От кога може да започне да се дава кисело или прясно мляко на бебе

  • 4 370
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 757
И аз имах същия проблем със сина си - отказваше да яде кисело мляко.  Не съм го карала да яде насила, първоначално увеличихме приема на сирене и кашкавал, поне тях много ги обичаше. После след 1-2 месеца постепенно му въведох киселото мляко, смесено с плодово пюре или плодове, нарязани на парченца. При нас помогна и това, че аз му давах 2-3 лъжички и останалото го изяждаше кака му, като му обясняваше колко е вкусно и полезно, а той искаше да я копира във всичко и така станаха нещата. usmihnelka, бих те посъветвала да пробваш с различни марки кисело мляко - има някои, които са с по-балансиран вкус, т.е. не са толкова кисели и по-лесно се приемат от децата (друг е въпроса и доколко са истински де) - такива са Маркели и Верея (поне моя син ги ядеше). А да не ти казвам в момента колко много обича кисело мляко, ако го оставя може и цяла кофичка да изяде.  Grinning

# 16
  • Мнения: 438
благодаря ви момичета
ние и това ядем - на верея . и сиренцето и харесва и прясното млекце, ама киселко.....
ще изчакам пък пакще пробвам
като знам че баткото започна да му харесва на осем години кисело млекце с бисквитки и сок от ягоди......
та може и при нея просто по-късно да се получи
 

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 14 431
Беба е на 2 месеца от кога мога да започна да и давам мляко,пюрета,сокчета  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Очаквам да споделите опита си  Simple Smile
На около 9-10 месеца препоръчват, да.
Опит: моят син беше малък, на около 3 месеца, когато пи за пръв път разредено кисело мляко за залъгване на глада - беше свършило адаптираното. Не се препоръчва да се дава редовно на тази възраст, но навремето нерядко точно с това са хранели децата, които не са можели да бъдат кърмени, защото се смила по-лесно от прясно краве или козе мляко. Т.е. не се отразява фатално ни най-малко. На 7 месеца му дадох за пръв път неразредено кисело мляко, оттогава за два месеца е хапвал няколко пъти.

# 18
  • Мнения: 4
при нас в 4 месец му дадохме кисело мляко и му хареса по добре кисело мляко адаптираното мляко не го дохранва и се събужда през нощта много по често

# 19
  • Мнения: 2 052
Хайде стига глупости. Прочетете малко повече и ще разберете защо НЕ се дава кисело мляко на толкова малки бебета. Абсурд е да се твърди, че киселото мляко е по-добро от АМ  Stop

# 20
  • Мнения: 2 757
Хора, вземете да почетете малко и да се просветите! Как може все още да има хора, които смятат, че е по-добре да се дава кисело мляко на бебе, отколкото адаптирано! ooooh! И откъде го измисли това, че АМ не засища?!? #Crazy

# 21
  • Мнения: 16
Аз започнах на 5 навършени месеца.Кисело мляко давам от 8мия месец,а прясно ще дам след годинка

Хайде стига глупости. Прочетете малко повече и ще разберете защо НЕ се дава кисело мляко на толкова малки бебета. Абсурд е да се твърди, че киселото мляко е по-добро от АМ  Stop
Моя мъж е захранен с кисело мляко на 2 месеца и е здрав и прав.Проблема сега е ,че киселото мляко не е такова,каквото е било тогава

Последна редакция: чт, 09 яну 2014, 04:21 от AnMary

# 22
  • Мнения: 556
В пети месец започнах с оризова безмлечна каша към АМ. После зеленчукови пюрета, след тях плодови. На 7 м. месо и на 8 жълтък. Някъде там и сирене. Сега на 9м. и риба. Кисело не съм дала не го вмествам нещо в менюто-още пие два пъти на ден АМ. Другите три хранения са зърнена каша, пюре и попара. Кисело мисля след 1-2 м. да пробвам. Прясно след 1г . за кремчета.

# 23
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Истинско краве прясно мляко дадох след като навъши 1 година и половина, киселото малко от по-рано, но пак след годинката беше, плодови пюрета и зеленчукови след 4-тия месец(но сега бих ги дала най-рано след 6-тия), кашите след 5 месеца и половина наършени, глутен към годинката.И аз имах огромно желание детето да яде истинска храна , а не само АМ , но сега бих изчакала.Месо дадох към 8-мия месец , а жълтъка след годинката.

# 24
  • у дома
  • Мнения: 258
Имам въпрос - чета, че всички сте дали/ще давате прясно мляко след годинката..., но на мен ми се налага да се запишем на детска млечна кухня от 10ти месец. Ако не сме захранени с прясно мляко, няма да мога да го запиша на млечната. Какво мислите по въпроса? Как да процедирам с това прясно мляко? newsm78

# 25
  • Мнения: 2 052
Прясното мляко го въведох с кухнята. И аз я записах на 10м. При нас прясно мляко слагат само в десертите. Първия ден дадох 1/4 от кремчето, втория - половината и на третия почти цялото кремче май изяде.

# 26
  • София
  • Мнения: 28 580
В нашата детска твърдят че ползват адаптирано, не прясно. Виж при вас какво е положението.

# 27
  • у дома
  • Мнения: 258
мерси, Dafi, milenaka Peace!

# 28
  • Мнения: 4 255
Истинско краве прясно мляко дадох след като навъши 1 година и половина, киселото малко от по-рано, но пак след годинката беше, плодови пюрета и зеленчукови след 4-тия месец(но сега бих ги дала най-рано след 6-тия), кашите след 5 месеца и половина наършени, глутен към годинката.И аз имах огромно желание детето да яде истинска храна , а не само АМ , но сега бих изчакала.Месо дадох към 8-мия месец , а жълтъка след годинката.

Глутена и жълтъка защо си ги въвела толкова късно?Аз мисля от понеделник да го въведа.Беба е на 7м.Рано ли е?Жълтък й давам от един месец,но когато се сетя и когато сме вкъщи за храненето на обяд.

# 29
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Ами с яйцата изчаках, защото в рода имаме доста с алергии към тях, а за глутена си имах някакво предчувствие, че не е за него и наистина се оказа , че има непоносимост към глутен.
За детската кухня - аз му взимах от частна кухня безмлечно меню.

Общи условия

Активация на акаунт