото е насилил сестра му....примерно....Това е страшно....


Добър манипулатор, научен на доста и навън, и в затвора...
Дали е първия му престой там?

Не, не бих се доверила....Ако го беше срещнала навън и тази история лъсне, тогава някак бих била на по-различно мнение...Въпреки че....Не, не , не.....

Това е илюзия, хормонален напън, силно опияняващо преживяване за теб....
Пожелавам ти да го надживееш и да се отрезвиш преди да излезе това момче.....

# 161
  • Мнения: 1 262
Като ученичка си  пишех с един затворник, но не ме е свалял. Той ми пишеше как, за да оцелееш в затвора, трябва да си груб и безчувствен, добър манипулатор, че за цигари или писмо трябва да направиш някои неща.. Изобщо гадна работа е това затвора - превръща те в друг човек.... въпрос на оцеляване. Не знам какво стана с този човек, защото по едно време загубих интерес и спрях да му пиша, но беше много умен, четеше Шекспир и други класици, пишеше грамотно и красиво и си личеше, че може да постигне повече в живота си. Тежко ми е за хора с такива умствени възможности, които избират подобни пътища...  (Малко лирично отклонение.)

Общи условия

Активация на акаунт